şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olmayan açıklamadır.
  (bkz: 404 not found)
 • evet olay aydınlandı ve twitter'da ağlayan dişinin haksız olduğu ortaya çıktı. buradan bir kez daha çomarın açığı, kapalısı,akplisi, chplisi olmadığını belirtmek gerek . sen kimsinde mekanın ne zaman kapanıp ne zaman açılacağını işletmeye söyleyebilecek kadar hadsiz olabiliyorsun? bar sahibi eleman dua ette bir ıslıkla gelecek komşularını çağırmamış. mert adammış haketten.
 • türkiye'nin vicdanında hükmü olmayan açıklama. hiçbir şey kadına şiddetin bahanesi olamaz. yallah irlanda'ya!
 • aciklamaya göre mekan sahibi irlandalilarin biralarini bitirdikten sonra ne hikmetse mekanı kapatmak istemiş. işletme sahibi istediği saate kapatır pek tabi. onda hem fikiriz lakin e madem o türk çift mekana geç giriyor. baştan söylesene bir zahmet "1 bira verebilirim" diye. belki bunu söylesen isletme sahibi olarak o çift sorun yapmazdı. ha bunu diyorum da baştan belli o manyak çiftin kavga çıkaracağı.

  kadini itmek vs..bunlar da bahane değil. ne olursa olsun daha sakin olabilirdi mekan sahibi. abartmamak lazım.

  ayrica barın arkasına gidip istemediğin mekanda bira çalmaya çalışmak nedir amk. ahhajs cok güldüm.
 • isletme sahibi hakli.

  ister 10'da kapatir ister 2'de. devlet dairesi mi lan bu? mekanin kacta kapanacagini sana mi soracak. begenmiyorsan bir daha gelmezsin. zorla bardan bira almak nedir? hakli olsalardi elli kere tutanak tuttururlardi. ama olay yerinden kacmislar?

  iyi olmus keske biraz daha dovseydi o dingilleri. ilk firsatta mekani ziyaret edecegim. ama erken saatte giderim bizi de dovmesin amk.
 • şiddeti başlatanın kendisi olduğunu itiraf eden adamı savunan dingilleri görmemizi sağlamış açıklama. bu toplum cidden hatırı sayılır miktarda ruh hastası dolu.

  mekanda oturan müşteriyi kapatıyoruz diye kaldırmak zaten nezaketsizlikken bi de bira almaya kalktı diye birine fiziksel olarak müdahale edemezsin. mekanını dağıtıyorsa polisi ararsın gelir alırlar. eğer mekanın bir yerlerde yazılı belli bir kapanış saati yoksa bekle içsinler biralarını ya da baştan söyle erken kapatacağız diye.

  kız çaçaron nalet bir şey belli ama olayın girişinden de gelişiminden de bar sahibi sorumlu. bu herifi haklı gören de her türlü hırboluğa müstahak.
 • küçük bir diktatör açıklaması. fazlası değil.

  100 yıl önce yaşasa idi muhtemelen leo takma adıyla ingiliz muhipleri cemiyeti üyesi olurdu.

  olayın aslı astarı nedir bilmesem de internet üzerinde yer alan yorumlara bakarsak adamın tek türk düşmanlığı vukuatı değil.

  son olarak pasifik liberalleri kadar sıkı piyasacı olmayı bu boktan ortadoğu bataklığında ne zaman öğrendiniz?
 • yıllardır taksimde barmenlik yapan ve işletme sahibi tanıyan biri olarak şunu söyleyebilirim. bir kere her şeyden önce son servis diye bir şey vardır bu sektörde. kapatmadan önce insanlara son bir içki alır mısınız denir. bu adam asla bunu yapmaz, insanlara ters davranan ve kafasına göre gidin diyen biridir. işletmesi bok gibidir. şimdi kadın muhtemelen sarhoş ve bara uzanıp kafasına göre bira doldurmaya çalışıyor. birayı gasp ediyor. adam da bunu engellemek için itiyor. buraya kadar adam haklı ama sonrasında ne olursa olsun kadına şiddet uygulamak yanlış, darp etmek yanlış. kendini savunmak ile darp etmek farklı şeyler. yani sonuç olarak iki tarafında haksız olduğu noktalar var. fakat işletme sahibi bu konuda daha suçlu bence.

  edit: imla
 • "kadına dokunamazsın"

  şimdi burada kimin haklı veya kimin haksız olduğunu konuşmayacağım. ancak, "açıklamada belirtildiği gibi" bir durum söz konusu olmuş, yani kadın müşteri izni olmadığı halde gidip bardağını doldurmaya çalışmış ise, kusura bakmayın o kişi kadın da olsa, erkek de olsa "hakkım gereği" kendisini iterim. kimse "açılın kadınım ben" diye başkasının malını izni olmadan almaya çalışamaz.

  bir kişinin kadın olması onun haksız fiillerini fiziksel yollarla engelleyemeyeceğim, ittiremeyeceğim, tartaklayamacağım anlamına gelmez.

  "git herifle kavga et"

  kusura bakmayın, kadın olmak (yukarıda da belirttiğim gibi) zorbalık veya taşkınlık yapabileceğiniz ve bu zorbalık sırasında dokunulmaz olduğunuz anlamına gelmiyor. dolayısıyla, bar sahibi eğer bu açıklamasında doğruları söylüyor ise, sonuna kadar haklıdır.
 • yorumlardan anladığım kadarıyla barın sahibi herkes tarafından kavgacı, terbiyesiz, ve türkleri barda istemeyen biri olarak tanınıyor.
  şikayetçi olan kız gerçekten demir sopayla dayak yedi mi, ya da o kavga nasıl çıktı bilmiyorum, ama bana pek işini edebiyle yapan biri gibi gelmedi.