• yıllardır taksimde barmenlik yapan ve işletme sahibi tanıyan biri olarak şunu söyleyebilirim. bir kere her şeyden önce son servis diye bir şey vardır bu sektörde. kapatmadan önce insanlara son bir içki alır mısınız denir. bu adam asla bunu yapmaz, insanlara ters davranan ve kafasına göre gidin diyen biridir. işletmesi bok gibidir. şimdi kadın muhtemelen sarhoş ve bara uzanıp kafasına göre bira doldurmaya çalışıyor. birayı gasp ediyor. adam da bunu engellemek için itiyor. buraya kadar adam haklı ama sonrasında ne olursa olsun kadına şiddet uygulamak yanlış, darp etmek yanlış. kendini savunmak ile darp etmek farklı şeyler. yani sonuç olarak iki tarafında haksız olduğu noktalar var. fakat işletme sahibi bu konuda daha suçlu bence.

edit: imla
  • bu adam harbi degisik bir tip belli.

e bu kadar kotu bir isletmeci, senelerdir orda nasil tutunuyor ya? bu insanlar mal mi anlamiyorum.

hele bir tanesi yasadigi sikintiyi yazmis, adamla nerdeyse kavga ediyormus, ama ustunden zaman gecti yine gittim diyor. e bu adam seni sikse hakli o zaman.

bu olayda da, eger isletmecinin dedigi dogruysa, bu kiz " hep bole yapiyosun, gecende de boyle yaptin " falan diyor. lan geri zekali, madem boyle bir muamele goruyorsun, neden gidiyorsun hala? baska bar mi kalmadi?

lan ben selamimi almayan bakkala bile gitmem bir daha, adamlar hayvan muamelesi gordugu yere israrla gitmeye devam ediyor.
  • konudan bağımsız, twitter'da aşağıdaki yorum güldürmüştür.

"orospu çocuğu kel.sen iyi birisi olsan kel olmazdın"

n'alaka lan? hahaha
  • "kadına dokunamazsın"

şimdi burada kimin haklı veya kimin haksız olduğunu konuşmayacağım. ancak, "açıklamada belirtildiği gibi" bir durum söz konusu olmuş, yani kadın müşteri izni olmadığı halde gidip bardağını doldurmaya çalışmış ise, kusura bakmayın o kişi kadın da olsa, erkek de olsa "hakkım gereği" kendisini iterim. kimse "açılın kadınım ben" diye başkasının malını izni olmadan almaya çalışamaz.

bir kişinin kadın olması onun haksız fiillerini fiziksel yollarla engelleyemeyeceğim, ittiremeyeceğim, tartaklayamacağım anlamına gelmez.

"git herifle kavga et"

kusura bakmayın, kadın olmak (yukarıda da belirttiğim gibi) zorbalık veya taşkınlık yapabileceğiniz ve bu zorbalık sırasında dokunulmaz olduğunuz anlamına gelmiyor. dolayısıyla, bar sahibi eğer bu açıklamasında doğruları söylüyor ise, sonuna kadar haklıdır.
  • mekanın sahibinin her daim sarhoş olduğu, yanınızda yabancı birileri varken tam bir yavşağa dönüştüğünü göz önüne aldığımızda bu açıklamaların hepsi boştur.

arkadaşın yanımızdaki kadın arkadaşlara bu öküzlerle ne işiniz var bunlar kaliesiz türk vs demişliği bile vardır. ama o zamanki kız arkadaşım şimdiki eşim, sen kimsin de böyle birşey söylüyorsun çok konuşma da 2 tane bira doldur dedikten sonra arkadaş bizi bardan atmıştır.

tanım: bir adet tam olmamış insan artığının yaptığı açıklamalardır...
  • lan olm kafayı mı yediniz yoksa algı için para mı aldınız?

4 ay 5 ay öncesin şikayetleri var internette. hem de aynı olaydan.
  • mekanın sahibi ayrı barzo, müşterisi ayrı barzo.

yiyin birbirinizi ete para vermeyin.
  • bu tür mekanların yalakası her daim çıkar. ekşisi şusu busu farketmez. açıklama yapılır bu cinsin üyeleri saniyesinde ikna olur.
  • benim de son yedi sene içinde bu bara iki üç kez gitmişliğim vardır. sahibi tarafından saçma sapan tavırlara, ters muhabbetlere denk geldiğimden uğramaz oldum. sen barına gelenlere insan muamelesi yapmazsan gün gelir karma adamın aklını alır böyle.
  • zamanında bir kez mekana gitmiştim. sik kadar bir yer zaten. işletmecisi tam davardır. türk müşteri istemez, yabancı gördüğünde ise kralcılık yapar. garip hareketleri olan bir adam açıkçası.

ikinci birayı istediğimizde duymamazlıktan gelmiş, bizden hemen sonra sipariş veren yabancıya ise türlü şebeklikler, şakalar yaparak birasını hazırlamıştı. bunu görünce zaten siktir olup gittik, bir daha uğramadığımız gibi çevremizden kimseyi de oraya yollamadık.

münasip yerine beyzbol sopası soksa dahi, kamera kaydını görmeden inanmayacağım açıklamadır.
hesabın var mı? giriş yap