şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün opec toplantısından çıkacak sonuç ile abd'den gelecek tarım dışı istihdam verilerinin etkileyeceği kur. şu an 5.35 seviyelerinde takılıyor.
  • yoğun gün

-opec kararı
    -merkel'in halefi belirlenecek.
    - abd istihdam raporu
    -bizde de hazinenin bütçe dengesi açıklanacak.
  • opec toplantısı sonucu belli. fakat buna bir tepki vermedi usd. buranın fiyatlaması çoktan yapıldı.

biz seçimlere kadar dışarıdan yüksek faizle döviz alıp seçime kadar ateşi bu şekilde söndürmeye çalışacağız. bu kadar gerizekalı bir politika dünya üzerinde görülmüş müdür bilmiyorum. hem yüksek faizle borçlanıyoruz şu an hem de ülkemizdeki mevduat faizleri almış başını gidiyor. gerçekten akıl almaz bir iş yapıyoruz. yani yerel seçimler geçince ne olacak? dolar 8 veya 9 olursa bu insanlar isyan etmeyecek mi?

şimdilik yükselmesi için bir sebep yok. fed'in güvercin tavrı, petrol fiyatlarının enflasyona ve cari açığa olumlu etkisi, çin ticaret barışı vs günü kurtarıyor.

ama yüksek faizle alınan borçların ödemesi gelecek. herşeyden önce hükümetin büyük bir önem verdiği yerel seçimler sonrası kuru serbest bırakma planı yapıldığından bu kadar yüksek faizle borçlanılmayacak. o zaman ak göt kara göt çıkacak ortaya.

bana kalırsa hükümet kendi çukurunu kazıyor şu an. dileğim krizin şiddetini arttırması ve herkesin iliklerine kadar bu krizi hissetmesi. başka türlü insanların şapkayı önüne koyup düşünme ihtimali yok.
  • efendim durduramıyoz başa döndük.

(bkz: #79979977)
  • abd'den gelen tarım dışı istihdam verileri beklenenin altında gelince düşüşe geçen kur.

5,28'de şu anda.