• türk eğitim sisteminin fotoğrafı olan yazıdır.
    kendisini takip etmesem de fatih alaylı önemli bir noktaya dikkat çekmiş. bu ülkede ülkede herkes bu durumdan şikayetçi zaten. en azından benim etrafımda böyle muhabbetler dönüyor.
    ama işin acı tarafı bunca sorunun olması bir yana kimsenin umurunda değil. herkes maaşının derdinde.
    ha şunu da unutmadan bir ülkenin çöküşü eğitimle başlar. umarım düzelir.
  • "akp ülkenin eğitim sistemini mahvetti" diyemiyor lafı eveliyor geveliyor. kendine gazeteci diyen insanların bile direkt olarak hükumet eleştirisi yapamıyor oluşu asıl mesele bunu hala anlayamadın mı fatih!

tanım: vatandaşın yıllardır dile getirdiği kronikleşmiş eğitim sorunu hakkında yeni bir şeyler söylüyor gibi yapan yazı.
  • 20- akıllı tahtalar tahrip edildi. çoğu bozuk. bu proje devletin 10 milyar dolarını yuttu. iyi niyet suistimal edildi.

ya ne olacaktı ki? akıllı tahta gelince bilim adamları falan mı yetişecekti. bize akıllı tahta değil, eğitimli, mesleğinin değerini bilen öğretmenler lazım. öğretmenin öğrenciden daha çok okuması, çalışması, kendini geliştirmesi lazım. disiplin için sınıfta kalma ve okuldan atılma şart. bir yıl kalan öğrenci ikinci yıl okuldan atılmalı. bu ülkede çalışacak genç nüfüs da lazım. işçi lazım, amele lazım, esnafta çıkarlık yapacak adamlar da lazım. sadece eğitimi değil ülkenin bütün bir çalışma sistemini de bitirdiler.
hesabın var mı? giriş yap