şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ; bolu abant izzet baysal üniversitesi muğla sıtkı koçman üniversitesi ve eskişehir osmangazi üniversitesine hukuk fakültesi açılma kararı alınmış. kaynak için 7 aralık cumhurbaşkanlığı kararnamesi

  * son açılanlarla birlikte 87 tane hukuk fakültesi varlığını devam ettiriyor.
  *son rakamlara göre bu fakültelerde 83 bin hukuk öğrencisi öğrenimine devam etmekte 20 binine yakını da bu sene mezun olacak ,bu rakam katlanarak büyümekte ,
  * ankara barosu stajyer alımlarını ocak ayına kadar durdurmuş vaziyette ocak ayından sonra da staj eğitimini randevu usulü verecek (eskişehir barosu da yakında randevu usulüne geçeceğini ifade etmiş )
  *hali hazırda haziranda mezun olsan bile ocak ayında ancak stajını başlatabileceksin stajını başlatamadığın için avukatlık da yapamıyorsun işsizler ordusunun bir bireyi olarak hayata başlayacaksın. 6 ay az görünebilir insan yaşamında ama o yaştaki bir birey için gerçekten sıkıntılı .

  neyse ne demiştik yeni fakülte mi kurulmuş hayırlı olsun nice nice 80 binlere
 • ''bir ülkede polis çoksa, orada özgürlük yoktur. bir ülkede asker çoksa, orada barış yoktur. bir ülkede hukukçu çoksa, orada adalet yoktur."
 • ülkede hukuk yok ama fakültesi sürüyle.

  bomboş bir gelişme.