şükela:  tümü | bugün
85 entry daha
 • “komşu komşu hu / oğlun geldi mi / geldi / ne getirdi / incik boncuk / kime kime / sana bana / başka kime / kara kediye / kara kedi nerde / ağaca çıktı / ağaç nerde / balta kesti / balta nerde / suya düştü / su nerde / inek içti / inek nerde / dağa kaçtı / dağ nerde / yandı bitti kül oldu…”
 • nükleer bomba atsaymış bari.

  o ufacık boyda, bu kadar büyük bir taşak olabileceğini görmek küçük dilimi yutturdu. beklemiyordum.

  her halde aletinin gölgesinde, koca bir sahildeki herkes şemsiyelerini kapatır.
 • tam bir profesör ve istanbul beyefendisi edasıyla yapılmış açıklamadır.

  ancak bulunduğu ve yakın gelecekte bulunmak isteyeceği pozisyon sebebiyle çok çok yanlış bir üslup ve dil kullanmıştır.

  devasa bir cahil ordusu olan türkiye’de böyle açıklamalarla siyaset yapılmaz.

  bu kadar uzun metinleri toplumun yarısı okumaz, okuyanların da iq’su anlamaya yetmez. (metin zor olduğu için değil, millet fantastik cehalet seviyelerinde olduğu için...)

  bir kaç basit vatan millet edebiyatı yapacaktı; vatan, millet, bayrak, (tercihen din veya atatürk), terör, dış güçler vb. bir kaç basit kelime kullanacaktı; “ülkemizin gelişmesini istemiyorlar” diyecekti, işin içinden tereyağı gibi çıkacaktı.

  senin samimi ve gerçekçi açıklamaların da, gerçekten masum olup olmaman da hiç kimsenin umurunda değil hocam. soyut argümanlarla milletin beynini uyuşturup arkana biraz insan topla yeter.

  sen açıklama yapsan da yapmasan da, masum olsan da olmasan da bunlar hiç kimsenin umurunda değil. insanların gönlünü tatmin et, biraz gaza getir, biraz da sırtını sıvazla, önüne de 3 - 5 kuruş attın mı kralsın..

  sıvazla hocam, sıvazla yoluna bak bu millet bunu istiyor...
 • akp'yi yatak odasına kadar bilen birisinin yaptığı açıklamalardır.

  umulur ki;
  bütün yolsuzlukları çıkarsınlar ortaya, biz de efendi gibi çürüyüp yok olmalarını izleyelim.
 • ortalık karışacak arkadaşlar vaziyet alın.
  2023 yılına doğru daha neler neler duyacağız, göreceğiz kim bilir.
 • önümüzdeki günlerde ete ve göte para verilmeyeceğinin işareti olan açıklamalardır.

  pek çok yazarın da belirttiği gibi rte muhtemelen davutoğlu'ndan bu derece sert ve okkalı bir cevap geleceğini düşünmemiştir.

  (bkz: winter is coming)
 • siyaset öyle birşeydir ki dostlar düşman, düşmanlar da dost oluverir. tüm karizmaya rağmen cumhurbaşkanı içi boşaltmış yeteneksiz kadrolarla akp'yi erimekten kurtaramaz.

  bayburt'ta ki emekli salim dayı biliyor ki recep tayyip erdoğan istese emekli maaşı % 300 artar, eyt çıkar, af çıkar, idam çıkar, tek bir sözü ile işler olur.

  eskiden reis'in karşısına ahmet necdet sezer çıkardı, reis halka şikâyet ederdi, genelkurmay çıkardı yine halka şikâyet ederdi hatta seçime gider gövde gösterisi yapardı, 367 krizi çıkar anayasa mahkemesini halka şikâyet ederdi, danıştay, yargıtay hatta mhp liderini bile halka şikâyet ederdi şimdi şikayet edecek kurum yok, ahmet davutoğlu'nu ali babacan'ı halka şikâyet edemez hain ise tutuklatsın hesabını sorsun diyen umursamaz halk var artık. halk bugün eyt konuşuyor her yerde geçen metrobüs de 45 yaşlarında iki kişi durup dururken sende eyt li misin diyerek sohbet açtılar çevreden sohbete katılanlar oldu bugün insanlar asgari ücreti hayât pahalılığını konuşuyor halk bankasının kredisi ahaber dışında konuşan yok.

  15 temmuz'un kahramanları birer birer görünmez bir el tarafından gündemden alındı. sezai aksakallı, diyanet işleri başkanı, iç işleri bakanı vs vs

  siyaset nehrin dibindeki debisi şiddetli akıntı gibi kimler kimler savruluyor bakalım ali babacan davutoğlu ve gül nereye savrulacak...
 • gece gece sarayın kedisi bile davut diye isyan ediyor
 • hukuk devletinde bencesi sencesi yoktur.

  davutoğlu çıkıp hedef göstermiş, özelleştirme idaresini ve kredi veren kamu bankalarını hedefg göstermiş, sebepsiz zenginleşme vardır demiş, yargı ve meclis soruşturursa ben hesabımı veririm demiş.

  adam daha ne diyecek? bundan sonrası savcılığın görevi, haluk pekşen demin halktv 'de açıkladı, "yargıtay cumhuriyet başsavcısı izne tabi olmaksızın bu açıklamayı ihbar kabul edip görevini yapmalıdır, başsavcının kanunen bu ihbar özelleştirme idaresini de kapsadığı için izin alma şartı yoktur, kanun bu izni otomatik olarak savcıya veriyor" dedi.

  "eğer savcılık soruşturma başlatmayacaksa o zaman görevini yapmadığı için ileride kendisi de ayrı bir yargılama konusu olur, savcının görevi bu açıklamayı ihbar kabul etmektir" dedi.
178 entry daha