şükela:  tümü | bugün
  • izninizle hemen konuya giriyorum.
    2017 model bir huawei telefonum var. bunun bataryası öldü. 10 dkda %100 şarj gösteriyor, 10 dkda da %0 diyip kapanıyor. bunu huawei'nin yetkili servisi olan kvk kartal'a götürdüm. sorunu anlattım bataryasını değiştirin yeter dedim. bana mesaj atacaklarını söylediler, tamam dedim evime gittim. bugün gelen mesajda arızanın 626 tl tuttuğu yazıyordu. 2017 model telefonun arızasına 626 tl istedi. peki dedim bakalım sorun neymiş. aradım verdikleri numarayı ve dünyanın en sinir bozucu telesekreteriyle muhatap oldum. tuşlamalarınız kesinlikle bir yere çıkmıyor, insan falan zaten yok, başladığın yere geri dönüyorsun. minatorun labirentini çözmek daha kolaydır. azmettim internetten baktım. imei no ile takip edebiliyormuşsun. arıza kısmını gördüm ve koptum. "kırık" tespit edilmiş. bataryayı değiştirin diye verdiğim telefonda kırık tespit edip 626 tl para isteyebiliyorlar. önceden içine su girmiş derlerdi sıkışınca. şimdi de bu var heralde. reddettim tabi ki ödemeyi, çalıştığım için telefonu almaya da eşim gidecek kavga da edemeyeceğim, içimde kaldı. bari buraya yazayım da dursun insanların gözü önünde dedim. kvk kartal pişmanlıkmış arkadaşlar.
    edit:imla