şükela:  tümü | bugün
  • uzun olacak gibi, o yüzden zamanı olmayanlar için ön özet: tekzen’den ffp3 maske aldım. ürün internetteki fotoğrafından farklı ve üzerinde hiçbir şey yazmayan bir poşet içerisinde geldi. daha sonra ise bana gelen ürünün bir partisinin bakanlık tarafından ayıplı ürün olduğu gerekçesiyle toplatıldığını öğrendim (link), bana gelen ürün ise bu: görsel. olayı ısrarla tekzen’e sormama rağmen, tekzen tam 3 kere bana şikayetim olmayan maske üzerinden dönüş yapıp, sorunlu ürün hiç yokmuş gibi yaptı. 3 kere arayıp maske kodunu düzeltmeme rağmen, ısrarla bana daha önce yaptığım başka bir alışveriş üzerinden dönüyorlar. ürünün satışının sadece internetten yapılması, ürünün sitedeki görselden farklı olması, ürünün üzerinde hiçbir bilgi olmayan bir poşette gelmesi, gelen ürünün bir partisinin bakanlık tarafından toplatılmış olması ve müşteri hizmetlerinin konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınıp, düzeltmeme rağmen konuyla alakası olmayan maili 3 kez atıp durması durumu şüpheli kılıyor diye düşünüyorum.

rezalet olduğunu düşündüğüm olaylar silsilesi.

öncelikle her yazar bir gün rezalet başlığı açacaktır etkinliklerinin bugünkü konuğu olarak herkese merhabalar.

geçtiğimiz günlerde tekzen’den kendim ve risk grubunda olan ailem için iki ayrı siparişle 10’ar adet era 4310 ffp3 nr d ventilli toz maskesi ve era 1300 ffp3 nr d ventilsiz katlanır toz maskesi aldım.

daha sonra ürünlerden era 1300 ffp3 nr d ventilsiz katlanır toz maskesinin üzerinde hiçbir barkod vs olmayan düz bir poşette sitedeki fotoğraflardan farklı gelmesi ve sadece online satıldığını görünce şüphelenip bakanlığın riskli ürünler listesinden sorgulattım. yaptığım sorgulamada ürünün bir partisinin daha önce güvenli olmadığı için toplatıldığını öğrendim. bu sırada ürünü ben ve ailem gayet riskli ortamlarda kullandık.

internetteki satış görseli: link
    elime geçen ürün: görsel
    bu da bakanlık tarafından toplatılan ürün: link

bu aşamada tekzen’e önce internetten şikayette bulundum ama dönüş zaten şikayet konusu olmayan era 4310 ffp3 hakkında oldu. arayan kişiye müsait olmadığım için 10 dakika içerisinde tekrar aramasını rica ettim, tabi ki diyip bir daha aramadı. daha sonra telefonla müşteri hizmetlerine ulaşıp şikayetimin konusunun era 4310 ffp3 değil, era 1300 ffp3 nr d ventilsiz katlanır toz maskesi hakkında olduğunu özellikle belirterek yineledim. ama bugün aldığım mailde “ era 4310 ffp3 nr d ventilli toz maskesi iş güvenliğine girmekte olup sizin tarafımıza iletmiş olduğunuz maske tıbbı maske olarak satılmaktadır.” cevabını aldım. daha sonra 3 kez arayıp şikayet konusu ürünün o olmadığını linklerle beraber söymeme rağmen 3 kez şikayet konusuyla alakasız aynı maili aldım. dediğim gibi şikayetimin konusu o maske değil era 1300 ffp3 nr d ventilsiz katlanır toz maskesiydi. arayıp 3 kez düzeltmeme rağmen,resmen ısrarla diğer siparişimi görmezden görmeye, yok saymaya devam ediyorlar.

ürünün satışının sadece internetten yapılması, ürünün sitedeki görselden farklı olması, ürünün üzerinde hiçbir bilgi olmayan bir poşette gelmesi, gelen ürünün bir partisinin bakanlık tarafından toplatılmış olması ve müşteri hizmetlerinin konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınıp konuyla alakası olmayan maili 3 kez atıp durması durumu şüpheli kılıyor diye düşünüyorum.

tükoder aracılığıyla sürecin takipçisi olacağım. gerekirse özel laboratuvarda ürünü inceletip, aynı zamanda bakanlık tarafından da hem sürecin hem de maskenin incelenmesini talep edeceğim.
  • sanıyorum sorun ventilli ürün görseliyle ventilsiz ürün satılması ile ilgili. bir de toplatılan partinin kesim ve dikişinde bir aksaklık olduğu belli. muhtemelen o nedenle toplanmıştır diye düşünüyorum. yazara gelen maskenin kesimi daha simetrik duruyor.
  • zaten sitede ventilsiz yazıyor ama altındaki foto ventilli yani açık açık biz yemleme yapıyoruz demişler