şükela:  tümü | bugün
 • el frenine asılıp caddenin başından beşevler kavşağına kadar lastik erite erite giden hıştolarla dolmakta olan cadde.

  tamam bunlar 7. cadde ve özellikle ankara için yeni ve şaşırtıcı şeyler değil fakat, kullanmayı pek sevmediğim bir söz öbeği ancak kullanacağım, "bu tipler" o kadar arttı ki starbucks'ımızda iki dakika oturup tiki kızlarımızın yatak hikayelerini dinleyemez olduk.

  milletçe alkışlıyoruz açıkçası.

  ayrıca şu elektronik müzik eşliğinde nargile içirip "iyi ki doğdun" ezgisini kürdili hicaz makamında söyleten mekanın da mına koyim yeri gelmişken. evimin bereketini, ruhumun huzurunu, beynimin sinapsisini kaçırdınız ibneler.

  oha neler söyledim.
 • eskiden sayfalarca entry konusu olan küçük bir mango şubesine evsahipliği yapmış olan cadde.

  o eskiden bıraktığım, o küçük, o erkek hemcinslerimin cehennemi kocaman olmuş.
  benim gibi birkaç yıldır caddeye uğramayanlar için diyorum; caddede eski ucuzluk pazarı (bazaar) ve akalın'ın yerinde şimdi bildiğin mango mabedi var.bulabildiğim tek fotoğraf
 • cocuklugumun gectigi cadde. bir alt sokaginda dedemlerin, bir ust sokaginda dayimin evi olmasindan oturu ankara'ya her gittigimde en cok dolandigim yer olmustur.

  caddenin bir ucundan baslayip, diger ucuna kadar gordugum her isportaci ve bilimum seyyar saticilari "abi zabita geliyor" diyerek kacirtmisligim, ertesi aksami dayak yemisligim vardir. bu da boyle bir animdir iste. guzel caddeydi vesselam. simdilerde nasil bilmiyorum.
 • "beni yayalaştırın" diye bağıran cadde.
 • bugün itibariyle avrupa hareketlilik haftası otomobilsiz kent günü etkinliği kapsamında trafiğe kapatılmış yayaların ve bisikletlerin keyif içinde dolaştığı caddedir. ayrıca cadde türkiye ve avrupa birliği bayraklarıyla donatılmış kendinizi avrupanın bir caddesinde yürüyormuş gibi hissediyorsunuz. ankarada bu medeniyet seviyesini de gördüm ya daha da avrupaya filan gitmem.
 • okula giderken geçerdim buradan emeğin arka sokaklarından yolumu 7. caddeye çıkarırdım. senler geçti üstünden tadı da yok eskisi gibi ama hala eskilerin hatırına keyifli geliyor. rutinim simden damlasakızlı cevizli bir külah dondurmayı mangoya (eski outlet var iken) kadar bitirip bir tur mango yapmak, olur da denk düşerse bir kaç parça ucuza aldığın kıyafetlerin sevincini yaşamak sonra dönüşte bulkada bir çay içmek. (çayın yanında hala o minik kara top keklerden ikram ediyorlar).
 • ankara bahçelievlerdeki en ünlü cadde. aynı zamanda ankara'ya liseyle korolar şenliğine katılmamızla birkaç arkadaş kaçmaya karar verdiğimiz caddedir kendileri. o zamanlar da farklı bir havası vardı şimdi de öyle ama eskiden olduğu gibi ulaşılmaz değil çünkü evim bahçelievlerde zaten. bu caddede yürürken insanlar birbirine daha uzun bakıyor. daha çok inceliyor. hemen hemen her türlü mekana da kolayca ulaşabilirsiniz. sağlam barı yoktur ama aradığınız canlı müzik ya da fasılsa bu caddede kolayca bulabilirsiniz. adana dürümden, pizzaya kadar her şeyi de yiyebilirsiniz. kahvesi de içilir, dondurması da yenir. gidilir gezilir, kankalarla taklılınır, güzeldir, severiz de gezeriz de.
 • rock fm'de yayınlanan bir program. film soundtracklerinden parçalar yayınlanıyor. çarşamba'yı perşembeye bağlayan gece 00.00 ile 02.00 arası yayın yapılıyor.
 • ankara'yı ankara yapan caddelerdendir. meşhur dondurmacısı ve kafeleriyle başkentlilerin uğrak noktasıdır.
 • ya bsg dedirtendir,