• ankara bahçelievlerdeki en ünlü cadde. aynı zamanda ankara'ya liseyle korolar şenliğine katılmamızla birkaç arkadaş kaçmaya karar verdiğimiz caddedir kendileri. o zamanlar da farklı bir havası vardı şimdi de öyle ama eskiden olduğu gibi ulaşılmaz değil çünkü evim bahçelievlerde zaten. bu caddede yürürken insanlar birbirine daha uzun bakıyor. daha çok inceliyor. hemen hemen her türlü mekana da kolayca ulaşabilirsiniz. sağlam barı yoktur ama aradığınız canlı müzik ya da fasılsa bu caddede kolayca bulabilirsiniz. adana dürümden, pizzaya kadar her şeyi de yiyebilirsiniz. kahvesi de içilir, dondurması da yenir. gidilir gezilir, kankalarla taklılınır, güzeldir, severiz de gezeriz de.
  • eskiden sayfalarca entry konusu olan küçük bir mango şubesine evsahipliği yapmış olan cadde.

o eskiden bıraktığım, o küçük, o erkek hemcinslerimin cehennemi kocaman olmuş.
    benim gibi birkaç yıldır caddeye uğramayanlar için diyorum; caddede eski ucuzluk pazarı (bazaar) ve akalın'ın yerinde şimdi bildiğin mango mabedi var.bulabildiğim tek fotoğraf
  • cocuklugumun gectigi cadde. bir alt sokaginda dedemlerin, bir ust sokaginda dayimin evi olmasindan oturu ankara'ya her gittigimde en cok dolandigim yer olmustur.

caddenin bir ucundan baslayip, diger ucuna kadar gordugum her isportaci ve bilimum seyyar saticilari "abi zabita geliyor" diyerek kacirtmisligim, ertesi aksami dayak yemisligim vardir. bu da boyle bir animdir iste. guzel caddeydi vesselam. simdilerde nasil bilmiyorum.
  • okula giderken geçerdim buradan emeğin arka sokaklarından yolumu 7. caddeye çıkarırdım. senler geçti üstünden tadı da yok eskisi gibi ama hala eskilerin hatırına keyifli geliyor. rutinim simden damlasakızlı cevizli bir külah dondurmayı mangoya (eski outlet var iken) kadar bitirip bir tur mango yapmak, olur da denk düşerse bir kaç parça ucuza aldığın kıyafetlerin sevincini yaşamak sonra dönüşte bulkada bir çay içmek. (çayın yanında hala o minik kara top keklerden ikram ediyorlar).
  • ankara büyükşehir belediye başkanı mustafa tuna ve çankaya belediye başkanı alper taşdelen tarafından trafiğe kapatılıp, tamamen yayalara açılması planlanan ankara - bahçelievler'de bulunan caddedir.
    gerçekleştirilirse çok iyi olur. ankara'da bitme noktasına gelen küçük esnafın hareketlenmesine neden olacaktır. söz konusu uygulama başarılı olursa, tunalı hilmi caddesi de benzer bir uygulamayla ayağa kaldırılabilir.
    bahçeli'de 7. cadde ve kavaklıdere'de tunalı'nın yayalaştırılmasıyla yılların sakarya caddesi, yüksel caddesi 'nden sonra ankaralı yeni nefes alma noktalarına kavuşacaktır.

7. cadde yayalaştırılıyor
  • bugün itibariyle avrupa hareketlilik haftası otomobilsiz kent günü etkinliği kapsamında trafiğe kapatılmış yayaların ve bisikletlerin keyif içinde dolaştığı caddedir. ayrıca cadde türkiye ve avrupa birliği bayraklarıyla donatılmış kendinizi avrupanın bir caddesinde yürüyormuş gibi hissediyorsunuz. ankarada bu medeniyet seviyesini de gördüm ya daha da avrupaya filan gitmem.
  • "beni yayalaştırın" diye bağıran cadde.
  • ankara’nın çankaya ilçesinde bulunan, bahçelievler semtnin en bilinen caddesidir. yeni adı “aşkabat caddesi”dir.

evvelden beri ankara’da yaşayan insanların “mutlaka görülmesi gereken yer” olarak belirttiği ancak pek bir numarası olmayan, gereksiz kalabalık ve fahiş kiraların görüldüğü basit bir caddedir.
  • aşkabat caddesi
hesabın var mı? giriş yap