şükela:  tümü | bugün
 • her şeyden önce sansürsüzdür. sansürsüz internet, sansürsüz yayım, sansürsüz vs. isterken bunu ayıplamak ise; saçmalığın daniskasıdır. neymiş psikolojileri bozarmış, çocuklar kötü etkilenirmiş ve daha bir sürü şey. bütün kadavra uzmanları cani mi oluyor, cinayet mi işliyor da, sizin de psikolojiniz tek bir fotoğraf yüzünden altüst oluyor? o insanlar her gün ölülerle yatıp kalkıyorlar, niye mahalledekileri doğramıyorlar?

  madem bu tarz şeyleri kaldıramıyorsunuz, gazete almayın, internette bakacağınız sitelere dikkat edin ve hatta alıcınızın ayarlarıyla oynayın. ama bugün buna böyle tepki verirken, yarın sinemalarda gösterime girecek olan saw'ları, hannibal'ları engellemesinler diye ağlayacaksanız, gidin yardım alın. çünkü ne yaptığını bilmeyen, dengesiz bir insan olmuşsunuz demektir.
 • enteresan kafaları ortaya çıkartmış manşet. madem öyle otopsiler, tıp fakültesindeki kadavralı dersler falan halka açık, çoluğun çocuğun geçreken görebileceği şekilde gazete bayiilerinde yapılsın. nasılsa cani olunmuyormuş.

  ben çocuğumu saw'a, hannibal'a götürmüyorum. evime gazete de girmez. ama okula giderken bakkalın önünde bu resmi gördüğünde etkilenebileceğini düşünmemek saçmalık olur.

  "kadına şiddet"e böyle dikkat çekilmez. böyle çekilebileceğini savunana da yuh derim!
 • bir habere dikkat çekmek için yapıldığını düşünmediğim manşettir. gazetecilik, insanlar üzerinden prim yapmak değildir. unutmamak gerekir ki insan bir et parçası değildir. umuyorum ki adaletsizliği en acı şekilde yaşamış olan bu kadın, daha fazla adaletsizliğe uğramaz ve çaresizliğini anlatan bu resmi bir şekilde arşivlerden temizlenir.

  bir habere dikkat çekmenin binlerce yolu vardır. kadın şiddetine karşı duyarlı olduğunu göstermek için bu haberi manşet yaptığını ileri süren habertürk, bu tür iğrenç davranışlara maruz kalan kadınlara destek olarak duyarlılığını gösterirse daha anlamlı bir davranış sergilemiş olur.
 • haberi hazırlayan kişilerin sapkınlıklarının dışa vurumudur...

  kaldı ki, sağlıklı bir insan evladı böyle bir haberde böyle bir fotoğraf kullanmaz...
 • şiddet pornografisi içeriyor. manşetin basın meslek ilkelerine aykırı olduğunu düşünen, boykot etmek isteyen ancak nasıl yapacağını bilemeyenler için şöyle bir şey var: http://www.basinkonseyi.org.tr/
 • (bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)

  sabahın köründen beri habertürk sosyal medyada patlama yapmış vaziyette. önce yine fatih altaylı neler demiş maksatıyla başlığa tıkladım. inancım şu yönde; bundan birkaç sene evvel olsaydı çok ideal, saf bir medya eğitimi almış biri olarak 'ay çok çirkin, ceset üzerinden primciler' demekten sakınmazdım.

  şimdi sahnemiz şu şekilde; son aylarda ve hatta son bir sene içerisinde kaç kadın vahşeti yaşadı bu ülke? ufak bir google gezintisine çıkın da görün bunu. peki türk toplumu olarak ne yaptık? 'ay iğrenç' deyip kapatmadık mı konunun üzerini? ne değişti sevgili romalılar? kadınlar artık daha mı güvende? namuslarına daha mı az halel geliyor? ya da artık boşandıkları kocalarından yana problemleri sadece nafaka seviyesine mi geldi? ne yapabildiniz ki bugüne kadar?

  habertürk bunu en iğrenç şekliyle gündeme getirmeseydi aynı mevzu ne kadar konuşulacaktı peki? çok fazla şey yazmak istiyorum en hafiften habertürk'ü kınayanlar için. lakin çok fazla cevap hakkı doğacak, sonra kitlesel lince maruz bırakılacağım. iki gün sonra da 'linç mi? o da ne?' diyeceksiniz. çoğunluğunuz bu ülkeden siktirip gitme sebebisiniz.

  (bkz: ya sev ya terket)

  aklınızı okuyorum evet.
 • basın konseyi'nden habertürk'teki fotoğrafa yönelik şikayetler ile ilgili duyuru: http://elkeschmitter.tumblr.com/…n-kamuoyuna-mektup
 • midemizi bulandırması, içimizi kaldırması bizim sorunumuzdur. hep dediğimiz gibi; gazeteyi almayız, fotoğrafa bakmayız, mide konforumuz bozulmaz, olur biter.
  fakat...

  böyle büyük bir drama kurban giden bir kadın, yarım sayfa manşetle böyle bir fotoğrafının yayınlanmasına razı olur muydu?

  onun -varsa- çoluk çocuğu, annesi, babası, sevdikleri bu manşeti nasıl karşılamışlardır?
  belki canları kadar sevdikleri birinin bu haldeki fotoğrafının milyonlarca insanın önüne serilmesi onlara ne hissetirmiştir?
  bu o kadıncağıza yapılan başka bir zulüm değil midir?

  bunu düşünün, öyle konuşun.
55 entry daha