• köprü ve otoyolların geçiş ücretlerine %20 zam geldi.

zamcık
  • zaten pahalı olan ürünlerin daha da pahalı olması durumudur.

enflasyon zam verirken düşüktü ama şimdi yükselmiş sanırım.
  • uçarak gidin aq

edit: gelen yoğun mesajlardan sonra açıklama gereği hissettim. yukarıda yazılan şey, akp hükümetinin köprü ve otoyolları kullanacak tüm vatandaşlara verdiği mesajdır.
  • pozitif düşünün. son 1 ayda yapılan elektrik %15, doğalgaz %15 ve köprü-otoyol geçişleri %20 zamma rağmen enflasyon %9.
  • zam değil düzenleme..
    zam olsa duramazsın!
  • onceki gun izmir otoyolu, osmangazi koprusu ve yavuz sultan selim cevreyolunu ayni gun kullanarak neredeyse bir asgari ucreti otobanlara biraktim. bu gun de kopruye zam geldigini ogreniyorum ve her gun kopruyu ya da avrasya tunelini kullanmak zorundayim.
    hayat sartlari gun gectikce daha da agirlasiyor ve artik bu yuk insanlar tarafindan kaldirilamaz hale gelecek diye korkuyorum. gelecek ne olacak hic bilmiyorum. dogalgaz, elektrik, su, bir yerde oturdugunda ictigimiz icecek vs. tamami zamciklar ile taclanip duruyor. allah sonumuzu hayretsin.

tanim: bahanesinin ne oldugu bildirilmeyen zamdir. ?

edit: eksi sozluk uygulamasinda var olan bug lar sonucu entry yazamamak sebebi ile yapilan duzeltmeler. burada da parasini odediginiz bir seyden hizmet alamama durumu var. neyi nereden tutsak elimizde kaliyor.
  • çok çetin bir kış bizi bekliyor...
  • sayın başkanım kuyruk oluyor böyle bir zenci daha koysanız lütfen.

2015'te 3.25 tl olan köprü, şimdi 12 tl oldu zam %300, fiyat 4 katına çıkmış.

enflasyon 9

söyleyeceklerim bu kadar.
  • ulan bu tüik enflasyonu değil de, memura yapilan zammı mi buldu %9? sikeyim yapacağınız yolu.
hesabın var mı? giriş yap