şükela:  tümü | bugün
  • 2018-19 uefa uluslar ligi b ligi 2. grup'ta takımların ilk maçları.
  • trabzon-şenol güneş spor kompleksi yeni stadyum'da oynanacak maçın başlama saati 21:45.
  • biletleri satışa çıkmıştır. memleketimde oynanacak olması güzeldir.
    full dolu oynanacaktır.
    biletler için https://taraftarkulubu.tff.org/ sitesinden alım yapabilir veya 1 eylül itibari ile trabzonspor stadı passolig gişelerinden kimlik bildirerek alabilirsiniz.
  • @tff nin maaşlı çalışanı @lucescu'nun türkiye'nin en iyi sol beki caner erkin yerine hasan ali kaldırım'ı aday kadroya çağırmasıdır. @tff nin caner'e karşı bu tutumunun sebebi nedir? caner'in neden kadroda yok!!!
  • hangi kanal yayınlayacak merak edilen maç.
    sanıyorum ki komple uefa uluslar liginin yayın haklarını almak lazım yayınlanabilmesi için bu maçların.
    4 gün kala belirsizlik sürüyor.

gerçi şu an bütün uefa organizasyonlarında belirsizlik var.
    ucl ve uel iki haftaya başlıyor ne bir açıklama var ne bir reklam.
    uefa süper kupa zaten yayınlanmadı.
    bu turnuva ne olacak belirsiz.

sonumuz hayrolsun.

edit: küçük bir araştırma ve wikipedia sağ olsun liste varmış.
    buyrun; https://en.wikipedia.org/…fiers_broadcasting_rights (w önüne sıfır da koyabilirsiniz)

şöyle ki euro 2020 ve 2022 dünya kupası elemeleri ve 2018-19 ve 2020-21 uluslar ligi paket halinde satılıyor.
    listede neredeyse bütün avrupa ülkeleri var (47+ birleşik krallık ki 4 ülke barındırıyor içinde toplam 51 eder).
    ama türkiye yok listede.
    yani 3 gün içinde problem çözülmezse bence eleme maçlarının da yayını falan hiçbir şey olmayacak.
  • rusya'ya karşı galibiyetimiz yok. 4 maçta rusya 2 kez kazandı ve 2 kez berabere kaldık. iki takım arasında son oynanan hazırlılk maçı 1-1 bitdi. rusya 2018 dünya kupasında çeyrek finale kadar kaldı. her 2 takım euro 2016 finallerinde gruptan çıkamadı. türkiye oynadığı son 5 maçta 3 kez berabere kaldı, 2 maçı kazandı. skor tahminim 1-1. goller tosun ve dzyuba'dan
  • hangi kanalda yayınlacağı hala belli değil, enteresan. ilk 11'lerle birlikte mi açıklanacak acaba.
  • aslında kadroya baktığımız zaman irite eden oyuncuların olmadığını görüyoruz. genç arkadaşlar var, yeni yüzler var ama birşeyler eksik işte. insanlar artık milli takımdan soğudu, umurunda değil çoğu kişinin. bu nasıl giderilir bilemiyorum. belki yarın yeni bir takım iyi bir oyun ortaya koyarsa bir kıvılcım yakabilir, aksi halde zor görünüyor.

aday kadrodan bir 11 çıkarmaya çalıştım, 3 büyüklerin pek olmadığı şöyle bir kadro güzel olabilir gibi geliyor.

serkan kırıntılı
    zeki - çağlar - kaan - hasan ali(başka bek yok)
    okay - oğuzhan
    cengiz hakan(emre) yusuf
    cenk

not: yayın konusunda hala bir bilgi yok. bu da ülkedeki soğumanın bir yansıması aslında. kimse almak istemiyor.
  • milli maç demişler, güzel de tff denilen bu federasyonun neresi "milli" ben anlamadım. en azından benim için senelerdir milli değil.

zira şikecilere sahip çıkan, cas'ın gerekçeli kararıyla tescilli 2011’deki o meşhur şikeyi ve şikecileri cezalandır(a)mayan bir ülkede; uefa'nın yine kendi bağımsız yargılaması sonucu; uefa disiplin kurulu kararınca şike ve teşvik nedeniyle kendi kupalarından men ettiği takımlara devlet eliyle arka çıkan yıldırım demirören de dahil kişilerin hala görevde olduğu bir federasyon milli kelimesini kullanıp benim milli ve manevi değerlerimin arkasına, ay yıldızlı futbol takımının arkasına saklanarak benden destek beklerse bunda samimi değildir.
    https://twitter.com/…por/status/1037605861877862400
    onu bir geçiniz, eğer gerçekten buna inanan varsa, tff'nin protesto edilmeyeceğini düşünen varsa da boşuna beklemesin...

oh ne güzel memleket, hırsızını, şikecisini, tecavüzcüsünü, ırkçısını cezalandırma, ülke futbolunu muz cumhuriyeti futbolu gibi yönet, üstelik bir de şikecileri mükafatlandır senelerce, sonra da 7 sene sonra trabzon'da bir milli maç var diye biz sana alkış tutalım!

binlerce kilometre uzaktayım, maça gitmeyeceğim elbette. ama yine de tribünlerin dolu olacağını düşünüyorum. bu arada siyaset muhtemelen müsaade etmez, araya onlarca insan girer, valisi, yöneticisi şusu busu; topluca bir harekete müsaade etmezler ama umarım maça giden trabzon seyircisi sağlam ve dünyada ses getirecek bir protestoya imza atar.

bir de lucescu bombası var öncesinde. peşin peşin mazeretini gömmüş lucescu, o da ayrı bir komedi ya, cevabı da gecikmemiş. dünya kupasında ilk üç sırayı alan takımları hemen yapıştırmış karakullukçu:
    https://twitter.com/…kcu/status/1037735266516131841

--- spoiler ---

mircea lucescu: "hepiniz biliyorsunuz ki 20 ekipten gelen oyunculardan oluşan bir kulübüz. ben de isterdim ki 3-4 kulübün oyuncularından milli takım kurayım. çok hırslıyız ve iyi olacağımıza inanıyorum, her şeyimizi sahaya vereceğiz, sadece biraz sabır göstermeliyiz."

uğur karakullukçu: "fransa: 16 takım, hırvatistan: 19 takım, belçika: 21 takım.

3-4 takımmış... lucescu'dan masallar... "
    --- spoiler ---
  • şike varsa eğer bunu yapan bir başka kulübe transfer olan şenol güneş'e niye tepki koyamadınız? niye bunun üstüne stadın adına şenol güneş ismini verdiniz? şimdi gidiyorlar garip bir tezatla milli takıma köstek olabiliyorlar...

en azından beşiktaş'a verdiğiniz desteği milli takıma verin nolacak yani. adamlar bahane arıyor kulüpçülük yapmak için resmen...

anlamıyorum cidden kendi kulüp takımlarımızı istemediğimiz kişiler, istemediğimiz adamlar yönettiğinde bile bağlı kalabiliyorken milli formaya karşı nasıl bu kadar düşman olabiliyoruz?