• ankara direnişinin hali içler acısı. bu kadar insan içinde siyasetten anlayan kimse yok mu ya hu? festivalmiş, bahar şenlikleriymiş, çiçekmiş, böcekmiş...ne diyeyim kardeşim ben size? sussam gönül razı değil, söylesem sauron, o kapaksız göz bakıyor...
  • polisin huzursuzluk çıkarmaya muhtemelen birazdan başlayacağı eylemdir. tabii sahibine şov yapacak bugun polis.
  • tunali'nin dune gore cok daha kalabalik, insanlarin cok daha guleryuzlu oldugu eylemler. gerginlik gitmis, herkes sivil direnisin tadini cikartiyor.
  • 10 gündür olayları yurt dışında izledikten sonra, kuğuludan selam çakacağım şehrim.
  • pasif direnisi insanlar senlik yapmakla karistirmaya basladillar. insanlar anlayamadigim sekilde coskulu ve kutlama havasindalar. neyi kutluyoruz? polis artik bize siddet gostermiyor diye mi bu mutluluk? derdimiz zaten polis degildi ki, polisi yonlendirenlerdi. olenler, gozaltindakiler ne cabuk unutuldu.

kazanilmis, soz verilmis, uzlasmaya varilmis bir sey oldu da ben mi kacirdim?

tanim: direnisten cok hava da guzel gel bi cekirdek citleyerek turlayalim havasina donen senliksi eylemlerdir.

ne varsa odtude var
  • şakirtlerin bu azmimize şaşırdığı eylemdir. evet yarın da gidicez, sonraki gun de gidicez, bişeyler değişene kadar baş faşist defolana kadar azimle hakkımızı savunucaz. en azından programlanmış birer koyun değiliz, beynimiz var düşünebiliyoruz çok şükür. direne direne kazanacağız.
  • (bkz: ankara'yı sevme nedenleri)

"13:10- polis kugulu park'ta cadirlarin sokulmesi icin anons yapiyor, mudahale bekleniyor.

13:17- kugulu park'tan cadirlarin sokulmemesi ve kutuphanenin kaldirilmamasi icin verilen direnise destek cagrisi!"
  • (bkz: #direnankara)

"17.05 kuğulu'dan mesaj: içeceklerimiz meyve sularımız. tek istediğimiz destek. polis de karşımızda bekliyor."

"00:28 itibariyle kizilay'daki eylemciler kolej tarafina dogru sarkilar ve marslar esliginde yurumeye basladi."

"00:43- tunali sokaklari sakin, mudahale yok.

00:45- kolej'e ilerleyen gruba bir mudahale gelmedi."
hesabın var mı? giriş yap