şükela:  tümü | bugün
  • bugün tarsus’taki temel atma töreni’nde ve mersin mitinginde konuşma yapan tayyip erdoğan'ın muharrem ince'ye, ince'nin sözlerini çarpıtarak attığı birçok iftiradan sadece ikisidir. türkiye'de politikanın yalan dolandan ibaret olduğunu kanıksadık elbette ama dinleyicilerini resmen, alenen aptal yerine koymaktan başka bir şey değil yaptığı. "insan gerçekten hayret ediyor" demeyeceğim. şaşırma kabiliyetimizi aldılar elimizden.

apolet iftirası
    sarayı yıkma iftirası

eğer bir yalanı yeterince uzun, yeterince gürültülü ve yeterince sık söylerseniz insanlar inanırlar. insanları bir yalana inandırmanın sırrı, yalanı sürekli tekrar etmektir. sadece tekrar, tekrar ve tekrar söyleyin! (bkz: adolf hitler)

edit: 2. video'nun youtube linki kaldırılmış, haber sitesi linki ile değiştirildi.
  • tarsus konuşmasını bugün arabada giderken dinledim... baktım yalan üstüne yalan söylüyor ar hicap duymadan, dedim ki bunu sözlükte yazmak lazım. şükür başlığı açılmış...

yahu birader sende hiç mi utanma yok? sende ahlakın kırıntısı mı kalmadı? zerre vicdan yok mu bünyede?

yalan 1:

generalin apoletlerini iftara katıldı diye sökecekmiş...

doğrusu:

şöyle diyor muharrem ince; erdoğan bayrak deyince, vatan deyince alkışlamıyor, erdoğan bir diğer cumhurbaşkanı adayını, beni eleştirirken alkışlıyor... milletin generali misin, erdoğan'ın generali misin?

yalan 2:

sarayı yıkacakmış...

doğrusu:

şöyle diyor muharrem ince; beştepe'deki 1000 odalı sarayı gençlere vereceğim (üniversite olacak sanıyorum), okluktaki 300 odalı yazlık sarayı da engelli kardeşlerimize tahsis edeceğim...

yalan 3:

köprüleri satacakmış...

doğrusu:

muharrem ince böyle bir şey demedi, sık sık demirel'in köprüsünden gidiş dönüş 11 liraya geçilirken erdoğan'ın köprüsünden gidiş dönüş 228 liraya geçilmesini eleştirdi. ayrıca demirel'in köprüsünden gelen paranın devlete, erdoğan'ın köprüsünden gelen paranın yabancı şirketlere gittiğini söyledi, bunu eleştirdi. paraların köprüden geçmeyen türk vatandaşlarının bile cebinden çıktığını anlattı.

yalan 4:

16 yıllık iktidarımız boyunca kimseyi ötekileştirmedik...

doğrusu:

valla bunu da deyince sinirlenip kapattım radyoyu okalı bir küfür eşliğinde...
  • her zaman yaptığı olağan şeylerdir, nasılsa ona oy verenlerin çoğu bu kadar dikkatli dinleyip araştırmıyor.