şükela:  tümü | bugün
  • huseyin gulerce'nin 7 haziran 2018 tarihinde star gazetesinde yayinladigi kose yazisidir. yazida muharrem ince'yi isleten amerikali yetkililerin araciligini yaptigi feto'cu bir kisiden bahsederken ismini aciklamayacagini soyluyor. devletimiz feto'ye karsi bu kadar onemli bir mucadele yuruturken ve her turlu delile ihtiyac duyarken sayin gulerce'nin bu onemli bilgiyi devletimizden saklamasini anlayamiyorum.

--- spoiler ---

chp cumhurbaşkanı adayı muharrem ince, kendisini amerikalıların aradığını söyleyerek seçimi yabancı istihbarat merkezlerinin manipüle etmesine sığındı. kimin aradığını söylemeyen, ama arayanın halen washington’da görevde olduğunu iddia eden ince, dört gün önce star tv'de nazlı çelik'e konuk olduğu programda, amerikalılardan kendisine isim açıklama konusunda izin çıkmadığını da ilan etti. şöyle konuştu: “beni arayan amerikalıya mesaj gönderdim, 'ismini açıklayayım mı' dedim. o da 'yok şimdi açıklama, ben senin seçimi kazanacağına inanıyorum, kazandıktan sonra benim ismimi açıklarsın' mesajını verdi…" şaka değil, aynen böyle söylüyor ince… üniversite yıllarından beri hızlı solcu, halkçı, “kahrolsun amerika” sloganları ile büyümüş ince, hiç sıkılmadan “amerikalılar kazanacağımı söylüyor, ne haber?” diye caka satıyor. amerikalıların ince’yi 3. defa aradığını öğrendim. kaynağımı açıklamayacağım. kendisi fetö içinde pişmanlık duyanlardan birisi ama hala içlerinde gözüküyor. fetullah gülen’in en yakın halkasından, hani o “dar daire” denilen 8-10 kişiden biri. açıklarsam ona zarar verirler. hatta 24 haziran’dan sonra bile açıklayamam. zira daha sonra da önemli bilgileri aktarmak için isminin saklı kalması gerekiyor. konumu çok kritik... hem ince’ye muhatap olanların güvenini kazanmış, hem de f. gülen’in… 3. defa aradığında amerikalı, ince’ye “artık direkt konuşmayalım, ben size yakın olan falan kişiyi arayacağım, o size yeni bilgileri aktaracak” demiş. o falan kişinin haber kaynağıma söyledikleri çok ilginç. falan kişi amerikalı ile konuşunca küçük dilini yutacak gibi olmuş. ona çok sıkı tembihatta bulunmuşlar ve ince’yi işlettiklerini, ama sakın muharrem’i uyandırmamasını tehditvari söylemişler. kaynağım, amerikalıların derdinin ince’nin kazanması falan olmadığını, erdoğan’ı ikinci tura bıraktırmaya çalıştıklarını kesin dille belirtti. zaten washington’dakiler ince’nin kazanamayacağından kesin eminmişler. cumhurbaşkanı olacağına kesin inanmış, havalanmış, generallerin apoletini sökeceğim diyecek kadar yargıyı unutmuş birisini, yani böylesine tava gelmiş bir adayı arasak bulamayız, modundaymışlar. iyi demogog, yalanı leblebi çekirdek gibi ağzına dolduran birinin seçim kazanması nerede görülmüş diye kafa buluyorlarmış. ancak ince’nin gaza gelişinden çok memnunlarmış. chp tabanını öfkelendireceğini bile bile muharrem ince’ye, “işe, demirtaş’ı edirne cezaevinde ziyaretle başla, çünkü ikinci turda hdp’yi ayarlayacağız sana yüklenecekler, demişler…” ince hık mık edince, “yoksa seçimleri kazanmak istemiyor musun” deyince ince, “tamam anladım” demiş. kaynağım diyor ki, inanınız, bisiklete bindirdiler ya, o da amerikalıların sıradan numaralarından biri. araya sokulan o falan kişi, “muharrem bey, artık ‘ikinci tura ben kalıyorum falan deme, şu anda ilk turda kazanıyorum’ demelisin. biz bir iki anket şirketini zaten ayarladık onların manipülasyonlarını da yabana atmamalısın...” ince’ye şunu da tembihlemişler: “kandil’e operasyona karşı çık. ‘kandil'de terörist merörist kalmadı, boşalttılar orayı. ey erdoğan, seçime yakın çakma kahramanlık hikâyesi uydurma sakın...’ diye konuş.” "afrin komutanı temel paşa’ya, 'senin apoletlerini sökeceğim' demen amerikalıların çok hoşuna gitti. en çok da selahattin demirtaş sevinmiş, 'helal olsun muharrem’e beni bile şaşırttı' demiş..." haber kaynağıma sordum; ince’yi aramaya devam ederler mi bu amerikalılar? “bulmuşken böylesini, sonuna kadar işletirler…” dedi.
    --- spoiler ---
  • sizin yapacağınız gazeteciliğin amına koyayım. mişli geçmiş zamanda köşe yazısı mı olur lan!
  • “bu kabulle, "genelkurmay başkanlığı da, silahlı kuvvetler'in imajını demokrasiye yakışır bir sağlamlığa kavuşturmak için ergenekon davasını bir fırsat olarak görüyor" diye düşünüyoruz.

düşünüyoruz, çünkü ergenekon davasına bulaşan karakterlerin, türk ordusu'nun mümtaz komutanlarında olması gereken vasıflardan uzaklaştıklarını görüyoruz. tsk komuta kademesinin, bu insanları tasvip etmelerinin mümkün olmadığına, kurumun yanlışa batanlardan temizlenmesi için gerekenin yapıldığına inanıyoruz.”

2008 yılında devlet düşmanı bir terör ve suç örgütünün resmi yayın organında bu yazıyı yazabilmiş bir insanın yazısıdır. bu ülkede bu yazılarla kardak’a türk bayrağı diken sat komandosu yıllarca hapis yatmışken bu adam dışarıdadır. tarihe not düşülsün.
  • 40 yıl boyunca fetullah gülen'e götünü sktirmiş, yüzsüz ve fetocu bir oçğunun yazısıdır. şu herifin hala dışarıda ve sağlıklı olması tüm ülke için utançtır.
  • ıleride ne yapacagi, kimden ve hangi ulkenin istihbarat kurumundan taraf olacagi belli olmadigi icin en korktugum fetöcünün yazdigi kara propaganda yazisi.

ayrica yazdigi yazi bastan asagiya yalan ve camur atma ustune. gulen cemaati mensuplarinin en iyi bildigi is. artik cemaat mensubu olmamasi bu yetenegini kullanmasina engel degil.

gercekten boyle tiplerin yeniden yapilandirilacak ve guven vermesi saglanacak bir mit tarafindan gozlem altinda tutulmasi gerekiyor. feto'yu darbeye getiren surecte katkilarini hatirlarsaniz, bu adamin hala yazi yazmasi ulusal guvenlik problemidir.