şükela:  tümü | bugün
  • 6 haziran günü geçirdiğim kazadan dolayı kolumda ve bacaklarımda toplam 3 tane pansuman bandajı vardı.dün markantalyaya girmeye çalışıyordum.sırt çantamda ufak isviçre çakısı olduğu için giremeyeceğimi dışarıda bırakmamı söylediler.ben ise havaalanı dahil türkiye’de tüm yerlere soktuğumu söyledim.dışarı çıkıp bırakıyordum ki.güvenlikteki kadınlardan biri yanına çağırdı ve bana “zaten bu üzerindeki sargılarla giremezsin,insanların dikkatini çekiyorsun”insanların rahatsız olacağına dair imada bulundu.daha sonra olaya şahit olan üniformasız birisi polis olduğunu bana sen neyin nesisin kimsin tarzında konuştu.ben amirleri ile görüşmeyi istedim ama burada olmadıklarını söylediler.daha sonra yanındaki arkadaşları bırakın geçsin gibi işaret ettiler.daha sonra çakıyı dışarı saklayıp avmye girdim.avm danışmasından şikayet edeceğimi söylediğimde orada olmayan amir bir anda çağırıldı.bana “burası kozmopolitik bi avm olduğu için insanlar sana laf etmesin diye seni düşünüp söylemişlerdir”tarzında konuştu.

tanım:insanların dış görünüşüne,hastalığına,yarasına ve tipine göre ayrımcılık yapan avm.

edit:çakı için yaralayıcı alet denmiş içeri girip migros’a gelen balta testere falan alabilirim ama bir çakı sokamıyorum.sürekli lazım oluyor yanımda taşıyorum.
  • yara bandı olan herkese ayrımcılık yapmayan, yanında yaralayıcı eşya taşıyıp içeri girmeye çalışanları içeri almayan çalışanları olan avm.

ortada rezalet falan yok yani.yazar arkadaş eşgalinin sorgulanmasına alınıp olayı rezalet olarak tanımlamış. bu tanımlama olaydan daha rezalet.
  • üzerine bir çarşaf geçirip rahatça girilebilecekken pansuman bandajıyla girilemeyen avm.
    kaza geçirip ertesi gün avm'ye gitmek de ayrı bir rezalet.
  • asıl rezalet isveçlilerin taklit çakı üretmesi.