şükela:  tümü | bugün soru sor
 • meral akşener'in yalova ilimizde bugün gerçekleştireceği miting.
 • saat 17:00'da yalova iskele meydanında olacak mitingmiş.
 • --- spoiler ---

  milletvekili seçiminde biz millet ittifakı’nı kurduk. öyle gösteriyor ki biz mecliste çoğunluğu alacağız. cumhurbaşkanlığı seçiminde bizim adaylarımız var. bir de cumhur ittifakı var. 16 yıldır bu arkadaşlar iktidarda. 2008’e kadar eski hükümetin aldığı önlemleri uyguladılar. sonra contayı yakmaya başladılar.

  sanayi şehri, turizm şehri diyebilirdik yalova için eskiden ama bugün maalesef öyle diyemiyoruz.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  türkiye’de bir rejim değişikliği yapıldı. bütün yetki tek adama verildi. seçime giderken ben bazı sorular sormaya başladım, hepsi şaşırdı. bir ülkenin kalkınması için gençlerin iş bulması lazım. devlet eğer gencine iş bulamıyorsa onun ayıbıdır. o yüzden ‘biz gençlere iş bulana kadar 500 lira vereceğiz’ diyoruz. buna çok bozuldular ‘o parayı nereden bulacaksın’ dediler. sizin paranızla keyif çatan bakanlara, bakan çocuklarına ‘inin o arabadan aşağı’ diyeceğim, para çıkacak.

  yine söylüyorum yök’ü kapatacağım, trt’yi satacağım. dayanışma fonu kuracağız, borçları bir defaya mahsus ödeyeceğiz dedik. ona da bozuldular.
  --- spoiler ---
 • ntv'nin bes dakikayı geçecek şekilde ve halen köprü konusunda hükümete çakmakta iken yayını kesmediği ve beni şoka sokan miting.

  edit: dememe kalmadan...
 • --- spoiler ---

  bu kredi kartı mağdurlarının bir defaya mahsus parası yüzünden kavga çıktı. bizim projelere karşı çılgın projeler çıkardılar. soruyorum meşhur proje kanal istanbul 65 milyar dolar’a mal oluyor. peki türkiye’ye bu yapıldıktan sonra ne kadar gelir getirecek? kimse bilmiyor. bunun cevabını alana kadar her yerde konuşacağım. tika’yı getirdiler ortaya. ben israfı keseceğim deyince hepsi bozuldu. bana ithamlarda bulundular. beni ‘cahil’ ilan ettiler. tika yılda 8 milyar dolar parayı nerede harcadığı belli olamayan bir kurum. bunun 6,5 milyar dolar’ı maliyeden aktarılmış. direk sizin verginiz. kimin eli kimin cebinde belli değil. afad diye bir kurum var, orası daha büyük çiftlik. yandaş çocukları hiçbir şey yapmadan buradan sadece maaş alıyor. bu haram lokmaları kusturacağım!
  --- spoiler ---
 • meral akşener'in çok büyük bir kalabalığa hitap ettiği miting olmuştur.

  mitingdeki köylüsünden şehirlisine, gencinden yaşlısına, yırtık çarıklısından topuklu ayakkabılısına kadar var olan insan çeşitliliği de ayrıca bir umut kaynağı olmuştur. inşallah 24 haziran akşamı ikinci tura kalacak, 8 temmuz akşamı da türkiye yüzünü güneşe dönecektir.

  düzeltme: 8 temmuz yerine 8 haziran yazmışım. uyaran constantinople empire'a teşekkür ederim.
 • yani umut kırmak istemem ama bursa'dan gelenleri de düşünecek olursak katılımı düşük bir miting idi. meral akşener yorgun sesiyle bir şeyler anlatmaya çalışırken, anlattıkları insanların dikkatini pek çekmedi açıkçası. "ulan cb adayı gelmiş ne diyor acaba" diye dönüp bakmayan, gündelik koşturmacasına devam eden bir sürü insan gördüm.

  anlattığı şeyler çok doğru olabilir ama dikkat çekebilmesi için meral akşener ve ekibinin performanslarını arttırmaları lazım.