şükela:  tümü | bugün
  • link'ten takip edilebilecek küllkiye'de düzenlenmiş gençlerle sahur programında, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın, devrim niteliğinde açıklamalardır. bugünkü, nasa'nın mars'ta metan gazı bulduk açıklaması yanında bir hiç kalır.

--- özet ---
    astronomi uzay bilimleri öğrencisi, türkiye'de gözlem evi ve uzay bilimleri araştırması yapılıp yapılmayacağını soruyor, ve reis coşturuyor hamdolsun.
    ---

--- işitme engelli vatandaşlar için dev hizmet ---
    şu anda bir defa biliyorsunuz bizim uzay bilimleriyle alakalı, öncelikle, uzaya uydu fırlatma çalışmalarını biz başlattık... bu ne demektir? bizim seyitgazimiz var(?) şimdi bu dönem başladığında yine şimdi artık bundan sonra ki... bizzat biz belki sizlerle birlikte veya daha yetişkin olanlarınızla uzaya belki de biz de astronot vesaire gönderme noktasına geleceğiz, ama bunların üzerinde şu anda türkiye, çalışmaya başladı, yani vancouver da(?galiba vancouver diye anladım orada uzay üssü varmış?) mesela bizzat kendim gittim, oraları gezdim, oralara baktım, oralardaki ilimi öğrendim ve oralardan biz artık yani hamdolsun kendi... şu anda... uzaya araçlarımızı gönderdik ve bazı ülkeler bize şu anda üye olmaya başladılar... ki bize üye olmak suretiyle ordan tabii ki, ilk üye olanlar daha ucuz bedellerle bizim bu imkanlarımızdan istifade eder hale geldiler... şu anda yani çok uzun bir zaman alacağını zannetmiyorum ama kısa zaman içerisinde uzay bilimleri noktasında, türkiye ciddi bir yere inşallah gelmiş olacak ve sizin uzman değeriniz daha da artacak... siz şu anda erken konuğumuzsunuz.(?konu olmuşsunuz da demiş olabilir?)
    ---

tabii ki de #devam, daha konyalı bilim adamlarının yaptığı uzay aracıyla marsa gidip, duble yol yapacağız ;)

edit : imla.
  • bu açıklamadan sonra bende hemen bim veya a101 den kendime bir astronot kıyafeti alayım belki muhtarları yurtdışına gönderdiği gibi halkı da uzaya göndermeye başlayabilir.
  • şaka neydi? şaka herkesin güldüğü şeydi.
  • ben de devrim gibi açıklama derken bedava kıraathane açma vaadini kastediyor sandım. lan işte en devrime yakın açıklaması kıraathanedir, uzay bilimleri dediğin zaman böyle toplar sürekli taç çizgisinde.
  • astronot vesaire derken?
    köpek falan mı yollayacaksın ganka. bence astronotla beraber iricene bir koç yolla uzayda kurban kesip kanını mekiğe sürelim.
  • biri bana şunu açıklasın:

bunları yapacak olan partinin adı adalet ve kalkınma partisi iken, ülkede adaleti ve kalkınmayı nereye sakladınız?

gösterin ben de bu devrime inanayım.

not: buzdolabı kalkınma saylanmaz.
  • (bkz: ha ha ha)
  • "ilk üye olanlar daha ucuz bedellerle bizim bu imkanlarımızdan istifade"
    jet fadılımsı bişeyler dönüyo bence...
  • akıllara şu yazıyı/konuşmayı getirmiştir.

(bkz: necati şaşmaz)