• umarım yıllar öncesine kadar sadece biz çankayalılara hizmet eden parka gelen süklüm püklüm ankara'nın varoşlarını sonunda parktan vazgeçirerek parkın tekrar eski sahiplerince kullanılmasına olanak sağlayan bir rezalet olur.

edit : başlığı açan arkadaş egm taglenince hemen silmiş.
  • kamusal alanda alkol kullanmak yasak evet. hatta bundan dolayı ceza da yedim. lakin seğmenler parkı'nın olayı budur. orada alkol kullanan, kullanmayan, her kesimden insan var. ve kimse birbirinden rahatsız değil.
  • rezalet puanı 10/10 olan rezalettir.
  • yakında polisin kimliğimi istemesi rezaleti gibi başlıklar açılırsa şaşırmaycağım.
  • yasak yasak yasak başka bişey bilmez misiniz siz yahu?

iyice kuzey kore olduk, insanlar yasaların belirlediği labirentler içinde yaşamak zorunda değil. alkol kullanan bir insan değilim ama altı üstü insanların dinlence ihtiyaçlarını karşılayan bir park işte. sanırsın girilmesi yasak olan askeri bölgeye girmişler.

her şeyi kutsallaştırmayın, yasaları belirleyen de senin benim gibi insanlar neticede. yasalara bakarsanız ne yasaklar var bi bilseniz aklınız şaşar ama yasalar bazı durumlarda esnetilebilir. bu insanlar cinayet işlememiş sonuçta iki bira devirip evlerine gidecekler belliki.

devlet insaların yaşam alanlarını kısıtlamakla yükümlü değildir, dolayısıyla yaşam alanlarını yasalarla sınırlamayı doğru bulmuyorum.

edit: başlık sahibi başına iş almamak için entrysini silip kaçmış belli ki. özgürlükler ülkesi türkiye'de neden korktuysa.

ayrıca öyle bir yasak falan da yokmuş bir tarafınızdan uydurmayın. #108490511
  • bu olayın böyle olmadığına yemin edebilirim ama kanitlayamam. ayrıca kamusal alanda alkol almak kabahatler kanunu 35. maddesi gereğince yasaktır. ceza keserim demeyi tehdit olarak algılayıp buraya başlık açmak da ergence.
  • seğmenler parkına artık ipini koparan at hırsızı gelmeye başladı. ben seğmenlerde alkole, alkol kullanan biri olarak karşıyım
  • polisin yasalari uygulamasini rezelat diye aktaran mal değneği.
  • sen görevini yapan adama rezillik yapıyor diyorsan orada sorunu başka yerde aramak lazım. konu ne alkol alınması ya da alınmaması ne de sosyal mesafeye uyulup uyulmaması. üslubunda ya da kanunu uygulamada bir sorun olur, sen de bunu buraya taşırsın eyvallah anlarım. ama ortada anormal bir şey varmış gibi lanse edersen bu durumu orada da şahsen iyi niyet aramam.

t: görevini yapan kamu personelini içeren ve olmayan bir rezalettir.
  • kabahatler kanunu'nda "açık alanda alkol almak" değil "açık alanda sarhoş olup çevreye rahatsızlık vermek" yasak olduğu için hukuksuzca, keyfi olarak atılmış bir adımdır.

ceza yazsalar dahi iptal edilecektir.
hesabın var mı? giriş yap