şükela:  tümü | bugün soru sor
 • --- spoiler ---

  cumhurbaşkanı erdoğan’ın "sistemi tıkayacak herhangi bir gelişmeye izin vermeyiz. 7 haziran'da sistemin önünü açtım" sözleri dikkat çekti
  --- spoiler ---

  sayın cumhurbaşkanının yine milleti tekrar seçim ve kaosla korkuttuğu beyan. eğer parlamentoda cumhur ittifakı 301 vekil çoğunluğunu sağlayamaz ve erdoğan cumhurbaşkanı olursa seçim tekrar edilecek.

  ve yine dünyanın en önde gelen ekonomi kanalının kürta... röportajında "sebep netice ilişkisine baktığımız zaman faiz sebep enflasyon neticedir." demiş. yapma reis, insan içine çıkamaz olduk utancımızdan. gel atv'de söyle bunları, bloomberg ne?

  ekleme:

  meclis çoğunluğunun önemine dair;

  -301 vekil ile yasama yetkisi sağlanır. cumhurbaşkanı ve hükümetin yasama yetkisi yok. cumhurbaşkanının yürütmeye dair kararname çıkarma yetkisi var; meclis çoğunluğu sağlanırsa bu kararnameleri anayasa mahkemesine taşıma hakkı var.

  -301 vekil ile ohal uzalılabilir, kısaltılabilir, kaldırabilir ve reddedilebilir. kılıçdaroğlu'nun "25 haziran'da ilk iş ohal'i kaldıracağız" söylemi boşuna değil.

  -301 vekil ile bütçe teklifleri, para basma yetkisi ve uluslararası anlaşmalardaki insiyatif muhalefetin olur. cumhurbaşkanının bütçe teklifini reddedebilir.

  sputnik

  havuz medyası "ak parti yönetimi, 24 haziran seçimleri için yapılan hazırlıklarda da, erdoğan’ın “cumhurbaşkanına ülkeyi yönetme yetkisi verirken, onu meclis’te yalnız bırakmak olmaz” diyerek dikkat çektiği, ‘meclis çoğunluğunu’ elde etmeye yoğunlaşıyor."

  ve düzeltme:

  odatv linkinde güvenoyu benzeri şeyler yazıyor. yeni anayasada güvenoyu yok. oda tv linkini kaldırıp bunu ekliyorum: sputnik
 • (bkz: suriye'ye 4 adam gönderip tr'ye 8 füze attırırım)
  yani bombalar patlar aklınızı başınıza alın diyor.
 • muharrem ince'nin kılıçdaroğlu kadar pısırık kalmayacağını ve izin vermeyeceğini düşündüğüm tehdittir.
 • yani,

  "secimlerde olumsuz bir tablo cikmasi durumunda anaanne dantallerini kefen olarak giyen comarlarimi salarim ha" demek istiyor.

  ortamlarda, "ulkede demokrasi var len amq" dersin, kim bilecek.
 • (bkz: t a m a m)
 • sistemden kastı kendi oluyor. siz beni seçmeseniz de ben ite kaka yolumu açar, o koltuğa otururum diyor kendileri. seçim yapmaya ne gerek var ki o zaman? boşuna zaman kaybediyoruz.
 • millete rağmen aynı hataya düşerse bu sefer durum 7 haziran gibi olmaz. siyasi çöplükte yer çok.
 • işte ben bunu daha öncek entarilerimde yazdığımda "ehuehehe salağk mısın oğlum" diyen kardeşlerimizi gözlerinden öpüyorum.
  siz hala islamcıların seçimle gideceğini mi zannediyorsunuz?
  ülkenin başına 45 yıl daha kara bulut gibi çöken bir sistem geldi. çoluğumuza çocuğumuza yazık...