şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle;

  (bkz: adnany'nin kim olduğunu bilen var mı)

  ve devamında,

  (bkz: #1765842)

  işbu girisinde; kasım 2002 seçimlerinin üzerinden henüz 1 hafta geçmemişken, nokta atış tespitler, nizâmi şekilde tanımlamalar ve tahlillerle öngörüsü son derece yüksek ve eksiksiz şekilde turarlık arz eden bu arkadaşın kim olduğunu bilen birisi var mıdır? en son girisini 2006 senesinde girmiş olan bu suser nerededir?
  ne yapmaktadır? daha mühim olanıysa;
  ölü müdür, diri midir? ayrıca böylesine hedefini bulurcasına; 2002’den günümüze uzanan süreci tek kalemde ve tam da olduğuyla ortaya koyabilen bu adam kim idi? kaç yaşındaydı?
  ne işle meşgûl idi? şâyet siyaset yapıyor olsa idi;
  şu an eminim en azından bir bakan olması gerekirdi. ya da kesinlikle erdoğan gibi bir lidere başdanışman.. kaldı ki, erdoğan’ın yanına kümelenemiş ama erdoğan’ın danışamadığı sığlıktaki danışmanlara beş basar..dı.

  türk toplumun ekseriyeti;
  (bkz: recep tayyip erdoğan) ı henüz tanımıyorken ve bilenler de ancak en yakınlarındakilerle siyaset yaptığı cenâhın tabanındakilerin olduğu zamanlarda, kitlelerce, yalnızca ceberrut kemâlist düzenin birer izdüşümü olan görsel ve yazılı basın eliyle öcüleştirildiği şekliyle ‘tanınan’ erdoğan hakkındaki son derece isâbetli ve bir o kadar da yalın ağız şekilde tarihe şerh düştüğü böylesi bir yazının sahibini tanımak ve bilmek bizler için çok önemlidir diye düşünüyorum.

  zirâ bütün dünyayı ve gündemi anladığını ve anlamlandırdığını iddiâ eden ve her girisi yahut başlığında tonlarca tespitler ‘sıçan’ ortalama bir ekşisözlük yazarına göre bu vatandaş buraların feriştâhı olarak kabul edilmelidir ve dahi kendisi en az on adet cumhuriyet altınıyla mükafatlandırılmadır.

  bu adamı bulun.
  bu konuyu aydınlatın.

  sözlük yönetimi de görev başına.
  o koltukları hak eden adamlar esasen böylesi adamlardır.

  not: bana ulaşması gerekendir. zirâ, şârtlar uygunsa, iyi bir iş teklifi alabilir.
 • aklima biri geliyor ama, neyse.
 • iyi de adamın o zamanlar yazdıkları zaten erdoğan, refah partisi hareketi hakkında konuşulan şeylerdi, sen yeni mi öğrendin dediğim mevzu. hatta 90'larda konuşulurdu.

  ayrıca o zaman neyi görmüş öngörmüş onu da yazın da öğrenelim, adam sadece o zamanlarda 9olarda konuşulan, bilinen tespitleri yapmış.

  edit: düzeltme
 • bir baranba değildir.

  lakin adam tüm entrylerini silip gitmiş ya da sözlükten uçurulmuştur. *
 • yoldan geçen bir kemalistin yanında çalışan bir çırağa sorsan bu tespitleri yapardı. benim için bunları göremeyenler haber değeri taşıyor.