şükela:  tümü | bugün
 • umarım aktrollerin açtığı başlıklar kadar ilgi görür.

  ekrem imamoğlu'nun yaptığı "temel atmama" törenidir. iski yönetiminin apar topar araya sokmaya çalışarak, silahtarağa bölgesindeki yeşil alanda bulunan park ve spor alanlarını yıkarak yapmak istedikleri ileri biyolojik su arıtma tesisinin projesi ihale için fiyat teklifi alındığı aşamada iptal edilmiştir.

  töreni ve açıklamaları izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=kj2ld-ijeyw

  izlediğim kadarıyla özet bilgiler:

  - 1 milyar 100 milyon lira bütçe ile yapılması planlandı.
  - itü ve ibb'nin araştırmaları sonucunda oluşturulan rapora göre ihtiyaç olmadığı görüldü.
  - bu araştırmalara göre; istanbul nüfusu 2.5 milyon kişi dahi artsa arıtma tesisleri yeterlidir. burada yapılacak atık sular haliç'e akarak bu bölgeye zarar verecek. üstüne oluşacak koku bölgedeki yüzbinlerce insanın sağlığını kötü etkileyecek.

  böylece 1 milyar 100 milyon lira + işletme masrafları halkımızın cebinde kaldı, halk yeşil alandan ve parklarından mahrum kalmadı. ekrem başkan bu para ile bölgedeki yeşil alanların iyileştirileceğinin de müjdesini verdi.

  helal olsun diyorum, tebrik ediyorum ve iyi ki oy vermişim diyorum.

  edit: yazım hatası.

  debedit: jix adlı troll arkadaşa bana bu başlığı açmak için motivasyon sağladığı için teşekkürlerimi sunarım. saat 11'de izlediğim temel atmama töreni hakkında bu yüzden saatler sonra yazma isteğim doğdu. ekrem başkan ne zaman bir icraat yapsa o gün troll başlıkları artıyor ki yapılan işler gündeme gelmesin . büyük resmi görüp oyunu bozdum :)
 • kısa süre içerisinde yandaşların maması yine kesildiği için “ekrem çalışmıyor ya” propagandasına konu olacak törendir
 • yavaş yavaş lüzumsuz yatırımlar durunca paraların nerelere harcandığı ortaya çıkınca gereksiz ihale açanlara dava açılabilme imkanını bilmiyorum ama bunlara kesin dava açılmalı
 • hasret kaldığımız şeyler. artık bi yere de temel atmayın. akp dönemi virüs gibi hızla heryere temel attılar. anasını bellediler istanbulun. bi durun amq. ekrem başkan ara ara temel atmama töreni yapıp, sevdiğimiz sanatçıları bu törenlere çağırmalı
 • on yıllardır, insanlara icraat diye yutturulan rant kaynakları hakkında fikir vermiştir herhalde.
 • ulan demek ki bunlar kazansaydı seçimi, şehirin ortasına sırf rant uğruna nasıl bir garabet dikeceklerdi. üstelik orada insanlar için az biraz da olsa nefes görevini gören park alanının yerine. yapacakları tesis üstüne üstelik insan sağlığını mahvedecekti.

  biz boşuna bu akp’ye legal mafya demiyoruz.
 • tarihe geçecek bir davranıştır. başkan, akpartili seçmeni bile sevindirmiştir. ilk kez verdiğimiz paranın, taşa toprağa gitmediğine siz de sevinebilirsiniz akpartili seçmen kardeşler.
 • şaşırtmayan haberdir.

  olması gereken de budur zaten. belediyeler halk için çalışır, birilerinin oğlu,kızı,kuzeni için değil.
 • önceki dönemlerde planlanmış olan atık su tesisine gerek olup olmadığına dair, itü’den alınan destekle de, yapılan araştırma sonucu böyle bir ihtiyacın olmadığı anlaşılmış.

  1- istanbul’da kağıthane ve çevresindeki yerleşim birimleri üzerinden sular bu bölgeye aktarılıp temizlenecek. istanbul-maslak planında böyle bir ihtiyaç yok.

  2- haliç koruma prensibine göre, atık su deşarjı haliç’e aktarılmamalıdır.

  3- bu çevrede toplanan atık suları, yenikapı ve baltalimanı arıtma tesislerine aktarılmalıdır. bu arıtma tesisi, 2.5 milyon yeni kişinin atıklarını arıtacak kapasitededir. böyle bir artış da öngörülmüyor.

  ekrem imamoğlu bu tesisin gereksiz olduğunu, haliç’teki kocaman bir yeşil alanı öldüreceğini ve ekonomiye en az 1 milyar 100 milyon lira zarar verecek.

  imamoğlu da bu konuda bilinç yaratarak, istanbul’a zarar vereceğini düşündüğü bir şeye engel olmakta.

  https://youtu.be/kj2ld-ijeyw
 • 1 milyar 100 milyona türkiye'yi arıtırdınız yine kimin cebine koyuyordunuz istanbul halkının parasını dedirten temel atmama törenidir.
  allah belanızı versin be sizin.