şükela:  tümü | bugün
82 entry daha
  • muhalifliğin yanlış anlaşılması olayıdır. birinin sayın başkana bunu iyice izah etmesi gerekiyor. muhalefet, iktidar partisinin başlatmış olduğu yatırıma karşı çıkmak değildir. bunu nasıl daha iyi yapabilirimdir.
  • aktrolleri niye bu kadar kudurttugunu anlayamadigim akillica dusunulmus bir toren. yeni aritma tesisinde bok yiyen olarak ise mi alinicaktiniz len noldu? aranizdan gorevlendirin cevre muhendislerini, bi sure su analizi yapip rapor ortaya koysunlar lazim mi degil mi diye. veri olmadan lazim ya da degil demek her iki taraf acisindan da ahmakca. demokrasi ogrenin azicik, katilim saglayin. ama var bi lagim kokusu bu isin altinda, basit bi toren bu itlerin canini bu kadar yakmis olamaz
  • istanbul teknik üniversitesi'nin hazırladığı rapora dayanarak yapılmış eylem. bunun neresinin eleştirilebilir olduğunu anlamadım.

ortada bir proje var. üniversitenin hazırladığı bilimsel rapora göre şehrin bu tesise ihtiyacı yok. ve bunu iptal ederek 1,5 milyar lira tasarruf sağlanıyor. üstüne tesisin inşa edileceği yeşil alan kurtarılıyor. harcanacak işgücünden yapılan tasarruf cabası.

ve birileri gelip bunu eleştirebiliyor.

ben en çok da itü ile işbirliği yapılmasını önemsedim. yönetimde bilimden yararlanmak bir yana, şehrin böyle köklü değerleri ile işbirliği yapan bir yönetime sonunda kavuştu istanbul. biz bugüne kadar hep üniversitelerin raporlarına "rağmen" proje üreten yönetim anlayışına alışmıştık burada.
  • muhalifliğin doğru anlaşılması olayıdır. muhalefet, iktidar partisinin başlatmış olduğu yatırıma ya gereksizse karşı çıkmaktır ya da eksikse bunu nasıl daha iyi yapabilirimdir. iktidar partisinin başlatmış olduğu şekille desteklemek olsaydı bunun adı yandaşlık olurdu zira.
  • ekrem başkan olduğundan beri istanbul belediyesinde inanılmaz bir gerileme var. marmarayda hiç görülmeyen yığılmalar görülüyor keza metrobüs aynı şekilde. bu kafayla istanbulda bu dönem bitmez. seneye istanbulda başka sıkıntılar baş gösterebilir. geçen gün 22 saat su kesintisi oldu 10 senedir böyle bir kesinti hatırlayamadım. istanbul gittikçe izmir'e benzemeye başlayacak sanırım. üzgünüm ekrem beceremiyorsun.
  • marmaray'ın ibb'ye bağlı olmadığını bilmeyen aktroller hala buradalar efendim.
  • tatil bana yakışıyor, ağaçların yaprakları çılgınca beni alkışlıyor diyen bir adamın icraat yapmadığı için takdir edilmesini de gördük.
    daha neler göreceğiz bakalım.
    imaj gerçeğin önüne geçiyor ve gerçeğin yerini alıyor. bu hizmetsizliği takdir edip onaylayan şakşakçı güruh dikkatle incelenmeli kanımca.
    biyolojik atık su arıtma tesisini çevreye zararlı(hem biyolojik hem çevreye zararlı, vay anasını sayın seyirciler) diyerek bu hastalıklı kitleye yedirmek gerçekten olağanüstü bir başarı. bu sazanların bu kıvama getirilmesi, robotlaştırılması çok enteresan.
  • marmaray'da sorunların başladığını öne sürerek ekrem başkanın yönetemediğini dile getirmiş. evet yönetilememe söz konusudur fakat yönetimin başında ekrem başkan yok. marmaray ulaştırma bakanlığına bağlıdır. istanbul büyükşehir belediyesine değil. cahiller eleştirince komik oluyor.
  • allah simülasyonun da hayırlısına düşürsün ne diyelim...
  • marmarayda oluşan kalabalık gökten zembille inmiyor sayın suserlar. marmaray ulaştırma bakanlığına bağlı evet, ancak kitlelerin marmarayda yoğunlaşmasını sağlayan, marmaraydan çıkışların düzgün dağıtılamamasına sebep olan şehir içi ulaşım ağları nereye bağlı acaba, bir düşünün isterseniz.

konuya gelecek olursak, atılan adımın doğru yada yanlış olduğu hakkında yorum yapamam. raporun doğruluğuna bağlı bir durum. ancak yatırımın yapılması için illa zaruri bir ihtiyaç olması şart değil. geleceğe yönelik önlemler alınmalı kanaatindeyim.
19 entry daha