şükela:  tümü | bugün
  • ben bu adama oy verdim. kardeşim sen eğer iş yapmak istiyorsan yaparsın. net. buna söyleyecek lafı var mı kimsenin?
    adamların yaptığı projeleri elin cebinde koşa koşa açmaya gidiyorsun.mahmutbey-beşiktaş hattında emeğin mı var? kemerburgaz parkında emeğin var biz mi bilmiyoruz? burada gösteri yapacaksın seni mi izleyeceğiz. başkan mısın şovmen mi ? varsa daha tasarruflu bir proje ona git. temel atmama nedir? çocuk musunuz? ben artık belediye başkanıyım benim dediğim olur mu? eriyorsun milletin gözünde. burayı takip edip nabız yokladığınızı ve sevdiğinizi biliyoruz.
    salak bir bağnaz kitle seni tekrar başkan yaptıramaz . gaza gelme hemen. kötünün karşısında iyi olarak seçim kazandığını bil. ama bundan sonra böyle bir şansın olmadığınıda. danışmanlara bak hepsi uçmuş.biri bile ne yapıyoruz dememiş.kahraman diye kitap yazan var. bu adamda beyin de varmış.işini iyi yap gösteri değil.
  • bu hizmet etmeme ve bol bol şov yapmaların karşısında ne sinirleniyorum ne de kurdeşen döküyorum. sadece haklı çıkmanın üzüntüsünü yaşıyorum. istanbul'un içine doğru girmiş bir durgun ve gidegeni olmayan bir haliçi temizlemek ve sonrasında temiz tutmak başlı başına bir iştir. öncesinde dibinden tonlarca balçık çamur çıkarılmış ardından karadenize bir su tüneliyle bağlantısı sağlanmıştır. üçüncü adım da bir arıtma sistemini dahil ederek sürdürülebilirlik sağlanacaktı. ne yazık ki bu proje iptal edilerek yeniden bol kokulu ve sinekli günlere adım atılmıştır. neden iptal edildiğini madde madde açıklasa ve buna alternatif olarak nelerin yapılacağını da söyleseydi sn. müteahhit, yapraklar değil biz de alkışlardık.
  • istanbul'da arıtma tesisine gerek yok diye proje iptal etmek hakketen ilginç bir aksiyon.

oysa aynı imamoğlu seçiim dönemi kendi web sitesinde de yayınlanan projelerini açıkladığı toplantıda istanbul'daki mevcut arıtma tesislerinin yetersiz olduğunu iddia etmiş;https://www.ekremimamoglu.com/…rojelerini-acikladi/

"marmara denizi ölü bir denize dönüşmek üzere. bu sorunu çözmek için mevcut arıtma tesislerindeki yetersizlikleri biliyoruz. hızla bu tesisleri ileri biyolojik arıtma tesisine dönüştüreceğiz. konuyu bölgesel, ulusal ve uluslararası olarak ele alacağız. marmara yeniden canlanacak, halkımız herhangi bir plajdan güvenle denize girebilecek, lüfer istanbul’u terk etmeyecek."

aynı imamoğlu 10 mart'ta attığı twett'te ise yetersiz arıtma tesislerine ilave olarak 2 yeni biyolojik arıtma tesisi yapacağını vaadetmiş.
    https://twitter.com/…glu/status/1104680165802737664

hakketen ilginç lan.!
  • ne kadar dogru bir is yapildigini i.melih'in ekrem baskan'a hakaret etmeye calisirken "down sentromlu" demesinden anlayabiliyoruz. bu herifler bir seyin karsisindalarsa o sey kesin halkin yararina ve dogrudur.

ayrica; 2019 yilini bitirmek uzere oldugumuz su gunlerde, hala bir tweetten onu silerek kurtulabilecegini sanacak kadar da akli az. yazik la kimin basganiysa.
  • istanbul'un master planında böyle bir projeye ihtiyaç yoksa anadolu ve avrupa yakası olmak üzere 2 adet biyolojik arıtma tesisi vaadineden verdi?

adam resmen makara yapıyor azılı taraftarları helal olsun başkanım diyor. ağaç yaprakları bile onu alkışlıyormuş. megalomanlığa bak.
  • kendi secim vaadini yalanlayarak , aritim tesisi yapmamaya karar vermis kurnaz muteahhit. o zaman vaadi yalandi, gerek yoksa. gerek varsa da sozunu tutmadi yine yalan.

bu adam yalanci cikti arkadaslar
  • burada sırf imamoğlu karşıtlığı adına "halic'in temizlenmeye ihtiyacı var, kanalizasyon temizlenmeyecek artık" vs diyen herkesin allah mustehakini versin.

söz konusu parkı gördünüz mü bre yavşaklar? şehrin tam ortasında saymaya kalksaniz sayamayacaginiz kadar apartmanın görüş alanında küçük bir vadi bu. bilgi üniversitesinin hemen yanında, osmanli parkin'da içinde olduğu bir alan burası. buradan taa göktürk e kadar başka bir yeşil alan yok. yok oğlu yok iste böyle bir yeşil alan yok.

neymiş kanalizasyon temizlenecekmis, biyolojik aritma tesisi yapılacakmış.

anlatayım,

biyolojik aritma tesisi bir şehre gerekli midir? kesinlikle, peki siz dünyanın neresinde 1 milyon insanı doğrudan etkileyen gaz ve koku salınımı yapan ve de tam yasam alanlarının ortasında devasa igrenclikte bir yapı gördünüz?

yıllardir sikimsonik bir geminin üzerinde bir pankart vardi, neymiş efendim halici temizliyorlarmis da yıllık 200 milyon lira harcanıyormus, yalan efendim. hiçbir şey yapılmadı yillardir. yıllardır anlatmadığımız yer kalmadı, 250 den fazla noktadan halice kanalizasyon doğrudan akıyor, bok akıyor bok. iddiamız şudur ki, bu doğrudan akan kanalizasyon şebekeleri haliç kıyılarına bosalmazsa tam 24 ay sonra marmara denizinden daha temiz bir hale gelecektir altın boynuz. yavşak oğlu yavşaklar bir de haliç kokmaya başladı diyorlar, buranın sakini biziz biz, yıllardır kokuyor. istanbul da bir tane temiz akan dere yok. 25 yıldır bu şehri kim yonettiyse gidin ona sorun hesabını.
  • kulağa enteresan gelen, hele ekrem başkan tarafından uygulanınca çok daha değerli zannedilen garip bir uygulama...

imamoğlu seçimlerden önce bir "israf" algısı tutturdu, vatandaş da bu konuda duyarlı davranınca, kendisinin ve taraftarlarının hiç ümit etmediği şekilde istanbul büyükşehir belediye başkanlığını açık farkla kazandı.

seçim öncesi yazılan entryleri gözden geçirirseniz, bu ümitsizliği rahat bir şekilde görürsünüz.

israf elbette ekonomik olarak çok olumsuz bir şey. hele bizim gibi iktisaden zayıf ülkelerde tam tersine "tasarruf" yapmak önemlidir.

burada asıl üzerinde durulması gereken konu şu. harcanan her para gerçekten israf mıdır? israf, gereksiz, lüzumsuz harcamaya denir.

şu anda vatandaş olarak bunu tam olarak bilmemize ve anlamamıza imkân yok. sadece söylenenlere "inanarak" bu sonuca varıyoruz.

inanmak, tam olarak aslını bilmediğimiz, bilmemiz de asla mümkün olmayacak şeyi, bize söylendiği şekilde doğru kabul etmektir.

hangimiz şu ana kadar somut olarak bir israfın önlendiğini ve buna karşılık şu kadar tasarruf yapıldığını anlatabilir ve ispat edebilir? hiç birimiz... bilgimiz ekrem balkan'ın söyledikleriyle sınırlıdır.

şimdi de sayın başkan literatürümüze, "temel atmama töreni" gibi bir terim kazandırdı. rahmetli erbakan'ın sürekli temel atma töreni ve yaptığını ve her yere temel attığını bilirdik. ekrem başkan'ın ki, çok daha farklı birversiyon.

yapılması planlanan bir "arıtma tesisi"nin gereksizliğinden bahsediliyor arkadaşlar. hakikaten gereksiz yere bir arıtma tesisi yapılması mı düşünülmüştür?

eğer böyleyse, bu kararı verenler hakkında yasal işlem yapılması gerekmez mi?

yoksa yapılmasından bir şekilde vazgeçilen bir tesis için, ileride niye yapılmadığı sorulmasın diye yeni bir şov programı mı düzenleniyor, doğrusu insan şüpheye düşüyor.

istanbul'a göçün ne kadar yoğunlaştığı, konut sayısının ve dolayısıyla nüfusun ne kadar çoğaldığı ortada. bir arıtma tesisi nasıl ihtiyaç olmaz?

belki şu an ihtiyaç bir şekilde karşılanıyor olabilir. peki, bu günlerin yarınları yok mu?

sevgili gençler, ekşi sözlüğün gözü kapalı ekrem başkan'a biat eden istanbullu yazarları!

topkapı-aksaray arasındaki vatan ve millet caddelerini bilir misiniz?hiç yolunuz düştü mü? günün her saatinde nasıl bir trafik yoğunlupu olduğunu hiç gördünüz mü?

o caddeler açıldığı zaman, "bu kadar israf niye yapılıyor, buraya uçak mı konacak, pist mi yapıyorsunuz cadde mi" diye menderes ve hükümeti tenkit ediliyordu.

bu açıdan bakarsanız, dünyanın birçok ülkesinden büyük bir şehir olan istanbul'un, çok kısa bir süre sonra bir arıtma tesisi ihtiyacı olmayacağını kimse iddia edemez.

kasım ayına geldiğimiz şu günlerde yağmur sıkıntısının olduğunu, barajlarda suların dibe vurduğunu, önümüzdeki yaz bir su kısıntısı ve sıkıntısı tehlikesinin şimdiden baş gösterdiği bir dönemde, içme suyuyla sulanan alanların sulamasını da sağlayacak olması bile, arıtma tesisinin bir ihtiyaç olduğunu ortaya koyuyor.

bir vatandaş olarak "temel atmama" töreni yapanlara küfür falan etmiyorum. sadece bu açılardan arıtma tesisinin ihtiyaç olduğu görüşünü savunuyorum.

siz de bana ve benim gibi düşünenlere küfürle cevap vermeye kalkışmayın olur mu?

herkesin "düşünce özgürlüğü" hakkını yanlıştan yana kullanma hakkı varsa, bu hakkını doğrudan yana kullanmak isteyenlere kızmak gerçekten haksızlık olur.
  • savunanda zerre akıl yoktur net. böyle zihniyeti siksinler.
  • nereye doğru utanıyoruz?

bu ne şovdur hocam allah aşkına? bu ne ucuz şovdur. yok literatüre eklemiş bilmem ne. yahu ne olur kendinize gelin. şunun savunulacak tarafı yok. atmıyorsan atma. vakit nakittir. gidin kafanızı başka şeylere yorun. sizin yaptığınızı vallahi işsiz yapmaz.

lazımdır değildir, ileride lazım olacaktır olmayacaktır bu konuya hiç girmiyorum bile. vallahi yazık...

edit:
    3.köprü, marmaray, avrasya tüneli. bunlara karşı çıkan tayfadan ne bekliyorsam ben de. asıl bana yazık...