şükela:  tümü | bugün
 • 22 bin 200 lira maaşla çalışıyorum. öyle hemen celallenmeyin, yaptığım işe kıyasla çok az bu para, üstelik görüyorsunuz ki bir kuzu şişi 7 liraya yiyorum böyle pahalıyken her şey inanın yetmiyor bile.

  kalkıp gidiyorum sabahtan akşama kadar bilmem kaç tane adamın yok efendim şöyle olsun yok efendim böyle olsun, işte ne bileyim ülkenin durumu şöyle bilmem ne saçma sapan konuşmasını dinliyorum. sanki ülkeyi kurtarıyorlar. hayret ediyorum bu kadar konuşacak ne var anlam veremiyorum. bazen allah affetsin, uyuyakaldığım bile oluyor sıkıntıdan. gerçi bazen kavga dövüş de oluyor biraz renk geliyor, hareketleniyor ortalık. neyse ben aslında bugün başka bir konuda sizlere dert yanmak istiyorum.

  arkadaş benim aldığım para belli. altı üstü 22 bin 200 lira. siz de biliyorsunuz değeri mi var paranın? aldığım gibi gidiyor, aldığım gibi gidiyor. hanımın marka takıntısına, oğlanın araç sevdasına 15'inde çektiğim gibi maaş bitiyor. e insanım ben de, canım bazen bir şeyler çekiyor. boğazıma düşkünümdür, canım bir şey çekti mi hiç acımam paraya.

  efendim gittim bir kuzu şiş yiyeyim diye bizim lokantaya. yedik içtik, gayet de lezzetliydi. hiç problem yok. zaten bildiğim kadarıyla hepsi organik malzemeden yapılıyor. neyse, sapmayayım konudan. şimdi insanın yediğini içtiğini söylemesi de ayıptır ama, kuzu şiş gömdüm, yanında da bir fantayı içtim. gelen hesap beni şok etti. 9 lira ödedim. bir kuzu şiş ve bir fantaya 9 lira ödemek neyin nesi diye sorguladım. vallahi bu mecliste konuşan adamlar kriz mriz bi şeyler geveliyolardı ama ben bu kadarını tahmin etmiyordum. insanın karnının doyması bu kadar mı pahalı olur ya?

  geçenlerde de 1 liraya içtiğim çorbaya 2 lira ödedim. içim yandı arkadaş. bir şeyin fiyatına bir günde %100 zam geldiği nerede görülmüş? şu rezalet fiyatları görün diye buraya menüyü ekliyorum:
  https://eksiup.com/p/fk774992qeon

  gider evimde yerim daha iyi ya, bu kadar paraya yemek mi olur?
  ülkede yaşamak zor efendim gerçekten çok zor. allah halkımızın yardımcısı olsun. bu arada kısa zamanda mecliste bu yemek fiyatlarını uygunlaştırma konusu hakkında bir öneri yapmayı planlıyorum. öncesinde malum yeni yıl yaklaşıyor, onun için maaşımıza zam için de bir küçük çıtlatayım diyorum.

  bu ülkede hayatta kalmayı başaran asgari ücretli halkımın allah yardımcısı olsun. keşke elimden bir şey gelse de onlara daha iyi bir yaşam sunabilsem. daha seçime çok var ama, oylarınıza talibim, biliyorsunuz ki ben sizin çocuğunuzum. yapılan bu haksızlıklara beraber göğüs gereceğiz, beraber sesimizi çıkaracağız. inşallah.

  tanım: meclis lokantasında yaşadığım rezalettir.
 • milletvekilleri’nin mecliste yaptığı eylemdir. ironiyi anlamayanlar hangi ülkede yaşıyor merak ettim.
 • ironiyi anlamayan nesle aşina değiliz. ilk entryleri kapıp prim yapmak için okumadan entry giriyorsunuz ayıptır açın linke bakın bari ya da bakmayın bu aptallıkla ölün lan.
 • bu mecrada üç hücrelik beyni ile, yapılan ironileri anlamadan etmeden ironi sahibini troll veya aptal olmakla suçlayan cahil ozguvenli kitleden nefret ediyorum. sizin okuduğunuz okulları, sizi mezun eden hocaları gondiklesinler. ülkenin sözde okumuş insanına bak, beyinsiz aptallar. ömrü hayatı boyunca tek ama tek bir defa bile kendi kapasitesi hakkında şüpheye düşmemiş, kendini sorgulamamis bu orangutanlarin sağa sola aptal demesi kadar zoruma giden bir şey yok. mal gitmiş bir de kuzu eti fiyatını araştırmış. görev adamına bak. bana araştırmacı gazeteci.

  burada yine erkenden uyarmış bir iki kişi ironi diye, bunlar çıkmasa millet yardirirdi aktroll vs diye eminim. sözlük tarihinde okuduğum en komik entrylerden birinin altında yazan yorumlar zaten buranın nasıl orangutanlarla dolu olduğunu gösteriyor

  (bkz: 1.603 tl'yle krallar gibi yaşamanın mümkün olması)

  altındaki entrylere bakın. bok gibi mecra oldu burası.

  "dünyanın tek sorunu zekiler şüphe içindeyken aptallarin kendinden emin olmasıdır."

  bertrand russel düdüklesin sizi.
 • aziz nesin tarzı bir anlatım olmuş. tebrikler.
  diğer entryler de aziz nesin'i haklı çıkarmak için yarışıyor. %60 revize edilmeli
 • ulan millette 7 kuruşluk akıl kalmamış.

  ilk entry de yazar oldukça uğraşmış ve muazzam bir rezalet timsali ortaya çıkarmış.

  emeğe saygı der rezalet puanımi 6/10 yaparım.
  7 lira nedir yaa...
 • ıroni nedir bilmeyen gavatları günyüzüne çıkartmış, gece gece de güldürmüş (ağlanacak halimize) entrydir.
 • çorbaya gelen %100 zam kısmını okuduktan sonra göz yaşlarımı tutamadım. böyle bir zulüme ses çıkarmamak insanlığa sığmaz. milletvekili maaşları en yakın zamanda iki katına çıkarılmalıdır ki, az da olsa dengelensin.
  çok yardım sever sözlük yazarlarını her yardım kampanyası başlığı altında görüyoruz, bu emektarların durumları düzelene kadar, en azından maaşlarımızın yarısını bağışlamak, boynumuzun borcudur.
 • burası da amele dolmuş. ironi nedir ,nasıl anlaşılır?