• 22 bin 200 lira maaşla çalışıyorum. öyle hemen celallenmeyin, yaptığım işe kıyasla çok az bu para, üstelik görüyorsunuz ki bir kuzu şişi 7 liraya yiyorum böyle pahalıyken her şey inanın yetmiyor bile.

kalkıp gidiyorum sabahtan akşama kadar bilmem kaç tane adamın yok efendim şöyle olsun yok efendim böyle olsun, işte ne bileyim ülkenin durumu şöyle bilmem ne saçma sapan konuşmasını dinliyorum. sanki ülkeyi kurtarıyorlar. hayret ediyorum bu kadar konuşacak ne var anlam veremiyorum. bazen allah affetsin, uyuyakaldığım bile oluyor sıkıntıdan. gerçi bazen kavga dövüş de oluyor biraz renk geliyor, hareketleniyor ortalık. neyse ben aslında bugün başka bir konuda sizlere dert yanmak istiyorum.

arkadaş benim aldığım para belli. altı üstü 22 bin 200 lira. siz de biliyorsunuz değeri mi var paranın? aldığım gibi gidiyor, aldığım gibi gidiyor. hanımın marka takıntısına, oğlanın araç sevdasına 15'inde çektiğim gibi maaş bitiyor. e insanım ben de, canım bazen bir şeyler çekiyor. boğazıma düşkünümdür, canım bir şey çekti mi hiç acımam paraya.

efendim gittim bir kuzu şiş yiyeyim diye bizim lokantaya. yedik içtik, gayet de lezzetliydi. hiç problem yok. zaten bildiğim kadarıyla hepsi organik malzemeden yapılıyor. neyse, sapmayayım konudan. şimdi insanın yediğini içtiğini söylemesi de ayıptır ama, kuzu şiş gömdüm, yanında da bir fantayı içtim. gelen hesap beni şok etti. 9 lira ödedim. bir kuzu şiş ve bir fantaya 9 lira ödemek neyin nesi diye sorguladım. vallahi bu mecliste konuşan adamlar kriz mriz bi şeyler geveliyolardı ama ben bu kadarını tahmin etmiyordum. insanın karnının doyması bu kadar mı pahalı olur ya?

geçenlerde de 1 liraya içtiğim çorbaya 2 lira ödedim. içim yandı arkadaş. bir şeyin fiyatına bir günde %100 zam geldiği nerede görülmüş? şu rezalet fiyatları görün diye buraya menüyü ekliyorum:
    https://eksiup.com/p/fk774992qeon

gider evimde yerim daha iyi ya, bu kadar paraya yemek mi olur?
    ülkede yaşamak zor efendim gerçekten çok zor. allah halkımızın yardımcısı olsun. bu arada kısa zamanda mecliste bu yemek fiyatlarını uygunlaştırma konusu hakkında bir öneri yapmayı planlıyorum. öncesinde malum yeni yıl yaklaşıyor, onun için maaşımıza zam için de bir küçük çıtlatayım diyorum.

bu ülkede hayatta kalmayı başaran asgari ücretli halkımın allah yardımcısı olsun. keşke elimden bir şey gelse de onlara daha iyi bir yaşam sunabilsem. daha seçime çok var ama, oylarınıza talibim, biliyorsunuz ki ben sizin çocuğunuzum. yapılan bu haksızlıklara beraber göğüs gereceğiz, beraber sesimizi çıkaracağız. inşallah.

tanım: meclis lokantasında yaşadığım rezalettir.
  • kardeş allah başka dert vermesin. olmayan paramızdan biraz da biz verelim de kilosu 25tl olan tavuktan 310gram alacaktım 7tlye ama düşündüm zaten yıllardır düzgün bir şey yiyemiyorum bugün de yemeyeyim ne olacak
  • milletvekilleri’nin mecliste yaptığı eylemdir. ironiyi anlamayanlar hangi ülkede yaşıyor merak ettim.
  • ironiyi anlamayan nesle aşina değiliz. ilk entryleri kapıp prim yapmak için okumadan entry giriyorsunuz ayıptır açın linke bakın bari ya da bakmayın bu aptallıkla ölün lan.
  • fazla para vermektir. meclis lokantasında 3 liraya kralı yenir
  • çorbaya gelen %100 zam kısmını okuduktan sonra göz yaşlarımı tutamadım. böyle bir zulüme ses çıkarmamak insanlığa sığmaz. milletvekili maaşları en yakın zamanda iki katına çıkarılmalıdır ki, az da olsa dengelensin.
    çok yardım sever sözlük yazarlarını her yardım kampanyası başlığı altında görüyoruz, bu emektarların durumları düzelene kadar, en azından maaşlarımızın yarısını bağışlamak, boynumuzun borcudur.
  • aman haa başkan duymasın kızar mazallah
  • bir de toplu taşıma da indirimli kart basmalıyız.o da ayrı masraf.yetmiyor maaş yahu.
  • at şiş olmasın o
hesabın var mı? giriş yap