*

şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: bot kullananların api'lerindeki açık nedeni ile yapılan bir girişim olduğu netleşti. yani bu durumda binance ile alakalı bir sorun yada hack durumu yok.

@darkchildcim güzel bir noktaya değindi :

"binancenin hatası var mı yok mu o bile belli değil, trade botlar hacklenmişse niye binance hacklenmiş olsun... söylenti yazıyor yabancı haber sitelerinde insanları depresyona sokmaya gerek yok açıklama gelmeden."

"son zamanların en güvenilir borsası binance hacklendi. apı sisteminde bot kullanan üyelerin tüm paraları satılıp, yerine via alındı. via bir anda 120 kat arttı. bunun sonrası altcoinler ve btc düşüşe geçti..
    bir süre daha ortalık kan gölü olacak anlaşılan, merkezi olmayan bir borsanın değerini yine anladık gibi.."

alıntı bir haberdir.

twitterdan denk gelen birkaç örnek

https://i.hizliresim.com/y0jklk.png
    https://i.hizliresim.com/pl2j6d.png

edit: taze düştü, benim de param vardı gitti paralar :p
    edit2: linkleri düzelttim canlar.
    edit3: kontrol ettim paralar duruyor, gitmemiş, 58 dolarım var hala.
  • merkezi borsalarla alakalı bir durum göremediğim hack felaketidir. sorun api sisteminden kaynaklı. muhtemelen birisi yaydığı trade botlara backdoor yerleştirmiş ordan girip malı toplamış.

tabii ki bu vesileyle binance'taki varlığımı merkezi olmayan waves platformuna aldığımı da iliştireyim buraya.
  • sanırım beyaz yakalı çiftlik bankçılar cortladı.
  • "apı açığı nedeniyle tüm apı ile bağlanan hesaplara vıa coinini fahiş fiyatlardan aldırıp pumplamışlar." diyorlar.
  • ''hocam hack mack yok binance’da.
    botlara api erişimi verenleri tokatlamışlar.
    para kazanmak isteyenin yapması gereken bir kaç şey var. analiz, takip, al - sat.
    analiz ve takip kısmında zaten hoca ve üstadlardan geçiniyor. bir tek yapması gereken al sat işlemi var. onu da yapmak zor geliyor bota emanet ediyor istiyor ki para x10 olsun. sonuç: geçmiş olsun.''

twitter'dan alıntıdır.

bir hafta içerisinde ikinci kez hack mağduru binance kriptoları titretiyor diye bir manşet atardım. donanım cüzdanların değerini sadece ben mi anlıyorum?
  • trading botlarina erişim sağlayan api servisleri hacklenmiştir. binance tarafından henüz bir acıklama olmasa da olay doğrudur.

hacklenme sonucunda hemen hemen butun coinler dump gorduler ve ana coinimiz btc son iki üc haftanin en dusuk seviyesine donmustur.

daha da ilginc olani ise, bugun hacklenen servis ile via coini pumplanmis ve inanilmaz bir degere ulastirilmistir. su dakika itibariyle hala insanlar via coini satin almaya calisiyor. akil tutulmasi yasiyorum.
  • api ilişkili olmayan ve ele geçirilen kullanıcı hesapları da olabileceğini açıklamış ceo’su. ele geçirilen hesapların kullanıcıların bireysel hatalarından kaynaklandığı düşünülüyor. bu kadar bilinçsiz insanın hesap kaptırması zaten doğal.

ceo açıklamaları
  • withdrawlar açıldı, içi rahat etmeyenler çekim yapabilir şu anda.