şükela:  tümü | bugün
 • istanbul büyükşehir belediyesi' tarafından ibb 1453 çırpıcı sosyal tesisleri'nde "istanbul'da yaşayan arap aydınlar çalıştayı" düzenlenmiş.
  çalıştayda konuşan ilim yayma vakfı mütevelli heyeti başkan vekili sayın bilal erdoğan, 'islam aleminin temelde çözülmesi gereken 4 sorunu olduğunu' söyleyerek, "islam dünyasının işgalini sonlandırmalıyız. genel itibarıyla baktığımız zaman bunun bir kültürel tahakküm işgali olduğunu, aslında işgal edilenin kafalarımızın içi olduğunu görüyoruz" dedi.
  "müslümanlar olarak bizi sun'i sınırlarla veyahut çeşitli kimlik unsurlarıyla bölen, dil, ırk, meşrep ve mezhep tarzı sınırları kaldırıp bir araya gelip meseleleri aramızda istişare etmemiz gerektiğini devamlı batı'ya, yahudi'ye, masona, devamlı şuna buna suç atmayıp, oturup 'biz ne yapıyoruz?' bunu konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. bugün hakikaten islam dünyası büyük bir medeniyet krizi yaşıyor. medeniyetimiz batı medeniyetine bir alan boşalttı. batı medeniyeti yükselirken islam medeniyeti maalesef geride kalmış oldu" diye konuştu.
  yaşanan medeniyet krizinin daha önce görülmeyen beka mücadelesine de işaret ettiğini aktaran erdoğan, bu krizle mücadelede, siyasete önemli roller düştüğünü kaydetti.

  erdoğan, bu durumun entelektüel fukaralığın bir neticesi olduğuna dikkati çekti.
  https://tr.sputniknews.com/…rap-aydinlar-calistayi/