şükela:  tümü | bugün
  • ''türkiye musiki eser sahipleri meslek birliği (mesam) yönetim kurulu işten el çektirilip, kayyum atanmıştı. bakanlık tarafından yönetim kuruluna atanan yavuz bingöl, görevi kabul etmediğini bildirdi.''

http://www.hurriyet.com.tr/…e-flas-gelisme-40764338
  • görevden kaçmak vicdan değildir. vicdanlı insan görevi kabul eder ve hakkıyla yerine getirirdi.
  • yavuz bingol'den beklenmeyen ama icten icten istenen hamle gelmis.

en azindan icinde biraz insanlik kalmis, biraz vicdan kalmis.
  • 1 adet ak yalaka barındıran konu
  • yavuz bingöl'ün vicdan olayından değil geleceğini düşünerek kabul etmediğini düşündüğüm durumdur. gün olur bu devran yıkılırsa 'eski solcu' ayağına zamanında bu görevi reddettiğini, zalimlere karşı dik durduğunu söyler.

her daim kendi çıkarını kollar böyle insanlar, hayatta güvenilmez.
  • vicdan ile alakalı değil, kraldan çok kralcı orhan denen bir diğer uyumluya trip olarak bırakmıştır..

mesam’a atanan kayyımlığı bu gün itibari ile kabul etmeme durumudur...

http://m.gercekgundem.com/…904/mesamda-flas-gelisme

olayın özü şöyle, kraldan çok kralcı bir diğer uyumlu* orhan gencebay’ın olaya el atmasıymış... yavuz da içerlemiş...

--- spoiler ---

(mesam) a kayyım olarak atanan yönetim kurulu üyeleri arasında yer alan ve 2 gün önce yapılan toplantıda başkan seçilen yavuz bingöl, sürpriz bir kararla istifa etti. bingöl'ün, orhan gencebay'ın "yavuz çok yıprandı, sayın cumhurbaşkanı'nın adı da yavuz'un başkanlığı nedeniyle çok ortaya atılıyor, fuat güner'in başkan olması daha uygun olur" mesajına tepki göstererek istifa ettiği öğrenildi.
    --- spoiler ---
  • bağımsız bir birey olmadığını hatta birey olmadığını düşündüğüm yavuz bingöl'ün kendi başına almadığı bir karar gibi duruyor. malum dönüşler peşine takıldığı zihniyetin olmazsa olmazı zira.
  • vicdan değildir o. sadece hamdi beyin teklifini beğenmemiştir bir telefonla varım demesi an meselesi.
  • vicdan degil o, orhan gencebay'in testislerinin daha buyuk olmasi sadece.
  • ak türkücüler meydanı boş buldu birbirini ısırıyor artık.

bu da onun göstergesi.