• serkan'ın kifayeti bir kaç dingilin yorumuna kalmadı. onu hepimiz penguen'siz de seviyoruz kendisi endişe etmesin.
  • neyse ki penguen alip destek olmaya bir türlü fırsat bulamamıştim. iyi ki de bulamamisim.

bu durumda, yeni bir mizah karikatür dergisi girişimi olamaz mi mesela, ceo falan olmadan, kendi kendinize. (erdil olmasın ama o hiç komik değil, hatta komik olmayışı komik. çok kötü. neyse)

penguen almayın, aldırmayın dedirten açıklamalar bütünü.
  • (bkz: ciddi ciddi mizah dergisi alan insan)

ek: adamlar birbirlerini yemeye başlamışlar bile. rezilliği kes. bi de para bitti dergiyi çıkarmicaz son dört sayı diye ühü çektiler, üçer beşer alalım da dergi yaşasın yaa diyen kerizleri bi güzel silkelediler.

keriz kardeşler olay dijitale döndü, app indirin para verin de bari kapanmasın dergi yaa alternatif sesler iktidara çomak sokmalar falan çok önemli bi şey çünkü. 87 senedir bu tür dergileri takip ediyorum çünkü solculuk bunu gerektirir lütfen para verin ya kapanmasın!

siktiğimin sığırları, kerizleri sizi.
  • butun karikatur dergilerinin basina gelebilecek olaydir
    hepiniz birlesseniz de tek cati altinda olsaniz
    kimseye boyun egilmek zorunda kalmasaniz
    ınanin yalniz degilsiniz
    ınanin yalniz birakmayiz sizi
  • umarım yazı herkese ulaşır da son 4 sayıyı satın alma tuzağına düşmez insanlar. erdil yaşaroğlu ve selçuk erdem kaypaklığı da böylelikle mizah dünyasının tozlu sayfalarında kötü bir dönem olarak hatırlanır.
  • dergiden okumak kastırıyor online olalım diye keriz silkeleyecek patronların oyununu bozmuştur.
  • tipik ucu bana dokunana kadar sessiz kalırım açıklamaları. büyük ihtimalle şu kapanmaya yakın günlerde artan tirajdan elden edilen gelirden pay istemiş alamayınca da böyle bir şövalyelik yapmış.
    emin çölaşan hürriyette yazarken fehmi koru bir yazısının sansüre uğradığını internetteki ile basılı arasında fark olduğunu gösterdi ancak çölaşan sessiz kaldı. sonra kovulunca başladı beni böyle sansürlediler böyle susturdular diye yazmaya konuşmaya. hatta özdemir ince'yi tanık gösterdi lakin özdemir ince böyle bir olay yok dedi. sonra özdemir ince'de siktiri yeyince o da vay anam dedi.
    bu arada solculuk ayağına işçilerini iyi silkelemişler.
    edit: kolay mı öyle tepki koymak diyen zerzevata soru bu adamlar her sayısında millete isyan çağrısı yapıyor lan. ne anlatıyorsunuz? siz merak etmeyin bunlara bir şey olmaz. reklam ve dizi sektöründe bol iş var bunlara.
  • şevki abiyi kovduklarında -ki adamın senin yaşın kadar karikatür dünyasında emeği vardır- ne diye topluca boykot edip onun haklarını geri verdirmediniz ya da tamamen ayrılıp o şirketi lanet patronlarına bırakıp siktirolup gitmediniz? derler adama.

tanım: samimiyetsiz bir itiraf.

edit: hiç eppek parası, kira parası edebiyatına girmeyin. bu adamlar lord gibi yaşamıyor eyvallah da bunların dergilerini alan gençlerin de ekseriyeti parasız. üç kuruş arttırıp alıyorlar dergileri.
  • selçuk erdem'in twitterdan yalanladığı açıklama. yersen…
  • ben kurumsallıktan kaçtım, kurumsallık peşimden geldi demeye getirdiği cümle herşeyi özetlemiş zaten, dağılabiliriz.

kurumsallık bu işin fıtratında yok kardeşim, mizahta genel müdür, ceo, ik, ve sair nosyon sadece karikatür malzemesi olarak kalmalı. bu zevatın mizaha hükmettiği an mizah diye birşey kalmaz ortada.
hesabın var mı? giriş yap