şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit:üstüne bir de gol attı,gerçekten şaka gibi..tekrar söyleyeyim arkadaşlar,beşiktaş maça çıksaydı bile tosiç'in oynaması gerekiyordu,o maç tatil edilmiş bir maç,cezasını o maçta çekemez ki tosiç'in direkt kırmızı kart gördüğünü,2 maç oynamaması gerektiğini söylemiyorum bile.tosiç kırmızısını ligin bir önceki maçı olan galatasaray maçında gördü.

  --- spoiler ---
  evet,bu ülke futbolu,bunun gibi saçma bir olayı da yaşadı.
  verilen kararlar sonucunda,çıkması gereken bir maça çıkmayan bir takımın,normalde cezalı olan oyuncusu,takımının çıkmadığı maçta cezasını çekiyor.hem kendi inisiyatifleriyle maça çıkmıyorlar hem de çıkmadıkları maçta kart cezası saydırıyorlar.ki beşiktaş sahaya çıksa bile,tosic oynayacaktı,o maç kaldığı yerden devam edecek olan bir maç çünkü.
  not:çoğu kişi gibi benim de,maç kadroları açıklandıktan ve maç başladıktan sonra haberim olduğu için,şu an başlığı açtım.
  https://www.fotomac.com.tr/…asa-dusko-tosic-mujdesi
  --- spoiler ---

  kırmızı kart cezasını kupa yarı final rövanş maçında çekmiş sayılan tosic sakatlığı devam eden pepe’nin yokluğunda savunmanın yükünü üstlenecek.
  --- spoiler ---

  edit:şu an kendisi,kırmızı kart cezası nedeniyle oynamaması gereken maçta sarı kart görerek bir sonraki maç için sarı kart cezalısı durumuna düştü.
  edit2:şu an kendisi,kırmızı kart cezası nedeniyle oynamaması gereken maçta kırmızı kart gördü.
  (bkz: #76745942)parken adlı yazar,doğrusunu yazmış işin aslında.
  --- spoiler ---

  neresinden tutsan elinde kalan durum. mantıken fener - beşiktaş erteleme maçı, erteleme maçı olduğu için ve tosiç ilk maçta sahada olduğu için, eğer maça çıksaydı beşiktaş, oynayabilecekti. dolayısıyla ceza kayseri maçında uygulanacaktı. ha eğer fener erteleme maçında çekti cezasını diyorlarsa, eee fener maçına çıkmadınız, oynanmayan maçta nasıl çekiliyor ceza. ha nevzat demir tesislerinde çift kalede çektiyse cezasını onu bilemem.
  --- spoiler ---
 • tam da beşiktaş camiasına yakışan bir hareket. geçen hafta pepe bu hafta toşiç. işine gelince etik, ahlak, şeref; işine gelmeyince koyver gitsin.

  toşiç geçen hafta lig maçında gördüğü kırmızı kartın cezasını hafta içi 30 dakika oynanması gereken bir maçta çe-ke-mez. toşiç zaten ertelenen maçta maç ertelenene kadar forma giymiş. beşiktaş maça çıksaydı eğer toşiç'in galatasaray maçında gördüğü kartın hiçbir önemi olmayacaktı çünkü toşiç maça başlamıştı. 30 dakikada mı çekti yani cezasını? böyle saçma bir şey olabilir mi?

  kısacası beşiktaş futbol disiplin talimatına göre hükmen 3-0 mağlup sayılmalı; bir sezon içerisinden iki kez hükmen mağlup sayıldığı için de bir alt lige düşürülmeli. bunu ben demiyorum; bu oyunun kitapçığı, kuralları söylüyor.

  görelim bakalım şerefsinizi.
 • sahaya çıkmadığı maçta, cezasının çekildi sayılması çok saçma gelmiyor mu size? taraftar olarak bakmayın, normal bi gözle bakın. azcık mantıklı olun. eğerki beşiktaş sahaya çıkmış olsa fenerbahçe maçında, tosic oynamayacak mıydı? erteleme maçı değil bu, yarıda kalan maçın devamı. aynı şartlarla oynanacaktı maç. çok bariz bir kural hatası var. beşiktaş hükmen yenik sayılmalı.
 • diyelim tek maç ceza verildi. yarım kalmış maçın devamında nasıl çekiliyo lan bu ceza. adam 35 dklık mı ceza aldı yani? maçtan sonra kayseri tff başvurursa 3-0 hükmen tescil edilir.
 • sahaya çıkılsa maç ertelendiği esnada sahada olduğundan oynamaya devam edecek ve bu yüzden cezayı çekmemiş olacak futbolcu sahaya çıkılmadığında nasıl ceza çekiyor. talimatnanede böyle bir madde olduğunu sanmıyorum. bu olayın üstü örtülmezse beşiktaş'a 3-0 hükmen verilmeli.

  adam bir de gol attı komediye bak. :)
 • erteleme maçında, üstelik çıkılmayan maç 2 maçlık sayılıyor sanırım.

  bir de şerefli diye geçinirler ya. ortamlarda şeref falan dersin kim ne bilecek.

  bu maçta kırmızı görürseniz onuda perşembe oynanacak kupa maçında saydırın bence.
 • ağlamalara sebep olan olay. e maça cikilmadiysa uzay zaman mi bukuldu ak? adam oynamış sayıldi işte. fener galip sayıldi. anca öyle galip gelebilenler bir de gelip ağlıyor.

  biz varken ilk 2ye giremeyenler gelip atıp tutuyor.
 • tiyatrocuların yeni oyunu. sen hem kork maça çıkma üstelik yarım kalmış bir maça sonra tosic'i oynat ve üstelik gol de atsın. sizin ben o efendili gururunuzu. gerçek yüzünüz bu işte, saklamayın rahat olun.

  hani lan sizin o gün maçınız yoktu? twitter olsun ekşi olsun #beşiktaşınmaçıyok diye bağırıp duruyordunuz? ikiyüzlüler sizi. ee nedemişler; dün yediğin hurmalar bugün götünü tırmalar.
 • işte biz beşiktaşlılar bu yüzden diyoruz adil olun diye. onun bunun çocuklarına imtiyaz sağlayınca ipin ucunu kaçırıyorsunuz, çorap söküğü gibi geliyor arkası. istisnalar ülkesinde adalet olmaz. sen hükmen gereken maçı tekrar oynatırsan böyle yeni kararlar almak zorunda kalırsın
 • basliktaki pfdk kurulu uyeleri uzmanlarin alayini engelledim.cok sukur baslikta entry kalmadi.