şükela:  tümü | bugün
  • önce ek ders geç yatar sonra maaş en sonunda da emekli maaşını alamadığın bir ülkede uyanırsın.
  • ekonomin çoh eyi olduğunu gösteren basit bir olay daha.
  • benim de canımı sıkan durum. para bitti lan :(
  • işin siyasi ve ekonomik boyunu es geçiyorum da...

--- spoiler ---
    2018 il dışı - il içi tayin
    kapalı grup
    --- spoiler ---

grup mu kaldı yav? yıl olmuş 2018.
    sanarsın örgütsel doküman paylaşıyorlar, gizlemişler grubu bir de.
    sonra niye eğitim bu halde. vizyonu kes.
  • ayın 5'i cumartesi (gerçi cumadan yaması gerekli) olduğundan yatmaması bir nebze normal olabilir, ayın 7 si pazartesi olduğundan bugün de gün sonuna kadar yatması gerekir.

benim dikkat çekmek istediğim başka bir nokta ise yatmayan bu maaşların faizinin ne olduğu.

hayır canım kardeşim senin alacağın 1.000-2.000 liranın 3-5 kuruş faizi değil, senin gibi olan herkesin maaşının faizi. eski iş yerimde genelde ödemeler muhasebeci tarafından 5-10 gün geçiktirilirdi, ben sonradan öğrendim ki bu adam, paraları faize koyup işletiyormuş. ödeme kalemleri genelde 200.000 -300.000 tl civarlarında 10-15 kalem oluyordu. buradan örnekle geç yatan maaşın faizi ne oluyor acaba merak ediyorum.

bu durumu şu an için devletin memur maaşlarını ödeyememesi olarak düşünmek doğru olmaz.
  • kms ile ilgili sistem değişikliğine gidilmis belki ondan dolayi gecikme olmuştur.
  • 7 mayıs 2018 ek ders parasıyla fatih terimin 9 milyonluk tazminatının ödenmesi rezaleti.
  • hatay da polislere 5 aydır terör parasını da kestiler kimse neden bilmiyor ha bu ay yatacak deniyor ama nafile hayırdır inşallah