şükela:  tümü | bugün
  • keşan sokak hayvanlarını koruma derneğine ait barınakta bu sabah 11 sularında fark edilen hadise. olayı dernek yöneticisinin ağzından aktarıyorum; bugün sabah 11.00 sularında beslemeye gidildiğinde fark edildi. can evimize girildiğinde kapılar açık kilitler kırılmış köpekler dışarı vaziyetteydi. ayrıca 3 köpek öldürülmüştü. ikisi taşla ezilmiş biri ise bıçaklanmıştı. artı 3 köpekte kayıp, çalınmış. ve bunları yapan kişilerden biri 6 yaşlarında biri ise 12 yaşlarında çocuk. biz bunları yapanları büyük birileri beklerken iki küçük çocukla karşı karşıya kalarak bir şok daha yaşadık. arka tarafta yaşları büyük 2 kişi azmettiricisi olarak kameralara yansımış. bizler bugün bunun şokuyla uğraştık. bütün gün perişandık. mahvolduk. olay yeri inceleme geldi. edirneden orman bölge müdür yardımcısı nazan hanım yine bizi yalnız bırakmadı. edirnedeki veteriner hekim uluç bey ve keşan eker kliniği de ziyarete gelip inceleme yapıldı. soruşturma halen devam etmekte. işgaller belirlenmeye çalışılıyor. umarız en yakın zamanda ortaya çıkacaktır azmettiricileriyle birlikte.

öldürülen köpekler
    öldürülen köpekler
    öldürülen köpekler
  • normalde üzücü olan bir olayın, faillerinin çocuk olması daha da üzücü ve yaralayıcı oluyor. kendisi gibi savunmasız o canlara kıyan yavrular ,umarım hayatı boyunca o anı unutamaz ve bütün canlılara karşı daha merhametli olurlar. resimlere bakmayın. hassas olan insanlar için yaralayıcı.
  • çocukların yapmasına hiç şaşırmadığım olay.
    hatırlarsanız geçen yıl minicik bir köpeğin kulaklarını kesip fotoğraf çekilenler olmuştu, onlar da çocuktu. sahipsiz bir atı taşlayan, sokakta yatan köpeği tekmeleyen, kedinin bağırsaklarını deşen, kuşunun kafasını koparan... hepsi çocuk. anasının babasının hayvanları şeytan gibi gösterip aklı sıra korkutarak terbiye etmeye çalıştığı veya anasının babasının kendinden başka hiçbir varlığın önemi olmadığını aşıladığı çocuklar bunlar. büyüyünce işi tekmelemenin ötesine götürüp tecavüz edenleri oluyor, arabasının arkasına bağlayıp yerde sürükleyenleri oluyor, askeriyede yavru kediyi döverek öldüreni oluyor, sokak ortasında elindeki bıçağı kediye saplayanları oluyor... o zaman da biz çocuk demenin ötesine geçip orospu çocuğu diye sövüyoruz. halbuki hepsinin ne mal olacağı çok öncesinden belli.
    bunlara bu saatten sonra hayvan sevgisi aşılayamazsın, bunları ağızlarına sıça sıça korkutup hayvanlardan uzak durmalarını sağlayacaksın. şahsen parkta köpek dövüştürmeye kalkan kedi tekmeleyen çocuklara(!) yaptığım bu. o kadar çok bu tip vahşiliklere tanık oldum ki artık bir insanın ister çocuk ister yetişkin olsun terbiye edilebileceğine falan zerre inanmıyorum. olan o minicik köpeklere olmuş, lanet olsun.
  • kötülüğün iliklere işlediği, vicdanlı olmanın sıra dışı hale geldiği ülkede gerçekleşmiştir.
  • bunu yapan orospu çocuklarına aynısını yapmak istediğim şerefsizlik.
  • fotolara bakmaya cüret bile edemedim. o kadar tiksinç, nefret dolu, vicdansız bir toplum olmuşuz ki, her taraftan akan pislik gencecik çocukların bile iliklerine işlemiş. evet, daha çok fazlası yaşandı bu ülkede, ama asıl koyan iş, bunu yapanlarının yanına kar kalması. hiçbir şekilde cezalandırılmıyorlar bu katiller. bu saatten sonra da pek bir şey yapılacağını düşünmüyorum.
  • mutfakta gördüğüm bir karıncaya kıyamazken şunu merak ediyorum; gözlerinin içine baktığını görürken, sesini kulaklarında duyarken, nefes alış verişini teninde hissederken, kaçmaya kurtulmaya çalışırken verdiği mücadelede yaşadığı korkuyu bilirken bunu yapacak kadar nasıl acimasiz olabiliniyor. ve bunu yapanın çocukluğu, masumiyeti nerde yitirildi anlayamıyorum. altı yaşındaki bir çocuğun içindeki sevgiyi çalan her neyse insanlığımızin yok olmasına sebep olanın da o olduğu ortada.
  • "saldırı" lafı artık çok masum kalmıyor mu yapılan bu katliamın, vahşetin yanında?
    bu orospu çocukları büyüyecek; iş yerinde, hastanede, okulda, sokakta sizin ve sevdiklerinizin arasında daha güçlü kuvvetli ama daha da kötüsü tehlikeli olarak yaşayacaklar. azmettiren götverenler ise zaten aramızda. başka bir tehlike yaratmaları an meselesi.
    ama çoğu kişi gibi sizler de hiçbir şey yapmadan, sadece "vah vah" diyerek geçiştirme derdindesiniz belli ki.
    "iki küfür edeyim de vicdanım rahatlasın."
    rahatlamasın arkadaş, en azından sesleri olalım, küfrümüzü bir yerlere yazalım, bir yerlerde sesli olarak edelim.
    susmayalım.
    bitmiyor bu vahşet, uzun bir süre bitmeyecek belki de. ama azalması yine bizim elimizde.

bakın, bu fotoğraflarda, birileri onlara dokunuyor diye bile ne kadar mutlulardı:
    görüntü 1
    görüntü 2
    görüntü 3

düşünsenize, hiçbir şeye zararı olmayan, tek suçu doğmak olan bir canlının kafasını taşla eze eze öldürdüler. suda boğarak öldürdüler. karnını patlatıp deşerek geberttiler.
    bu sikiklerin, yarın yolda sevdiğin biri sadece yürüyor diye kafasına sıkmayacaklarının garantisini kim verebilir?

farklı kamera görüntülerinde azmettiren 2 kişinin de görüntüsü var ancak şuan görüntülere ulaşamıyoruz. görüntüleri yanımızda kaydeden şahıs, şimdi onda olmadığını iddia ediyor. yetkili mercilerin elinde midir bilemem, öyleyse de pek bir sike yaramaz bu. görüntüler asıl halktan birinin elinde olmalı ki ifşa edelim.

sevgili keşan halkı,
    bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasının allahını yaşıyorsunuz.
    bu olaya da susmaya devam edecekseniz, size de ayrıca yazıklar olsun.