şükela:  tümü | bugün
 • tahliye görüşmelerinin sonuçlanamaması üzerine esed rejimi şam'ın duma ilçesine kimyasal silahlarla saldırdı. şu an 75+kişinin öldüğü 1000'den fazla kişinin de etkilendiği belirtiliyor. korkunç görüntüler henüz nete düşmeye başladı.

  ---+18----
  https://mobile.twitter.com/…atus/982714390108569603
  https://mobile.twitter.com/…atus/982718253792485376
  https://mobile.twitter.com/…atus/982716307853467648
  https://mobile.twitter.com/…atus/982728968062361601
  https://mobile.twitter.com/…atus/982739456578019328
  ---+18----

  görüntüleri açmak istemeyen olursa anlatayım. ağzından, burnundan beyaz köpükler çıkarak can vermiş çocuklar, kadınlar ve erkekler var. bir çoğu aynı ailedenmiş.

  filistin'deki zulme ses çıkarıp da suriye'ye susanlar sizlere de yazıklar olsun. yıllardır zalimliğini dilimizden düşürmediğimiz israil bile bu kadar zulmetmedi. vallahi sorulacak, kimyasal gazlarla çocuklar can çekişe çekişe ölürken ne yaptınız diye.

  ekleme: 8 yıldır kuşatma altındaki bir bölgeden kaynak olarak bbc görüntüleri mi bekliyorsunuz ne istiyorsunuz bilmiyorum, suriye içindeki aktivistler sizin gözünüzde büyüttüğünüz anlı şanlı medya kuruluşlarından çok daha güvenilir haber kaynaklarıdır. kaldı ki görüntüleri paylaşılmış hala konuşuyorsunuz. bir yandan bazıları görüntülerden oldukça memnun ki "siz de kuduz köpekler gibi kudura kudura gebereceksiniz." yazmış hiç utanmadan sıkılmadan.

  https://mobile.twitter.com/syriahr

  ekleme2: her kimyasal saldırı sonrası yerli şebbihaların bahanesi aynı: amariga yaptı suçu bize atıp saldıracak. önceki saldırıların başlıklarını da açın bakın hepsine aynı şeyi yazmışlar.
 • abd’nin esad’a girmek için aradığı bahane gibi duran saldırıdır. muhtemelen yalandır ama abd bu yalan üzerine esad’a operasyon gerçekleştirecektir.
 • fransa'nın geçen hafta yaptığı "kimyasal saldırı olursa savaş açarız" açıklamasını akla getirir. bu akdeniz nelere kadirmiş nasıl ellenmemiş enerji rezervleri varsa etrafındaki tüm ülkeler savaştan kavruluyor.
 • ne olursa olsun, avrupanın her hangi bir ülkesinde bir kaç kişinin ölmesi kadar haber olmayacak konudur.çok adaletsiz bir dünyadayız. olan maalesef masumlara oluyor. garibanlara. bizlere.

  düzeltme: eklemeden geçemeyeceğim. hiç bir kişinin ölmesini istemeyen bir insanım. ama gerçek bu beyler. belçika da terör saldırısında bir kaç kişi ölünce oha falan oluyoruz. niye? çünkü alıştık. alıştırdılar.
 • rusya dışişleri haftalardır suriye'de kimyasal silah provokasyonu olacağını söylüyordu zaten.

  yıllardır suriye'de denemedikleri yol kalmadı, suriye yenilmiyor. muhtemelen bu oyun da tutmayacak..

  geçiniz.
 • amerika kimyasalın k'si geçse de suriye'ye çöksem diye beklerken esad'ın durduk yere kimyasal silah kullanması mantıklı geliyor mu? fotolarda da zaten nedense hep çocuklar var. özellikle böyle çocukları göze sokarak bi manzara yaratmak ister gibi.

  kısacası bana 1 gram mantıklı gelmedi. en mal insan bile dünya böyle bahane ararken kimyasal silah kullanmamak gerektiğini bilir, hele bi de durduk yere sivillere? otur sıfır. ama kim takar abd ırak'a ne şekilde girdi biliyoruz, bu kolpa haber abd'nin aradığı bilete dönüşebilir.
 • ortadoğu maymunlarının birbirinin boğazına çökme olayıdır. keşke içimize sızan diğer arap piçleri içinde birşey yapılabilirse. etnik temizlik olmadan kurtulamassınız bu hastalıklı çöl yamyamlarından. gebertilen her arap huzur, barış ve medeniyet için atılmış bir adımdır.
 • rusya ve esad defalarca böyle bir provokasyon beklediklerini belirtmelerine rağmen, hemen çok yetersiz veriler üzerinden "esad kimyasal saldırı yaptı" demek, abd ve batı yamyamlarının ekmeğine yağ sürer.

  nasıl bir kimyasalsa, saldırı yapılan çocuklara çıplak elle dokunan büyüklere hiçbir şey olmuyor???

  suriye gibi, kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan bir ortamda (72 devlet, 72 grup var orada) hemen sonuca varmamak, temkinli olmak lazım.
 • 7 nisan 2017 tarihinde 2 amerikan destroyeri şayrat hava üssünü vurmuştu. 1 sene sonra başka bir kimyasal silah provakasyonu.
  tesadüf mü bilerek mi?