şükela:  tümü | bugün
 • gençlere çift maaş olarak değil uygulamada işverene yarım personel maliyeti olarak yansıyacak olan, amacı genç işsizlik rakamlarını 'suni de olsa' bir nebze düşürmekten ibaret, yeni bir işveren teşvik türüdür.

  ayrıca sahte sigortalılık uygulamasına yol açması da yüksek ihtimaldir.
 • 28 senedir bu ülkede yaşıyorum. bu ülkede müjde verildiyse anla ki bizi bir daha sikecekler.
 • olayın özeti: annesi veya babası nedeniyle ölüm aylığı alan çocuklardan yüksek öğrenim görenlerin 25, lise eğitimi görenlerin 20, diğerlerinin ise 18 yaşına kadar çalışmaları durumunda ölüm maaşlarının kesilmemesi.

  yani biri ölmüş babasının ödediği primlerden vefât aylığı, diğeri zaten çalışıp kendi kazandığı para. sanırsın devlet yoldan geçen gençlere çifter maaş dağıtıyor.

  allah sizin belânızı versin yalancılar, aymazlar.
 • tam seçim günü bitirselermiş 2020 anlamsız olmuş dediğim uygulamadır. bu millet, devletin birilerine verdiği paranın hepimizden çıktığını, hepimizde o para yoksa, katlanarak seve seve ileride çıkacağını anlayamadı.

  ayrıca geçmişe dönük teşvik paketi olur mu? ya siz hakikaten hayırdır ya? sen adam istediğin eylemi yapsın diye paket açıklıyorsun, zaten yapmış adama neden para veriyorsun? ölmüşlere de sağlık paketi açıklayın o zaman. zaten bir kısmı oy kullanacak vefa göstermiş olursunuz.