şükela:  tümü | bugün soru sor
 • resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren torba yasada gençler için de çok önemli müjdeler bulunuyor. işte torbadan çıkan müjdeler:
  1 ocak 2018-31 aralık 2020 döneminde işe alınan yeni elemanlar için 12 ay süreyle, gelir vergisi stopajı, damga vergisi ve sosyal güvenlik primi desteği verilecek.

  yeni işe alınan eleman genç ve kadın için ise süre 12 aydan 18 aya kadar çıkacak.
  sabah'tan faruk erdem'in yazısına göre, ölüm aylığı alan hak sahibi çocuklardan, lise ve dengi öğrenim görmesi halinde 20 yaş, yüksek öğrenim görmesi halinde 25 yaşını doldurmayan ve öğrencilik nitelikleri devam edenler, hizmet akdine tabi çalışmaları durumunda ölüm aylığı hakkından yararlanabilecek.

  ilgili kanunlara göre gelir veya aylık bağlanan hak sahibi çocuklardan 18 yaş, lise ve dengi öğrenim görmesi halinde 20 yaş, yüksek öğrenim yapması halinde 25 yaşını doldurmayanlardan kanun kapsamında sigortalı sayılmaları, ödenmekte olan gelir ve aylıkların kesilmesini gerektirmeyecek.
  maaş 1 nisan 2018'de başlayacak

  kaynak: milli iradenin sesi star gazetesi
  http://www.star.com.tr/…re-cift-maas-haber-1328708/
 • gençlere çift maaş olarak değil uygulamada işverene yarım personel maliyeti olarak yansıyacak olan, amacı genç işsizlik rakamlarını 'suni de olsa' bir nebze düşürmekten ibaret, yeni bir işveren teşvik türüdür.

  ayrıca sahte sigortalılık uygulamasına yol açması da yüksek ihtimaldir.
 • 28 senedir bu ülkede yaşıyorum. bu ülkede müjde verildiyse anla ki bizi bir daha sikecekler.
 • olayın özeti: annesi veya babası nedeniyle ölüm aylığı alan çocuklardan yüksek öğrenim görenlerin 25, lise eğitimi görenlerin 20, diğerlerinin ise 18 yaşına kadar çalışmaları durumunda ölüm maaşlarının kesilmemesi.

  yani biri ölmüş babasının ödediği primlerden vefât aylığı, diğeri zaten çalışıp kendi kazandığı para. sanırsın devlet yoldan geçen gençlere çifter maaş dağıtıyor.

  allah sizin belânızı versin yalancılar, aymazlar.
 • tam seçim günü bitirselermiş 2020 anlamsız olmuş dediğim uygulamadır. bu millet, devletin birilerine verdiği paranın hepimizden çıktığını, hepimizde o para yoksa, katlanarak seve seve ileride çıkacağını anlayamadı.

  ayrıca geçmişe dönük teşvik paketi olur mu? ya siz hakikaten hayırdır ya? sen adam istediğin eylemi yapsın diye paket açıklıyorsun, zaten yapmış adama neden para veriyorsun? ölmüşlere de sağlık paketi açıklayın o zaman. zaten bir kısmı oy kullanacak vefa göstermiş olursunuz.
 • erken seçimin yaklaştığını gösteren haberdir.

  yahu siz gençlere çift maaş müjdesi vereceğinize ilk önce gençlerden işsizken dahi her ay haksız bir şekilde almaya çalıştığınız gss prim borçlarını silin.