şükela:  tümü | bugün
  • bundan yıllar önce yapımına başlanan ve bir türlü bitmeyen üsküdar-çekmeköy metro hattının tamamlanan üsküdar-yamanevler hattında yaşanmış rezalettir.
    ümraniye'den üsküdar'a ulaşmak için metro hattını kullanmaya karar vermiştim. kısıklı durağına kadar gelen metro uzun süre burada bekledikten sonra güvenlik görevlilerince karşı vagonlara binmemiz istendi. diğer taraftaki vagonlara bindik bu seferde yamanevler tarafına gitmeye çalışan insanları bizim geldiğimiz vagona çağırdılar. her iki vagonda geldikleri istikametin tersine yol aldılar.
    gövde gösterisiyle açılışı yapılıp ,şoförsüz metro diyerek ballandıra ballandıra anlatılan metro hattı pekte sağlıklı açılmamış anlaşılan.
    bugün belkide makas sistemindeki teknik sıkıntıdan dolayı bu duruma düşülmüştür. yarın nasıl bir sıkıntı vereceği soru işaretidir.
  • aynı rezalet 2 hafta önce bana da denk gelmişti.
    demek ki rutin bir rezalet yasaniyor bu hatta.
  • dün sinirimden yazamadığım rezalet gibi rezalettir. ve asıl sorun ilk kez olmaması. açıldığından beri abartısız en az beş defa aynı olay başıma geldi. bir randevuya yetişmeye çalışıyorsanız ve bu metro hattını kullanacaksınız normalden en az bir saat önceden çıkmanız tavsiyemdir.
  • sebebi 7 nisan günü 12:30 saatlerinde trafo merkezinde meydana gelen patlama ve yangın olan rezalettir. bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği açıklanmış.

ben de saat 12:00 civarlarında o metroyu kullanıp üsküdar'dan ümraniye durağına kadar yolculuk yaptım. benim inişimden sonra gerçekleşmiş. yoksa ailecek biz de orada kalacaktık.