şükela:  tümü | bugün soru sor
 • burada bir dönme yok. var demek için geri zekalı olmak lazım. adam hristiyandı demedi ki. müslümanlığı şüphe götürür mahiyetinde muhammed'in söylediklerine inanmadığını söyledi fatih için. bir kişi müslüman değildi demek, onun hristiyan olduğu anlamına mı gelir?
 • insanlar biraz ilgi görünce daha fazla ilgi ister. daha fazla ilgi de bazen saçmalamayı getirir.
 • video yok, link yok..

  yazılan bir diyalog var ama birkaç kez okumama rağmen ondan da bir bok anlamadığımdır.

  edit: videosunu izledim şimdi:

  olmayan şeydir.

  celal hoca, "fatih hıristiyandır" falan demedi hiç. videoda da "fatih hıristiyan mıdır?" sorusuna hayır anlamında bir yanıt verdi.

  adam, fatih müslüman değildi diyordu. bir dine bağlı demiyordu.
 • başlığı açan kaçmış bile entry girer girmez, ne insanlar var.
 • net bir şekilde dönmüştür. adeta metadır morfozdur, 360 derece dönmüştür hatta garanti olsun diye yok yavv lı filan dönmüştür. adeta wololodur, converted olmuştur. kırmızıdan mora dönmüştür age ofçulara selam olsun. askerlerin halka bok yedirmesinden güzelleme çıkartan bu adamı fazla ciddiye alıyorsunuz onu takip edenleri de feci trolluyor.

  1. müslüman değildir demiş: (tam olarak bunu demiş.)

  https://www.youtube.com/watch?v=ku8rlde2pku 700 yıllık devlet, dünyanın en karışık ve zor coğrafyasında 3 kıtaya hükmetmiş ve cihan devleti değil. batı anadolu ve balkanlar dışında medeniyete hükmetmemiş demiş ki medeniyet kelimesi de medine'den gelir bundan bile haberi yok. urfa'nın, küdus'un tarihi, balkanları 3'e katlar beş'e böler bu adam ya ot çekiyor ya kafasının içinde sürekli esrar salgılayan bir tümör var. mısır'ı filan medeniyet kabul etmiyor konuşmaya gerek bile yok. adam islam medeniyeti o kadar yok hükmünde sayıyor ki verdiği kaynak isimler bile oryantalist. hadi onu geçtim, islam kültürü bitikse, bu adamlar taa fransa'dan norveç'den iskoçya'dan paralı asker toplayıp ebesinin diyarından o kadar yolu o dönemin şartlarında niye geldiler ? sırf papa, hadi gidek dediği için mi ? sırf din için mi ? kendilerinden daha az medeni olan toplumları işgal için mi ?

  2. hristiyan demek saçmalıktır, tövbe yavvvv

  dakika 21:30 https://www.youtube.com/…wo&feature=youtu.be&t=1289

  ilber ortaylı bonus: https://www.youtube.com/watch?v=sctew2_9wls

  bir ara bitmişti, tekrar palazlandı umarım artık yine deliğine geri döner. yoksa kendi kendini bitirecek.