şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 45 dakika önce başıma gelen gerçekten tatsız olay. sinirden elim ayağımın titremesi geçer geçmez klavyenin başına oturdum yoksa diğer türlü semtten çocukları toplayıp tüm dominos pizza zincirlerine hep özep özdep dep hadep dehap dtp bdp teşkilat binası muamelesi yapmam içten bile değil. ama burada nihai amacım kimsenin güzelim pazar gününü bu güzel havada berbat etmemek ve kahvemi yudumlarken vatana ve millete hayırlı işler yapmaya devam etmek olduğundan...uzatmıyorum okuduğunuzda umarım ki siz de hak verirsiniz.

  sabah 11:11 sularında uyandım. pencereyi açıp serin güneşli istanbul havasını ciğerlerime kana kana çektim. keyfim hayli yerindeydi. radyo babylon'u açıp lavaboya yöneldim. çıkınca kendime bir bardak taze sıkılmış ananas suyu doldurdum, günün ilk sigarasını yaktım ve güneş gözlüklerimi takıp balkona çıktım. son derece tazelenmiş, dertlerden tasalardan uzak bi 20 dk geçirdim. sigaramın bittiğini farkedince de, hem kahvaltılık bi şeyler de alırım diye düşünerek üstümü giyinip alt sokaktaki şarküteri-tekele gittim. bi kısa parliament kardeşim dedim , gözüm vitrindeki kavurma ve eski kaşara yöneldi yalnız hani insana bazen ansızın belli belirsiz bir kararsızlık çöker. neden bilmiyorum birkaç saniyeliğine ambole oldum, sonra kasada duran kardeşimize de 20'lik verdiğimi farkedince uzatmadan çıktım.

  yolun karşısındaki dominos pizza fındıklı bayisi mi diyim artık, fason mu çalıştırıyorlar atölyesimi diyim ne sikim anlamadım, kararsızlık ambolizasyonumun tüm evrelerini tamamlamamışçasına içeriye yöneldim. amacımın kahvaltı kısmını alengirsiz bir fasılla geçmek olduğuna kendimi inandırdım, kapıyı açtım. içerde sağda tezgahta motorlu kurye önünde karton bardak elinde şekeri tahta çubuğu almış, zaten içeride bulunduğum süre içerisinde de bir kaç motorlu kurye daha aynı yerde çay içtiler, gözünüzün önüne gelsin diye anlatıyorum. kasada yaşını tam olarak anlayamadığım, tahminim 1985 model eski kesik kasa tempra götlü bir hanımefendi, kendisi hakkında neden böyle terbiyesizce yorum yaptığım sonraki satırlarda anlaşılacaktır, içeride kafasında bone ya da kasket olmadan çalışan bir mutfak sorumlusu ve kırışık beyaz gömleğinden idrak edebildiğim kadarıyla kendini sağda solda şube müdürü olarak tanıttığına oldukça emin olduğum başka bir lavuk da yer almaktaydı (ki burada kendisinin de lavuk sözcüğünün hakkını sonuna kadar verdiğine dair hiç bir şüpheniz kalmayacağına emin olabilirsiniz).

  neyse bir adet büyük boy fit&fresh pizza sipariş ettim. kız elinde sipariş fişine bakıyor eve servis için. arkasına döndü -lan osman bu passcard noluyo ki sodexho mu bu? falan dedi. lan mı dedi diye şöyle bi durdum ama şimdi pazar günü insanlar buraya kapalı kalmış çalışıyo takma böyle şeyleri kafana dedim. ama bi taraftan da işim çabuk görülsün diye ayakta bekliyorum. neyse kasada duran abla sonra gitti sol tarafta hamur açmaya. bi taraftan da mutfaktaki diğer elemanla sohbet etmeye başladı. duyabileceğim şekilde -ya ben o götverene dedim ama oğlum ben senin arkandan konuşmadım ki al işte burda yüzüne söylüyorum...vs tarzında düşük profilli bir muhabbete girişti fakat bu konu beni hiç ilgilendirmiyordu ve ben orada sadece mevzubahis pizzaya 22,90 tl karşılığında ulaşmak isteyen bir müşteriydim. çok fazla kulak kesilmeye tahammül edemediğim muhabbet bir süre daha devam ettikten sonra arkada müdür diye takılan arkadaş -ya yeter sabahtan beri carcar ne konuştun saçma sapan vs şeyler söyledi fakat, kız ona aynı hikayeyi yine benim duyabileceğim şekilde bu sefer götlü versiyonuyla anlatmaktan geri kalmadı. bu arada da şube müdürü diğer elemanını dışarıda birinin olduğunu söyleyerek şapkasını takması konusunda uyardı. patronu mu geldi artık bilemiyorum.

  velhasıl pizzamın hazır olduğunu söylediler la havle çektim aldım çıktım eve geldim. kutuyu açtığımda şu manzarayla karşılaştım.

  bu fit&fresh pizzanın içeriği ve sunumunun şu şekilde olduğunu iddia eden firma gel-al serviste harikalar yaratmış, benim ruh haline tahammül ettiğim mahalle karısı, kendi sikik muhabbetine odaklanmaktan mı, şahsıma kasten mi yoksa sadece cahil ya da gerizekalı olduğu için mi tam olarak emin değilim ve kimseyi haksız yere itham etmek istemiyorum, sanki kıtlık çıkmış gibi içinde domates, biber ve zeytin gibi ürünlerden kısabildiği kadar kısmıştı. daha yakından bakacak olursanız.

  tamam hadi gramajla koyuyorsun belki, bu konuda firma bir şekilde sizlere psikolojik baskı uyguluyor olabilir. peki bu ne amk kevaşesi?

  orda senin küfürle ifade ettiğin sikimsonik problemlerine tahammül etmemin ve üstüne 22,90 tl ödememin karşılığında bu az pişmiş ramazan pidesini mideme indirmek zorunda mıyım?

  neyse dedim ya kimsenin pazarı piç olmasın. yiyebildiğimiz kadarını yedik. ama sizi temin ediyorum ki hayatımda bu kadar kötü bir pizza yemedim. salçalı ekmek ya. salçalı ekmek için 22,90 tl talep etmekteki yüzsüzlük ve işletmenin laubali çalışma ortamı adamı zıvanadan çıkarmaya ne kadar müsait siz de görüyorsunuz. doğruca sitesine girdim ilk başta isim soyisim mail soruyo. verir miyim ulan size mail adresimi, kaldı ki kimbilir oradan nasıl bi eşeksikenlikle para kazanmanın peşindesiniz, kimlerle paylaşıyosunuz mail adresimi, adımı, soyadımı, telefon numaramı acaba.

  memlekette kimse işini düzgün yapmaz mı arkadaş.
 • 11:11 sularındayı gördükten sonra okumayı bıraktım.yazar saniyelerle yarışıyor.
 • bildiğin dominos pizza işte. beklentin ne yani kürek pizzası falan mı? ben yaklaşık 4 yıldır dominosun önünden bile geçmedim. hele ki istanbulda pek çok butik pizzacı varken hala dominos pizza sipariş edip şikayet edenlerin olduğunu gösteren başlık.

  rezalet puanım: 1/10
 • hikâyede gereksiz öğelere ve detaylara çok yer verilmiş. ana karakterlerin gelişimi düzgün yansıtılmamış. başlı başına bir rezaleti bile temsil etmiyor.
  rezalet puanım: 1/10
 • 3 dk mi geri istiyorum, bosa uzatilmis bir entry, roman mi yaziyon yoksa, pizzanda ki malzemenin az oldugundan mi yakiniyon belli degil.
 • yok taze ananas suyu, yok parlament içiyorum ben, yok gözlüğüm var benim vs. sonra da yaşadığı yer fındıklı.

  o saydığın partilerden birinin belediye başkanının özlü bir sözü var bildin mi;

  (bkz: hasiktir diyorum)
 • en son göktürk dominosa girdiğimde senin anlatıığın kadar olmasa da görüntü hiç hoşuma gitmedi. çalışanlar temiz görünmüyorlardı, ter içindeydiler. hatta 15 yaşındaki oğlum da beğenmedi. derhal oradan çıkıp 30 mt ilerdeki papa john's a gidip afiyetle pizzalarımızı yedik. dominos yemek listemin son sırasında bile yer almıyor artık. yiyebilene afiyet olsun.
 • “yemeksepeti mi burası ?” diye sorduran başlık.

  rezalet puanı: 1/47
 • hikayeni sevmedim ama ne yazık ki haklısın dediğim rezalet.