şükela:  tümü | bugün
 • günün ilk dakikalarında caddebostan'da lokantadan çıkan iki müşteriyle ‘valeler’ arasında çıkan tartışmayla fitillenen dehşettir. araçların geç getirilmesine itiraz eden müşterilerle valeler önce kavgaya tutuşuyor, ardından valelerden biri müşterilere kurşun yağdırıyor ve kaçıyor.

  sonuç: iki ölü!

  http://www.diken.com.tr/…ale-iki-musteriyi-oldurdu/

  kadıköy sakinleri iyi bilir. bir çok işletme kaldırımları işgal etmekte asla ve asla sakınca görmez, restaurant-bar ve benzeri mekanlar da hem kaldırımları hem de kamusal alan olan caddeleri/sokakları valeleri aracılığıyla gasp eder. bunların bir çoğunun belediyeden izni de vardır. olmayanlara da niyeyse şikayet bile etseniz belediye zabıtalarının gıkı çıkmaz.

  bu sorun türkiye'nin bir çok şehrinde yaşanan kronik sorun gibi görünse de kadıköy belediyesi son yıllarda vatandaşın can güvenliğini fazlasıyla ihmal etmeye başladı. hele hele kentsel dönüşüm sürecindeki berbat yönetiminden bahsetmeye artık gerek bile yok.

  son yaşanan cinayet de, hem kadıköy belediyesi'nin üç kuruş uğruna denetimsiz ruhsat dağıtmasından kaynaklanıyor, hem de emniyetin ve yine kadıköy belediyesi'nin vatandaş şikayetlerine yetişemeyip zaman zaman da küçümsemesinden. bu yönetim boşluğunun ve vatandaş aleyhine olan toleransın farkında olan otopark görevlisinden valesine, esnafından tezgahtarına kadar herkes sokaktaki adamın yaşam alanı üzerinde hak iddia etmekten, müşterinin canına kast etmekten çekinmiyor.

  ayrıca bir valede silah ne arar?
 • caddebostan barlar sokağı, istanbul'daki her eğlence noktası gibi mafyaya teslim edilmiş durumda. valelerin, bodyguardların, karanlık tiplerin uğursuz bakışlarına maruz kalmamak için hızlıca geçip gittiğiniz bir yer haline geldi. insanların artık şantiye haline gelen bağdat caddesine inmemesi normal.
 • bu vale olayi bir degil iki degil surekli vale dehset haberleri oluyor haberlerde, vale dedigin eskiden ayak isleri yaparlardi araba al getir gotur ne ara bunlar bukadar pateon oldular sirketlestiler mafya oldular silah kullanmaya basladilar.
 • insanın kanını donduran dehşet.
  6 yıldır kadıköyde yaşıyorum, bu tipi bozuk valelerden illallah ettik cidden. erkek arkadaşım bi yere gideceğimiz zaman sırf arabayı valeye vermemek için ara sokaklara girer yarım saat yer arar park eder ve öyle gideriz mekana. gerçi ara sokaklar da ispark ama, yapacak bir şey yok. koca kadıköyde gerçekten park edecek yer yok.
  eskiden cimrilikten diye düşünürdüm, ama bu tipi bozuk valelerin tavırlarını gördükçe adama hak veriyorum kesinlikle. arabayı salak salak kullanmalar, iki adım yol için koltuğun direksiyonun konumunu değiştirmeler, verdiğiniz parayı asla beğenmemeler, hepsi bu tiplerde. ulan kaç verecektik? arabayı zorla aldın götürdün getirdin diye 50 tl falan verelim diye bekliyorlar bir de sjkfkdkdk. modern haraç kesme yöntemi bu valelik.
 • ne yazacağımı bilemiyorum. bu ülkede yaşamak şansa kalmış.
 • valelik ve değnekçilik denilen orospu çocukluklarına göz yuman zabıta ve emniyet teşkilatının sorumsuzluğunun sonucudur.

  adam gelir komple sokak kapatır, trafiğin ırzına geçer kimse sesini çıkarmaz. sonra götüm götüm kendini mahallenin efendisi zannetmeye başlar. bir sonraki level ise bu dalyarakların ali kıran baş kesen misali terör estirmesi, hatta adam öldürmesi oluyor.
 • istanbul’da yaşamıyorum. istanbul’a gittiğimde taksi ve toplu taşıma kullanıyorum.

  2012 yılında bir defa kendi aracımızla gitmiştim. kuruçeşme’de bir konser vardı. migros önünde park ettik arabayı. adamın biri koştu yanıma. “abi konsere mi geldiniz?” dedi. “evet” cevabını aldıktan sonra “iyi eğlenceler abi biz buradayız göz kulak oluruz. yabancı plaka sonuçta” dedi. mafya tipli adam. çıkarıp 30 lira verdim “eline sağlık” dedim. atar gider yapsaydım en iyi ihtimalle arabayı çizer, lastiği keserlerdi sanırım. sonra gönül rahatlığı! ile konsere girdik.

  istanbul sokakları, özellikle turistik eğlence merkezleri pislik serseri kaynıyor.
 • kabile ülkelerinde kader diyip kabullenilmesi gereken olaydır.
 • biraz adalet olan bir ülkede bu haberin ardından devlet sokaklarda bir tane vale bırakır mıydı diye düşündüren vahim ötesi olay. istanbul'un göbeği, afrika'nın kabilesi...
 • bu konuda çok uzun yazınca tepki alıyorum :

  -bağcılar (buradaki bağcılar kekoları için yazılan bir şey normal insan alınmasın) : maganda

  -kadıköy (buradaki yaşamaya çalışan normal insanlar hariç hepsi alınabilir) :
  entel maganda veya entel magandalar altında çalışan normal magandalar.