şükela:  tümü | bugün
 • ariana grande’nin ayı gibi zenginim temalı süper şarkısı. sonunda god is a woman’dan sonra içime sinen bir single çıkardı.

  2019 için bol para diliyorum herkese ajdjdkdkdk.
 • beyoncé (disney edition) tadında olmuş şarkı.

  sevdim mi nefret mi ettim kararsızım şu an. sanırım sevdim.

  you like my hair? gee, thanks, just bought it.

  nicki ve cardi yeni queen of rap için yolu açın akjsdkasd.
 • ariana grande’nin gitgide tarzından uzaklaştığı “tek taşımı kendim aldım” temalı yeni şarkısı. bu aralar bu şarkıcıların beyonce’nin tarzına özenmesi gözümden kaçmıyor. ya da mainstream müzik artık hip-hop olduğu için belki de ordan yürüyorlar bilemicem.

  şarkı son çıkardığı iki şarkıdan çok çok daha iyi en azından loopa aldırır kendini. yine en iyisi değil ama thank u next ve imagine faciasından sonra iyi geldi.

  kendimi innnnnanılmaz fakir hissettim şarkıyı dinlerken. yapmayın şöyle şeyler:(
 • taştan saraylarındaki cüce hükümdarlar’a verilmiştir. orijinal metniyle "seven (rings) for the dwarf lords in halls of stone".

  biri size bu yüzüklerden birini vermek isterse kabul etmemeniz sizin için en hayırlısıdır. sonra demedi demeyin.
 • ariana grande hakkında ortaya atılan blackfishing iddialarını doğrular nitelikteki(türkçedeki en nefret ettiğim kalıbı kullandım ve şu an kendimden tiksiniyorum) şarkı ve klip.

  bu kız piyasaya ilk çıktığında bildiğin sıradan beyaz bir kızdı. giyimi kuşamı, hal ve hareketleri, konuşması... sonrasında bir şeyler oldu. ten rengi, her yeni albümünde bir önceki halinden bir-iki ton daha koyu görünmeye başladı. konuşması florida'lı beyaz kız aksanından houston'lu siyahi kadın aksanına evrildi. bir ay önce billboard'a verdiği ropörtajı gözüm kapalı dinleseydim konuşanın beyoncé olduğuna yemin edebilirdim.

  neden böyle oldu, bu kız ne yapmaya çalışıyor hakikaten anlamadım ama doğrusunu söylemek gerekirse yeni ariana grande hakkındaki tüm bu olumsuz görüşlerime rağmen 7 rings'i ilk dinleyişimde bile "bu şarkı olmamış" diyemedim. işin ilginç yanı "yeaa aslında güzel şarkıymış" da diyemiyorum. bilmiyorum. en iyisi "insanı arafta bırakan şarkı" tanımını yapıp devrelerimi yakmadan entry'mi sonlandırayım.
 • 7 yüzük mahir madenciler ve zanaatkarlar olan, dağların derinliklerinde yaşayan cücelere verilmişti.
 • thank u next ve imagine isimli fecaat ötesi enkaz işlerden sonra bünyeye ilaç gibi gelen yepyeni ariana grande şarkısı.

  sırf müzik piyasasının devleri ortalarda olmadığı için thank u next ile sağladığı büyük başarıların haksız oluşundan dolayı dellenmiştim bir dönem ama bu şarkı olmuş işte. zenginlik ve küstahlık bu çakma siyahi ariana’ya çok yakışıyor. ayrıca şarkının düzenlemesi ennfes. dinlerken dinleniyorum resmen. hafif yaramaz ve davetkar vokali de pek güzel olmuş.

  “içine dolap koymak için ev satın alırım” senin ben flslflsşdşs
 • bayağı kahkaha attığım şarkı.

  "write my own checks like i write what i sing"

  şarkıyı yazanlar:

  tbhits
  njomza
  michael "mikey" foster
  kaydence
  tayla parx, scootie
  richard rogers
  oscar hammerstein ii
  victoria monét
  ariana grande

  benim buradan anladığım tek şey çek yazarken yanına 10 kişi toplayıp öyle yazdığı ahahahahahah.

  grande'nin "oh yeah, ben şarkı yazarıyım ve siz de bunu kabul etmelisiniz yeah yeah" havaları şöyle dursun, şarkının örnek aldığı kişi ne beyonce'dir ne de rihanna. şarkının arkasındaki ilham perisi cardi b. grande bir ay önce verdiği bir röportajda artık rapçilerinin tarzını benimseyeceğini söylemişti. buradan kastettiği işte tam olarak bu. daha urban bir sound belirleyip trap'e ağırlık vermek, zenginlik ve gösterişten bahsetmek, parayla hava atmak, aşk temasından uzak durmak. kısacası piyasadaki birçok rapçinin yaptığı şey. 7 rings'in yazılma aşamasında ilham kaynağı olan, o temel fikrin geldiği yer cardi b'nin i like it ve money şarkıları. bu, şarkılar "benzer" demek değil. hayır şarkılar arasında bir benzerlik yok ama fikirler arasında var. no tears left to cry'dan bu yana grande'nin benimsediği sound her yeni şarkıyla biraz daha urban'a kayıyor. başka bir deyişle nihayet piyasanın neye eğilimli olduğunu çözmüş ve onu yapıyor.
 • sanki tüm müzik endüstrisini 21 yaşında 2. çocuğuna hamile olan, bekar, zenci
  kadınlar tarafından oluşturulan bir lobi yönetiyor. bu ucuzluğun başka bir açıklaması olamaz.

  eğer şu şarkıyı başka biri yapsa yadırgamam ama kendi neslinin en iyi sesi yapınca cidden üzücü oluyor. bu kızı mariah carey ile kıyaslamak ona the warning, bagpipes from baghdad'den daha büyük hakarettir.
 • 2 gündür hastası olup sürekli döngüye aldığım ariana grande şarkısı. bir yandan yeni şeyler deniyor iyi, güzel diyorum ama bir yandan da sesine üzülüyorum. *.