şükela:  tümü | bugün
  • ariana grande’nin ayı gibi zenginim temalı süper şarkısı. sonunda god is a woman’dan sonra içime sinen bir single çıkardı.

2019 için bol para diliyorum herkese ajdjdkdkdk.
  • beyoncé (disney edition) tadında olmuş şarkı.

sevdim mi nefret mi ettim kararsızım şu an. sanırım sevdim.

you like my hair? gee, thanks, just bought it.

nicki ve cardi yeni queen of rap için yolu açın akjsdkasd.
  • ariana grande’nin gitgide tarzından uzaklaştığı “tek taşımı kendim aldım” temalı yeni şarkısı. bu aralar bu şarkıcıların beyonce’nin tarzına özenmesi gözümden kaçmıyor. ya da mainstream müzik artık hip-hop olduğu için belki de ordan yürüyorlar bilemicem.

şarkı son çıkardığı iki şarkıdan çok çok daha iyi en azından loopa aldırır kendini. yine en iyisi değil ama thank u next ve imagine faciasından sonra iyi geldi.

kendimi innnnnanılmaz fakir hissettim şarkıyı dinlerken. yapmayın şöyle şeyler:(
  • taştan saraylarındaki cüce hükümdarlar’a verilmiştir. orijinal metniyle "seven (rings) for the dwarf lords in halls of stone".

biri size bu yüzüklerden birini vermek isterse kabul etmemeniz sizin için en hayırlısıdır. sonra demedi demeyin.
  • ariana grande hakkında ortaya atılan blackfishing iddialarını doğrular nitelikteki(türkçedeki en nefret ettiğim kalıbı kullandım ve şu an kendimden tiksiniyorum) şarkı ve klip.

bu kız piyasaya ilk çıktığında bildiğin sıradan beyaz bir kızdı. giyimi kuşamı, hal ve hareketleri, konuşması... sonrasında bir şeyler oldu. ten rengi, her yeni albümünde bir önceki halinden bir-iki ton daha koyu görünmeye başladı. konuşması florida'lı beyaz kız aksanından houston'lu siyahi kadın aksanına evrildi. bir ay önce billboard'a verdiği ropörtajı gözüm kapalı dinleseydim konuşanın beyoncé olduğuna yemin edebilirdim.

neden böyle oldu, bu kız ne yapmaya çalışıyor hakikaten anlamadım ama doğrusunu söylemek gerekirse yeni ariana grande hakkındaki tüm bu olumsuz görüşlerime rağmen 7 rings'i ilk dinleyişimde bile "bu şarkı olmamış" diyemedim. işin ilginç yanı "yeaa aslında güzel şarkıymış" da diyemiyorum. bilmiyorum. en iyisi "insanı arafta bırakan şarkı" tanımını yapıp devrelerimi yakmadan entry'mi sonlandırayım.
  • 7 yüzük mahir madenciler ve zanaatkarlar olan, dağların derinliklerinde yaşayan cücelere verilmişti.
  • thank u next ve imagine isimli fecaat ötesi enkaz işlerden sonra bünyeye ilaç gibi gelen yepyeni ariana grande şarkısı.

sırf müzik piyasasının devleri ortalarda olmadığı için thank u next ile sağladığı büyük başarıların haksız oluşundan dolayı dellenmiştim bir dönem ama bu şarkı olmuş işte. zenginlik ve küstahlık bu çakma siyahi ariana’ya çok yakışıyor. ayrıca şarkının düzenlemesi ennfes. dinlerken dinleniyorum resmen. hafif yaramaz ve davetkar vokali de pek güzel olmuş.

“içine dolap koymak için ev satın alırım” senin ben flslflsşdşs
  • ariana grande'nin 18 ocak tarihli yeni sarkisi. kankalari tayla parx, rim taya shawki, victoria monet, njomza, alexa luria, courtney chipolone ile cektigi klibine suradan gidebilirsiniz. ariana, bu sarkisini bir onceki sarkisi thank u, next ile kiyasladiginda tun'un daha zayif ve yumusak oldugunu soylemis. burada da sozleri var;

yeah, breakfast at tiffany's and bottles of bubbles
    girls with tattoos who like getting in trouble
    lashes and diamonds, atm machines
    buy myself all of my favorite things (yeah)
    been through some bad shit, ı should be a sad bitch
    who woulda thought it'd turn me to a savage?
    rather be tied up with cuffs and not strings
    write my own checks like ı write what ı sing, yeah (yeah)

my wrist, stop watchin', my neck is flossin'
    make big deposits, my gloss is poppin'
    you like my hair? gee, thanks, just bought it
    ı see it, ı like it, ı want it, ı got it (yeah)

ı want it, ı got it, ı want it, ı got it

wearing a ring, but ain't gon' be no "mrs."
    bought matching diamonds for six of my bitches
    ı'd rather spoil all my friends with my riches
    think retail therapy my new addiction
    whoever said money can't solve your problems
    must not have had enough money to solve 'em
    they say, "which one?" ı say, "nah, ı want all of 'em"
    happiness is the same price as red-bottoms

my smile is beamin', my skin is gleamin'
    the way it shine, ı know you've seen it (you've seen it)
    ı bought a crib just for the closet
    both his and hers, ı want it, ı got it, yeah

ı want it, ı got it, ı want it, ı got it (baby)
    you like my hair? gee, thanks, just bought it (oh yeah)

ı got my receipts, be lookin' like phone numbers
    ıf it ain't money, then wrong number
    black card is my business card
    the way it be settin' the tone for me
    ı don't mean to brag, but ı be like, "put it in the bag," yeah
    when you see them racks, they stacked up like my ass, yeah
    shoot, go from the store to the booth
    make it all back in one loop, give me the loot
    never mind, ı got the juice
    nothing but net when we shoot
    look at my neck, look at my jet
    ain't got enough money to pay me respect
    ain't no budget when ı'm on the set
    ıf ı like it, then that's what ı get, yeah

ı want it, ı got it, ı want it, ı got it (yeah)
    ı want it, ı got it, ı want it, ı got it (oh yeah, yeah)
  • bayağı kahkaha attığım şarkı.

"write my own checks like i write what i sing"

şarkıyı yazanlar:

tbhits
    njomza
    michael "mikey" foster
    kaydence
    tayla parx, scootie
    richard rogers
    oscar hammerstein ii
    victoria monét
    ariana grande

benim buradan anladığım tek şey çek yazarken yanına 10 kişi toplayıp öyle yazdığı ahahahahahah.

grande'nin "oh yeah, ben şarkı yazarıyım ve siz de bunu kabul etmelisiniz yeah yeah" havaları şöyle dursun, şarkının örnek aldığı kişi ne beyonce'dir ne de rihanna. şarkının arkasındaki ilham perisi cardi b. grande bir ay önce verdiği bir röportajda artık rapçilerinin tarzını benimseyeceğini söylemişti. buradan kastettiği işte tam olarak bu. daha urban bir sound belirleyip trap'e ağırlık vermek, zenginlik ve gösterişten bahsetmek, parayla hava atmak, aşk temasından uzak durmak. kısacası piyasadaki birçok rapçinin yaptığı şey. 7 rings'in yazılma aşamasında ilham kaynağı olan, o temel fikrin geldiği yer cardi b'nin i like it ve money şarkıları. bu, şarkılar "benzer" demek değil. hayır şarkılar arasında bir benzerlik yok ama fikirler arasında var. no tears left to cry'dan bu yana grande'nin benimsediği sound her yeni şarkıyla biraz daha urban'a kayıyor. başka bir deyişle nihayet piyasanın neye eğilimli olduğunu çözmüş ve onu yapıyor.
  • sıradanlıktan ölen ariana grande şarkısı.

takip etmediğim için ne derece şarkı sözü yazarı bilmiyorum, ama bu sözler yazan biriyse "i write what i sing" deyip övünmesi ironik. şarkı boyunca "ben bunu yapabiliyorum, benim şuyum var" demekten başka bir şey söylemiyor, ki bunu da en sığ şekilde yapıyor. ne bir esprisi var sözlerin ne de derinliği. düzenleme veya melodi desen piyasadaki benzerlerinden iğne atsan yere düşmez. bilmem kaç oktav sesi var diye tepemize çıkardığınız şu kıza dönüp bir bakın lütfen.