şükela:  tümü | bugün
 • prova notları günbegün takip edilesi, merakla beklenen müzikal.
 • --- spoiler ---

  haluk bilginer in, vazgeçtim bu dünyadan sonesini tekrar dinlemek için defalarca izleyebileceğim oyundur.

  --- spoiler ---
 • haluk bilginer'in bir kez daha oyunculuğunu konuşturduğu muhteşem müzikal. oyun atölyesi'nin 10. yılını kutlama şerefine sahneye koyduğu oyun oluyor kendisi hatt-ı zatında...
 • haluk bilginer ve soykarıların olağanüstü performans sergiledikleri, bir içimlik müzikal.
  yaşamın yedi evresinin con oğlu vilyım şekspir soneleri ile harmanlanmış liriği.
  nota kafalı müzisyenlerin katkıları ise üst düzey.
  mutlaka izlenmeli, dahil olmalı, alkışlamalı.
 • özellikle tolga çebi'nin müziklerine hastası olduğumuz, iki saatin nasıl geçtiğini bilemeden, sahnedekilerin dünyasına dahil olduğumuz, çok zevkli ve izlenmesi gereken müzikaldir. haluk bilginer ve kendisine eşlik eden soykarılar ekibine de sonsuz saygılar sunuyorum buradan. hastasıyız...
 • shakespeare'in hayatının bir müzikal halinde ortaya konduğu, sonlara doğru hüzünlendiren ama geneli oldukça eğlenceli olan, muhteşem oyun.
 • müzikleri harika, orkestrası en az oyuncuları kadar mükemmel, soykarı'larının her biri birbirinden yetenekli * , haluk bilginer 'in yine sahnede büyülediği, türkiye'de de harika müzikaller olabildiğini gösteren kapalı gişe oynayan oyun atölyesi gösterisi. eserin yaratılması ve sahnelenmesi sırasında ne kadar özenli çalışıldığını cahil gözler bile fark edebiliyor.
 • bir müzikal için bile fazlaca cümbüşlü oyun atölyesi oyunu. öyle ki ilk defa haluk bilginer'in yer aldığı bir oyunun beni hayal kırıklığına uğrattığını söylemek zorundayım. kolaj fikri okuyunca her ne kadar orijinal gelse de, oyun yeni hiçbir şey söylemiyor. hatta tam olarak bir sözü olduğundan bile emin değilim. evet şekspir'i türklere sevdirmeye ramak kalmış bir proje düşünülmüş, haluk bilginer'in oynuyor olması da cabası. ancak oyun bir erkeğin 7 evreden oluşan hayatını mahallenin muhtarları tadında bir müzikaliteyle anlatmaktan öteye gidememiş. kabul, bazı melodiler ve şarkılar hiç fena değil ama gerçek bir 'müzikal'in iddiasından eser yok. daha da kötüsü 'soykarılar'ın şaşaasının mükellef bir haluk bilginer oyunculuğunu arka plana atması. bu sebepledir ki ilk defa bir oyun atölyesi oyununun yarısında çıkanlara rastladım. allah kemal aydoğan'a bir daha böyle bir müzikal yazmayı nasip etmesin*
 • her gün tekrar tekrar izlenesi, ayrıntılarıyla büyüleyen muhteşem müzikal.

  http://www.haberturk.com/…920&cat=190&dt=2009/10/21
 • bu akşam sabancı kültür merkezi'nde seyretme şansım oldu. şans diyorum, çünkü birçok shakespeare oyunundan replikler ve shakespeare sonelerinin bir arada olduğu bir eser ilk defa sahneleniyor. bizler de oyun atölyesi sayesinde bu esere tanıklık edebiliyoruz.

  öncelikle temposu yüksek, insanı sıkmayan bir müzikal. ve i-na-nıl-maz güzel müziklerle eşlik edilmiş dizelere. ciddi söylüyorum, bir sürü müzikal seyrettim, onlarca konsere gittim, bu kadar güzel bir orkestra görmüş müyümdür bilemiyorum. hazır lafı gelmişken, canlı müzik kullanılması da çok yerinde olmuş, müzikale canlı bir hava vermiş. orkestranın da ara sıra oyuna dahil olması çok güzel bir etkileşim yaratmış. haluk bilginer'in güçlü sesini, karizmasını ve oyunculuğunu bir kez daha ayakta alkışlarken, soykarıların da temposuna ve özellikle de seslerine de hayran oldum. türkiye'deki çoğu şarkıcıdan katbekat güzel sesleri olduğunu söylemem gerek.

  sonuç olarak, yaklaşık iki buçuk saatlik mükemmel bir seyir ve müzik ziyafeti için 7'ye gitmelisiniz. shakespeare, muhteşem bir orkestra, mükemmel sesler ve haluk bilginer... kaçırmak istemezsiniz.