şükela:  tümü | bugün
 • 1996 koraç kupası yarı finali ilk maçıdır. petar naumoski, ufuk sarıca, volkan aydın, tamer oyguç, conrad mcrae* ilk beşiyle maça başlayan efes pilsen, italyanların favori takımı teamsystem bologna'yı darmadağın etmiştir. murat evliyaoğlu ve mirsad türkcan'ın da katkılarıyla, efes pilsen, teamsystem bologna'yı 102-78 yenmiştir.
  kanaatimce maçın dönüm noktası alan savunmasına geçildiği andır. maç kafa kafaya giderken, efes pilsen alan savunmasına geçer ve bütün şutları ufuk sarıca kullanmaya başlar. teamsystem uyanıncaya kadar ufuk sarıca* arka arkaya 7 üçlük atmıştır bile. zaten maçı da (27'si üçlüklerden olmak üzere) 34 sayıyla tamamlamıştır.
  rövanşı için (bkz: 14 şubat 1996 teamsystem bologna efes pilsen maçı)
 • ufuk sarıca'nın bu macta attıgı sayılar 14 şubat 1996 teamsystem bologna efes pilsen macı öncesi italyan televizyonunda defalarca gösterilmişti.
 • bu mac denince akla gelen ilk ama ilk sey ufuk sarica'nin hizli hucuma giderken kanreed'e * kicindan verdigi pas ve akabinde vurulan simactir. haftalar, aylarca hafizamizdan silinmemistir bu an.
 • abdi ipekçinin gerçek anlamda cehennemi yaşadığı bir maçtı. yakılan meşaleler, ufuğun üçlükleri unutulcak gibi değil. süper bir maçtı.
 • ufuk sarıca'nın kelimenin tam anlamıyla damgasını vurduğu ve istatistiki açıdan olmasa da performans açısından career high yaptığı maçtır. ayrıca teamsystem bologna koçu maç içinde molaları çok kötü ve zamansız kullanmış olup maçın geneline yayamamıştır, sarıca üçlükleri löp löp gönderirken kenardan seyretmekle yetinmiştir.
 • gittiğim onca basketbol maçının arasında en muhteşemiydi. şeref tribününün hemen yan tarafındaydık. ve ufuk sarıca o üçlüklerin yarısını bizim hemen önümüzde atmıştı. resmen çıldırdığımızı hatırlıyorum. yalnız yazmamış kimse, ufuk o maçtan önce hafif sakattı ve oynayıp oynayamayacağı belli değildi. maç sırasında sağ dizinden kaynaklanan aksamasını tribünden farkedebiliyorduk. zaten birkaç hızlı hücümda turnikeye girmek yerine üçlük sallamasının sebebi de sakatlığıydı.
 • şimdinin rahmetlisi, dönemin ön saflarda yer kapmak için erkenden camiye gidip box out yapıcısı babaanem tarafından teravihe götürülmem dolayısıyla son 1 dakikasına yetişebildiğim maçtı. aklım maçta olduğu için teravih yalan oldu, teravihte olduğum için de maç yalan oldu, özetle tam bir lose-lose vakasıydı din ve spor işlerim bakımından. rövanş maçı da kadir gecesinden 1 gece evveldi hatta, ama bizim düşünemediğimizi italyanlar düşünüp maçı teravih sonrasına koymuşlardı. ha tabi bir de (bkz: ufuk sarıca) (bakmayınız: carlton myers - gregor fucka).
 • ntvspor'da efes'in koraç kupası belgeseli verildikten sonra tekrar entry girilen, ufuk sarıca'nın çıldırdığı maçtır.
 • bir nesile basketbolu sevdiren maçlardan biridir.
 • maçın ertesi günü final ufukta göründü şeklinde bir manşetle çıkmıştı fanatik gazetesi.
  annemin gazeteyi eskiciye vermesi sonucu 10 küsür yıl gözüm gibi sakladığım bu gazete ilk 120 sayısını biriktirdiğim fanatik basket gibi tarih olmuştu.
  bu maçla ilgili bir başka aklımda kalan italya'dan bildiren reha erus ertesi gün gazetesinde italyan spikerin ve yorumcunun maç esnasında ufuk sarıca ile ilgili övgülerini iletmişti.