şükela:  tümü | bugün
 • evet çok güçlü ekonomimizin bize sağladağı sonsuz faydadan sadece bir tanesi. bu nedir arkadaş ya? ulan bu sınava giren adamlar öğrenci lan öğrenci adı üstünde geliri olmayan kredi ya da bursla geçinen adamlar. 100 lira sınav harcı mı olur allahsızlar?

  ales 90 lira yökdil de 85 lira olmuş. nasılsa mecburlar sınava girmeye diye reyiz vuruyor kırbacı. 90-100 lira kelle başı almak kusura bakmayın allahsızlık, kitapsızlıktır. daha ne diyeyim?

  yazıyla da yazalım y ü z t ü r k l i r a s ı sınav ücreti istiyor lan ösym. artık işi iyice ticarete döktü devlet. en gücü girmek zorunda yapıştır nasılsa girecek mecbur.

  toz tanesi kadar hakkım varsa 7 ceddiniz kan kusa kusa gebersin lan! inim inim inlesin de o bizden gasp ettiğiniz sınav ücretlerinden dağ gibi istiflediğiniz paralar bi boka yaramasın. en sevdikleriniz gözünüzün önünde erim erim erisin allahsız kitapsızlar!

  kaynak
  kaynak

  edit: altta bi yazar arkadaş ales zaten 90 liraydı ales'e zam yok demiş. ales'in neden 90 lira olduğunu sorgulamıyoruz da ales'e zam gelmemiş yalan diyoruz. 150 olsa haktır. müstehaktır.
 • iş için sınav, sınav için iş kısır döngüsüyle bizi kediye atılmış yumak misali oyalayıp durduklarının kanıtıdır. bu kadar para veriyoruz 3 vesaitle sınav yerine gidiyoruz, sınavlara girmeden tırnağımıza kadar aranıp sınavdan sonra da '10 yıldır bu sınavlarda şike var' haberleri okuyoruz. delirmeyenler normal değil bu ülkede ben diyim.
 • kurbağa ve sıcak su hikayesine dönen hayatımızın yeni güncellemesi.
 • yanlış görmüyorsam ales 90 lira diyor. ales zaten 90 liraydı, zam yok.

  edit: yanlış anlaşılmasın yökdil ve yds'ye 10'ar lira zam gelmiş. sadece aleste zam yok.
 • (bkz: kulak arkasının suyunun suyu)
  (bkz: eğitimde reform yaptık dersin kim bilecek) (mahsun kırmızıgül, melih kibar, mortal kombat vesaire)
 • ben bu ösym ye kuruldukça kuruldum. yalan yok.

  hesaplamıştım lan. oks sinden tut yds alesine şimdiye kadar ösym ye verdiği para 1500 tl en az. şimdi hatırlayamıyorum net rakamı.

  ve her sene bu aşırı vizyonlu sınavlarımıza en az 10 tl zam geliyor. soruları hocalara dolar ile mi yazdırıyorsunuz. haram olsun lan.

  ooh haram edince bi içim rahatladı.
 • arkadaşlar girdiğiniz sınavlar gerçekten çok maliyetli. bunu sağlam bir muhalif ve işin içinde olan birisi olarak yazdığımı da belirtmek isterim.

  sınav için yapılan masraflar:

  okula ödenen ücret,
  sınav komisyonuna ödenen ücret,
  başkan ve gözetmenlere ödenen ücret,
  teknik elemanlara ödenen ücret,
  güvenlik güçlerine ödenen ücret,
  kurye ve taşıma masrafları,

  ölçme-değerlendirme aşamalarındaki masraflar,
  soruların hazırlanması, basılması ve yapılan sınavın ölçülüp değerlendirilmesi.

  bunlar gerçekten maliyetli işler.

  ha belki 100 tl olmasa 70 tl olsa da kurtarıyordur. orasını bilemem ama sınavların aşırı maliyetli olduğunu söylemek isterim.
 • (bkz: 2018 tus ücretinin 350 lira olması)

  bu başlığı açtığımda öhöhö döhtör değil misiniz

  diyen aklı elvellerin şimdi 80 liracığa zam demesi komik.

  zam değildir o düzenlemedir.
 • eskiden şeker de veriyorlardı, o da bitti. bari şeker verin lan!