şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu hesapta bahsedildiğine göre zeytin dalı harekatı sebebiyle anonymous'un gerçekleştirmiş olduğu saldırı. an itibariyle aselsan sitesine ulaşılamıyor, kullanılamayacak derecede yavaş. *

  ilgili tweet'te ayrıca aselsan çalışanlarının mail adreslerini yayınlıyorlar anladığım kadarıyla. sanırım bu hesap en meşhur şu hesapla aynı kişilerce yönetilmiyor. anonymous son derece decentralized bir yapı olduğundan gerçekte kimin yaptığını sanırım allah bilir.

  edit: anonymous'un en popüler hesabında konuyla ilgili hala birşey yok. dolaşan şifreler falan da uydurmadır diye tahmin ediyorum.

  edit2: https://i.hizliresim.com/a13lxb.png şöyle şeyler dönüyor. özel bölümleri karaladım.

  edit3: mailleşmelerde gizli kalması gereken bilgiler bulunmayabilir ama şifreler gerçekse ve böyle ortalığa saçılmışsa mağdurların facebook-instagram gibi platformlarda aynı şifreleri kullanmadıklarını umalım. kullanmışlarsa zaten ortalığa saçan bi denemiştir şansını.

  ayrıca “salt” “password hash” gibi derslerde gördüğümüz kavramları ve bunların önemlerini böyle müşahade etmek ilginç oldu.
 • ilkel ve demode bir saldırı şekli. yıl 2018, web sitesi çökertmek hala siber saldırıdan sayılıyor. ayrıca çalışanların mail adresini yayınlamaktaki amaç nedir? insanlar mesaide ekmeğini kazanmaya çalışırlarken spam maille taciz mi edeceksiniz?

  edit: etkisi kısa süren saldırıdır. şu an siteye erişim var
 • şifreleri bilemeyeceğim ama aralarında bazı mail adreslerin gerçek olduğunu tasdikleyebileceğim saldırı.
 • anonymous tarafından gerçekleştirildiğini düşünmediğim saldırıdır.

  onu bunu bilmem de paylaşılanlar arasında aykut denen bir eleman var. şifresi söylenene göre 654321. eğer doğruysa vallahi bu aykut denen adamı bulup alnından öpmek isterim. aselsan'a kadar yükselmişsin ama şifren hala 654321. aykut sana diyecek bir şeyim yok.
 • aykut denen şahıs aselsanda çaycı sanırım.

  böyle şifre mi olur: 654321
 • aselsan sitesine sorunsuz biçimde ulaşılabiliyor olması itibariyle fizzle etmiş gibi görünen saldırı. belki de ayyıldız team savunmaya gelmiştir, olamaz mı?
 • basit şifreliler kırılmış gibi duruyor. aselsan'dakilerin sadece rakamlardan oluşan
  ya da tuna12, tay69lan23, ert83ug gibi hep büyük ya da hep küçük harf (kendi isimlerinin harfleri, doğru sıra ile) + rakamlardan oluşan şifreler kullandığını görmüş olduk. aselsan kullanıcı şifrelerinde özel karakterlere izin vermiyor belki de.

  paylaşan twitter hesabını (@anonyinfo) takip edenler arasında wikileaks de var. gerçek bir anonymous grubu olabilir.
 • aselsan'ın maillerini nasıl kırıp okuyabiliyolar amk hiç mi güvenlik yok bu ne sikko bir gizlilik anlayışı. twitter yorumlarından biri de "aselsan fişi çekildi." asshsksjs aynen amk yabanisi siteye ddos attılar ve ülkenin savunma sanayi felç şu an. ama yine de o mailleri nasıl kurcalayabiliyolar?
 • bu durum sonucunda anonymous bir amerika grubu olduğunu çıkarımı yapıyorum.
 • eğer doğruysa, siteyi kime veya hangi firmaya vs. yaptırdılarsa hemen yollarını ayırsınlar diyeceğim iddia.

  sene olmuş 2018 hala şifreleri sadece md5 leyip saklıyorlarsa, bir cacık olmaz çünkü o işi yapanlardan.