şükela:  tümü | bugün
  • 9 ocak 2018 tarihinde şirketimiz bünyesine alacağımız fiat doblo marka aracımız için almadan önce 10.000 km ve 1 ay boyunca ekspertiz sonrası "aracın motor mekanik şanzıman elektronik parçaları garanti altına alınır. araç ekspertizden geçtikten sonra garanti verilebilir. ekspertizi olmayan araçlara garanti yapılamaz. araç 1 ay/1000 km garanti altına alınır. her onarım 4.000 tl’ye kadar karşılanır." diye bir güven mekanizması oluşturan bu firmaya gittik. ayrıca 4000 liraya kadar karşıladıklarını söyledikleri parçalar. ekspertiz sonucu arabada sorun olmadığını söyleyen ekspertiz arkadaşlardan sonra arabayı aldık.

ama arabayı aldıktan yaklaşık 1 saat sonra 90-120 km hızla giderken arabada uğultu olduğunu farkettik. bu uğultuyu anlamayan garantili arabam macunköy ekspertiz arkadaşa garantili arabama sorular sorduk, araç sahibine sorduk. ilk ekspertiz firma öyle bir ses yoktu siz yapmışsınızdır dese dahi 1 saatte araca ne yapabilirdik bilemiyorum. araç sahibi arkadaş ise isterseniz dava açın banane diyip kaçan bir tip çıktı. kısacası arızalı araçla ortada kaldık. garantili arabam ise gidin rapor alın dedi. ancak 19 ocak'a randevu alabildiğimiz birmot'tan rapor aldık ve şanzıman'da sorunlu olduğunu gösteren bir raporumuz oldu. ama bunların hepsini yollasak dahi garantili arabam'dan ses dahi yok.

siz siz olun garantili arabam'ın garantisine inanmayın. sizi garantili ekspertiz ayağına kandırıyorlar. "+90 551 231 11 51" numaralı telefonu olan sözde ekspertiz arkadaş ne telefona bakıyor ne de cevap veriyor. resmen rezillik.

araç raporu 1
    araç raporu 2
    araç raporu 3
    araç raporu 4

birmot servis raporu

rezalet firması: garantili arabam (garantili arabam.com)
    raporu aldığım firma: birmot (fiat yetkili servisi)
  • ondan sonra sıfır araba alınca biz salak oluyoruz değil mi? bu arada gidip avukata para verip işi takip ederseniz iyi olur diye düşünüyorum.
  • rezalet gibi rezalettir. puanım 8/10. 2 puanı doblo aldığınız için kırdım.
  • daha fazla ödeyip de sıfır tercih etme konusundaki hassasiyetim böylece her geçen gün daha da haklı çıkıyor..
    benzer olaylar elbette sıfırda da yaşanabiliyor..
    bu araba işi biraz da şans işi..
    ama garantili denilip de aracın arkasında durulmaması skandalın ağababasıdır..
    rezalet puanım tam puandır..
  • böyle zamazingolara hayatta güvenmem. aracın yetkili servisinin verdiği garantiye bile güvenemiyorum şahsen. bu ülkede herhangi bir yerlerden bir "rapor" almak kadar kolay bişey yok çünkü. biri firma kurar sana "garanti" verir. sen başka bir firmaya gidersin "arızalı raporu" alırsın. garanti veren adam gider bi tane "sağlam raporu" çıkarır verir falan. kimse işini düzgün yapmaz, aslında durum ne bazen onu bile bilemezsin. sen sürekli kağıt toplarsın bir yerlerden. şansın varsa problemini çözersin birkaç seneye.
  • antin kuntin araba sitelerinden sırf biraz ucuza gelsin diye saçma sapan iş yapıyorsunuz sonra da böyle rezalet başlığı. bu çemkirmem size değil genel genel. puanım da 9/10 onu da bu boktan site için kırptım.
  • firmanın adı verilmedikçe ve düzgün cümleler kurulmadıkça bir boka benzemeyen rezalettir.

burası şikayet etme yeri değildir.
    buradaki başlıklar bilgilendirme amacı taşımalıdır.
    o firmayı söyleyeceksin ki diğerleri de oradan iş yapmasınlar.
    bir de düzgün yazacaksın ki okuyan ne yapmadı gerektiğini anlasın. "arabama sorduk" nedir?

puanım: yok.

sabah sabah insanın aasaplarını kaldırtıyosunuz ya.

ekleme: garantili arabam diye bi şey mi varmış?
  • satıcıların çoğu, sorunlu arabalarındaki sorunları maskelemekte uzmandır.

bu işte para var mantığı ile ekspertizliğe başlayan firmaların da uzmanlığı tartışılır.

iki unsur birleşince başınıza bunlar gelir.

sanayide bir ustaya götürülse daha faydalı olurdu.

bu araç kullanıcıları da ayrı alem. uzaydan mı indiniz? hiç mi başka arabanız olmadı? hiç mi bir iki tamirci tanıdığınız yok?

valla ben berberimi değiştirmem diye böbürlenenler var. tamirci de aynı. arabanız oldukça bu tamircilerle illa ki iş yaparsınız.

bir iki usta ile çalışın, yakınlığınız olsun. araç alımlarında ona danışın, test için ona götürün.

yeni nesil tecrübesiz ve sadece "o işte para var" diye o işi yapan yatırımcı karakterli kişilere iş yaptırmayın. o adam iki sene sonra başka bir iş revaçta olunca iki eleman uydurur kendine o işe atlar.