şükela:  tümü | bugün
  • edit: jet hızıyla bilgisayara geçip okudum. yazar kardeşimize geçmiş olsun diyorum. şanslı sayılırsın sana korkağı denk gelmiş. hep diyorum ülkede bu kadar şerefsiz varken kadınların bıçak taşıması ve kullanması yasal sayılmalı.

edit: tamam kardeşim biber gazı nelerine yetmiyor, tamam kardeşim meriçlik. iki günde bir kadın öldürülüyor hala biber gazı falan diye salya akıtıyorsunuz.
  • kesinlikle rezalet gibi rezalet. geçmiş olsun umarım iyisinizidir. adresinizi özelden atarsanız gece gelip sizin için nöbet tutabilirim.
    edit : arkadaşlar lütfen. sizin içiniz fesat.
    edit 2: entry sahibi özelden bu entry silmem gerektiğini, yoksa beni buldurup bir şeyler tutturacağını söyleyen tehtit vari bir msg attı. insanlara iyilikte yaramıyor. artık istedede yardımına gitmem.
  • yazar arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. belki biber gazı, ya da şok cihazı gibi ürünlerin yanında bulundurulması bir nebze olsun koruma sağlayabilir kanısındayım. anneme de almıştım bir tane.

eğer mağazaların güvenlik kamerası ya da mobese var ise kişi tespit edilebilir. gerçi yurdumda bu da yapılsa adam elini kolunu sallar çıkar, sonra daha da üstüne gider olayın ya neyse... diyecek bir söz bulamıyorum. adı rezalet değil bunun, hukukçu arkadaşlar daha iyi bilirler, kanımca kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya kadar gidebilecek bir ahlaksızlık sarmalı...

tanım: rezaletten öte ahlaksızca bir eylem ile karşılaşan yazar arkadaşın haklı bir isyanıdır.
  • rezalet bir rezalet olmuş. saldırganın kahve içme teklifi veya telefon no istemesine bile müsaade edilmemiş.
  • menstrual dongusu sonucunda yaşadığı duygu değişimini kontrol edemeyen bir kadının yakarışı olabilir belki çocuk iyi niyetli bir durum için yanaştı bir sıkıntı mı var diye sordu bir sorun mu var dedi ...

ama senin dediğine göre "... ama yanıma gelip bir şeyler söylemeye başladı" ayıp ayıp gölgenizden korkacaksanız babana söyle versin kuzenleri yanına..
  • bu ne biçim taciz?
    benim anama bacıma yapılsa hoşuma gider mi? hayır gitmez. ama taciz yok.

edit: başlangıçta ben bunun taciz olmadığını düşünüyordum. böyle düşünmemin sebebi göreceli olarak daha fazla kadını savunduğunu düşündüğüm yasal düzenin bile bunu taciz olarak isimlendirmeyeceğine ilişkin önyargım/düşüncemdi.
    ancak yüksek mahkeme kararlarını okuduktan sonra anladım ki öyle değilmiş. aşağıya karar linklerini koyuyorum isteyen okuyabilir.

http://www.kararara.com/…viewtopic.php?f=46&t=24584
    https://www.kararara.com/…viewtopic.php?f=46&t=6944
  • benim okuduguma göre taciz yok.
    yazarın kendisinin de söylediği gibi bir ''paranoya'' var.

edit:hatta tekrar okudum, gündeme gelme çabası bile olabilir.
    ben bu kadar saçma bir sitem görmedim.
  • tamam eyvallah bu bir rezalet ancak; tümevarım noktası insana daha büyük bir rezaletmiş gibi geliyor.
    bu nasıl bir genellemedir?
    ayrıca polis karakoluna gidebilir ya da telefonla kendisini ihbar edebilirdin.
    geçmiş olsun.
  • geçenlerde "yazarın arkadaşıma yürümesi" gibi bir başlık vardı. adam kibarca yemeğe davet ediyordu. kadın da verip veriştiriyordu. biraz ona benzettim.

şimdi şöyle bir şey diyeceğim: ülkede çok saçma bir şey olunca "batı'da şöyle, batı'da böyle... çomaristan burası" diyen tipler, konu kendileri olunca rezalet çıkarıyor.

başlık sahibini aşırı duygusal olarak nitelendiriyorum. aşırı tepki vermiş gibi görünüyor. düşünsenize adam "ben senin yıllar önce kaybolan kardeşinim" diyecek. ama zılgıtı yiyip kaçmış.

yani yazılana göre yazıyorum. ciddi bir olaysa üzgünüm gerçekten, yazar arkadaş çocuğun ne dediğini bile duymamış. ilginç geldi bilemiyorum.
  • kişi yazarı takip etmeye başlamış. aklıma 2 amaç geldi. 1. kişi yazarı beğendiğinden dolayı tanışma isteği 2. taciz. kişi yazarın yanına kadar geldikten sonra yazara bir şeyler söylemiş. işte tam burada düğüm çözülecek ancak üstü kapalı bir şekilde anlatılmış ilgili kısım. açık bir şekilde anlatılırsa kafadaki soru işaretleri de açıklığa kavuşur. yaşadığınız korku için de geçmiş olsun diyorum.