şükela:  tümü | bugün
  • insanın kanını donduran olay.

    kocaeli üniversitesi fen-edebiyat fakültesi öğrencisi siwar keblaw'ın filistinden gelen ağabeyi tarafından töre cinayetine kurban gitmesi olayı. bir öğrenci kardeşimizi daha kaybettik.

    filistinden gelen ağabeyi, kızın babasıyla yaşadığı eve gidiyor. babasına kız kardeşimi öldüreceğim kötü yola düştü diyor. töreye göre öldürmem gerekiyor diyor. bunu duyan kız kendini odasına kilitliyor ve kaçmak için üçüncü kat penceresinden aşağı atlıyor. ağabeyi ve babası hemen aşağı iniyor, kızın ölmediğini görünce karga-tulumba yukarı taşıyıp, boğarak öldürüyorlar kızcağızı.

    türkiye'de az it kopuk var birde elini kolunu sallayan ülkeye giriyor yeter kardeşim yeter ülkemde mülteci, göçmen vs. istemiyorum.

    haber
  • insanlar sosyolojik olarak maktulle kendi aralarında bağlantı kuramadığı için, hatta biraz da ırkçılık nedeniyle hiç dikkat çekmemiş galiba. ben de genelde böyle şeylere entry girmem, insanlığın aptallığının (namus) sebep olduğu her zamanki olaylardan olduğu için söyleyecek yeni bir şeyim olmaz genelde ama kadınların sesinin her zamankinden yüksek çıktığı böyle bir dönemde bu namus cinayeti hakkında neredeyse hiçbir şey söylenmemiş olması ilginç geldi.