şükela:  tümü | bugün
  • son edit: muhalifim, ekrem imamoğlu'na oy verdim. bu zammın akılla, mantıkla izah edilecek bir yanı yoktur. ekrem imamoğlu'nun zam ile ilgili açıklamasıda hiç tatmin edici değil, dahası rahatsız edicidir. her haksızlığa sessimizi çıkarıyoruz, görüşümüzü belirtiyoruz. hiçbir siyasetçi babamızın oğlu değil. doğruya doğru, yanlışa yanlış. gelen gideni aratıyor misali. olan hep gariban halka,işçiye oluyor...

üst edit 2: ekrem imamoğlu zam gerekçesini açıkladı: "bizim yaptığımız zam bir sonuçtur. esas girdilerden hesap sorulması lazım. akaryakıt ve diğer girdilere yapılan zam dikkate alındığında türkiye şartlarında, vatandaş düşünülerek yapılmıştır. elbette hiç bir belediye zam yapılmasını istemez."

üst edit: ukome’de alınan kararı onaylayan ibb, istanbul’da ulaşıma yüzde 35 zam yapıldığını duyurdu. ibb tarafından yapılan açıklamada, 10 şubat pazartesi günü uygulamaya konulacak yeni tarifede; tam elektronik bilet 3,50 lira, öğrenci bileti 1,75 lira, tam mavi kart 275 lira, öğrenci mavi kartı'nın fiyatı ise 50 lira olarak belirlendi.

yok enflasyon, yok şu bu. hayır efendim, kabul edilemeyecek, normal karşılanmayacak bir zamdır.

link

ibb'ye bağlı afet koordinasyon merkezi’nde gerçekleşen ulaşım koordinasyon merkezi toplantısında özel halk otobüsü, iett, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 tl'den 3,50 tl'ye yükseltilmesi için karar alındı.

kararın yürürlüğe girmesi için son söz ibb başkanı ekrem imamoğlu'nda.

link

link 2

kar beklerken, güvendiğimiz dağlara 'güncelleme' yağmıştır!

edit: iki seçimde de ekrem imamoğlu'na oy verdim. şahsi görüşüm başkan'ın yüksek zam oranını onaylamayacağı. itaat edenlerden farkımız 'sorgulama' düşüncemizin olması. doğruya doğru, yanlışa yanlış!
  • hadi 25 kuruş 50 kuruş artsa anlarımda 90 kuruş ne yahu. millet ay sonunu nasıl getiririm diye düşünüyor bari siz yapmayın.
  • buralar karışacak vaziyet alın. *
  • işte bu çok sert oldu.
  • zam değil zamcıktır. yersen.
  • devletin her şubesi şov yapıyor bu sıra. maşallah, maşallah. ne tarafa dönelim, nasıl duralım? nasıl arzu edersiniz?

(bkz: yks'ye yapılan %40 zam)
    (bkz: avrasya tüneli geçiş ücretinin 36 lira olması)
  • %35'lik bir fiyat güncellemesidir.
  • zam değil (bkz: fiyat güncellemesi)
  • ibb çomarlarının gelip amalı cümleler kurup kurmayacaklarını merak ettiğim zam haberidir.

istanbul esnaf ve sanatkarlar odaları birliği ısrarıyla toplantıdan karar çıkmış fakat ibb’ye bağlı ilgili otoritelerin onayından sonra devreye girecekmiş zamlar.

çekirdeği aldım bekliyorum.

edit : küfür eden , aktroll ilan eden sığır sürüsüne ithafen önce okuyun. ne oluyor ne bitiyor okuyun. zam haberi var mı ? var. ne yapacaktım ? teşekkürler ibb iyi ki yaptın. tabi ki biz de elimizi taşın altına sokacağız. hatta 4 lira yapın mı deseydim. mesaj atacağına yazdığın küfürleri enrty olarak gir.

edit 2 : her şeye zam yapan hükümetmiş. ben öğrendim. bilmeyenler de öğrensin.

edit 3 : ibb zamları onaylamış. ilk linkte öğrenci için bir artış görmemiştik ki ona da zam gelmiş. ama olsundu. ne olursa olsun eleştirmeyeceğizdi.
  • siz istiyor metro,vereceksiniz zam.