şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kaynak: gücenilir ve dürüst gazete, basınımızın yüz akı, ekşi sözlüğün en çok okuduğu gazete takvim...
  **************************
  haziran ayında ek ödeme ile birlikte 4 bin 660 lira 51 kuruş olan en yüksek ssk, bağ-kur emeklisi maaşı, yine ek ödeme ile birlikte temmuz'da 5 bin 87 lira 87 kuruşa yükseldi. bu emeklinin toplam zammı 427 lira 36 kuruş oldu. yüzde 9.17 zamla temmuz'da net maaşı 4 bin 892 lira 19 kuruşa yükselen emekliye, maaşının yüzde 4'ü oranında yani 195 lira 68 kuruş da ek ödeme veriliyor. bu artışla en yüksek ssk, bağ-kur emeklisinin maaşı ilk kez 5 bin liranın üzerini gördü.
  ocak ve temmuz'da yılda iki zam alan, ssk, bağ-kur, memur emeklisi ve memurların toplam zammı enflasyonu solladı. ocak- haziran enflasyonu yüzde 9.17 olarak gerçekleşirken, ssk ve bağ-kur'luların ocak ve temmuz zamlarının kümülatifi 15.38 oldu. memur ve memur emeklisinin iki aydaki kümülatif zammı ise yüzde 14.83 oldu. böylece hem emekliler hem memurlar zamları ile ilk 6 aylık enflasyonu geride bıraktı. zamlarla taban maaşlar da yükseldi ve 1000 liranın altında emekli maaşı kalmadı.
 • hangi emekli o!

  biz hala 50 liralık emekli maaşı alıyoruz.

  şaka bir yana bu habere sevinip alkışlayacak asgari ücretten düşük emekli maaşı alan emekliler olacaktır.
 • “en yüksek emekli maaşı” olarak belirttiği için doğrudur. keşke en düşüğünü de verseydi. sanırım 100 lira bile bir zam alamadılar.